Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-11, 12:06   #106
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

Mi-a zis tata aseara, din ce a auzit la radio(probabil realitatea fm) politaii vor sa ne " premieze" cu cate o amenda astazi . Eu nu vad de ce ar face ei asa ceva, din moment ce s-a si zis, fara claxoane, avarii , cerculete si alte chestii . Mergem calm, pasnic, alimentan cu cat avem fiecare si "plecam"
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 12:15   #107
nada605

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 3
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

parerea mea e ca la craiova au facut exces de zel si protestatarii si militienii,plus ca, vor sa ne faca sa dam inapoi cu protestele daca ne ard la buzunar, dar totusi noi suntem mai multi si mai puternici asa ca,haideti sa nu dam inapoi si sa protestam cu toate mijloacele posibile ! pana la urma 200 de ron( amenda care riscam sa ne-o luam) merita sa ii dam , daca se ajunge la o scadere a pretului combustibilului. Asta e parerea mea!
nada605 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 12:16   #108
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

Quote:
Originally Posted by buldogu View Post
auzeam azi pe cineva la munca cum ca a vazut la tv ca au luat amenzi din cei care au protestat la pompe???? eu unu nu am primit nici o amenda...DEOCAMDATA
in craiova s-au impartit amenzi... a venit un "domn" in "treling si cu pantofi" care era bine dispus "se vedea clar ca era in stare de ebrietate" si flutura cu degetul sa ne legitimeze de zor ca vom primi amenzi. Eu vreau sa vad cum imi demonstreaza in instanta ca am claxonat si ca am deranjat linistea publica........

Regret ca nu l-am filmat pe domnul in cauza..... era haios rau. era atat de enervat incat am crezut ca isi da duhul acolo.... ))))))

Last edited by MihaiS; 14-01-11 at 12:18.
MihaiS is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 19:39   #109
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

Atâta timp cât nu au DOVEZI , tu ca persoană judecată pentru faptele tale "ne-comise sau comise " ai dreptul de a face o contestaţie frumos împreună cu un prieten ca ( martor ) semnează şi le da-ţi de le " tiuie " ....să fim serioşi ...erau cu radarul şi au auzit prin staţia de "decibeli " de la 129103 de m că a claxonat x cu y ? Au profitat de faptul că nu a fost televiziune la momentul respectiv şi au zis gaborii să facă şi ei după bunul lor plac ...au greşit şi protestatanţii la anumite chestii că trebuiau să o lase mai moale ...în orice caz aceste fapte " grav " comise ...sunt nejustificate şi nu au niciun câştig castraveţii ....

Procesul verbal poate fi contestat foarte uşor atâta timp cât îl faci cu , cap ( depinde şi de cap )
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 08:43   #110
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

MDB, da-mi voie sa te corectez. Se scrie "protestatarii" nu "protestatanti"/i
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 11:57   #111
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

Quote:
Originally Posted by B.81.WGX View Post
MDB, da-mi voie sa te corectez. Se scrie "protestatarii" nu "protestatanti"/i
Da , am scris în grabă ....se întâmplă şi la case mai mari
DTH is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 12:06   #112
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Da , am scris în grabă ....se întâmplă şi la case mai mari
greseala recunoscuta e pe jumatate iertata, cum se zice in popor, dar nah, "graba strica treaba"
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 20:07   #113
soso-cj

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 5
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

doar pt cei interesati...vineri 21 ian 2011,la Cluj Napoca, un nou protest impotriva benzinarilor. Intalnirea va avea loc la ora 17 in parcarea Iulius mall (langa lac).Va asteptam in numar cat mai mare.Dati mai departe.CONTACT:jupanu_andrei89@yahoo.com.
soso-cj is offline   Reply With Quote
Old 20-01-11, 18:31   #114
SpargeMonopolul

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: Boicot Benzinărie , 30.12.2010 , ora 15.00 , Rondul de la 23 August

O actiune locala, nu are prea mari sanse de reusita,
blocarea TUTUROR benzinariilor nu este fezabil, unii dintre noi chiar au nevoie de masina zilnic!, oricum nu poti sa le blochezi pe toate,este nevoie de organizare!

CE VREM ?

vrem benzina la 3.8 RON/litru[/COLOR]

CUM VOM OBTINE ASTA ?

[COLOR="Red"]NU MAI ALIMENTAM DE LA PETROM/OMV/PETROMv

NU INTRA INTR-O BENZINARIE PETROM,OMV, PETROMv PANA CAND PRETUL NU VA FI 3.8 RON LA POMPA!

Afisati pe geamul masinii :

Vreau Benzina/Motorina la 3.8!

EU NU ALIMENTEZ DE LA PETROM,OMV, PETROMv!

NU 4.9

NU 4.4

NU 4.1

NU 3.99

CAT TIMP VOM ACTIONA ?
NU Vom mai calca intr-o statie PETROM/OMV pana ce acest pret nu va fi afisat la pompe!





Singura masura pe care o recomand este BOICOTAREA BENZINARIILOR PETROM,OMV, PETROMv., pur si simplu alimentati doar la Agip, Lukoil, Rompetrol si foarte important: rugati toti prietenii sa va sustina, si sa transmita mesajul mai departe!

De ce 3.8 ? pentru ca OMV- PETROM poate sa vanda conbustibil la 3RON/l avand profit, dar probabil restul benzinariilor nu ar face fata si ne-ar lasa intr-o situatie de monopol absolut, si atunci orice prostest ar fi inutil!

Oricare alta masura va pune presiune asupra populatiei care sigur nu va aprecia un blocaj un trafic, un circ mediatic cu monede la pompa, plata cu cardul pentru conbustibil de 1,2 RON sa spunem ca ar pastra atentia treaza asupra evenimentului dar presa sigur va da accente de circ televizand doar aspectele “burlesti” ale protestului.

Este FOARTE IMPORTANT SA AVEM SUPORTUL TOTAL AL TUTUROR ROMANILOR SOFERI SAU NU!, deci fara blocaje de trafic!, fara manifestatii distrugatoare!



Foarte important :

- distribuiti acest link catre toata lista de cunoscuti pe messenger, gtalk, popularizati legatura pe Facebook!

- adaugati acest blog in blogroll

- nu uitati de prietenii care nu au internet, fiecare persoana informata despre aceasta campanie care va contribui si raspandi la randul ei este deosebit de importanta !
SpargeMonopolul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -