Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-06-10, 12:11   #1
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Interzisi la evenimente- Blacklist

Unii stiu, altii nu... dar nu a trecut o saptamana de cand niste viteji Botosaneni isi bateau joc de munca, pasiunea si tot ce a insemnat evenimentul baietilor de la FRT (Logan Club Iasi).

Am facut acest thread pentru a posta aici (si sper sincer sa nu mai fie) astfel de cazuri.

Postati poze/filmari ale incidentului si nr. de inmatriculare ale masinilor in cauza.

DE CE? Pentru ca tot mai multe cluburi iau initiativa organizarii unui TuningShow (exemplu Alba/Sibiu, tuningshowuri foooooarte foarte apreciate de publicul cunoscator) si e pacat sa muncesti si sa te omori si sa vrei sa iasa ceva frumos si sa vina 3 melteni si sa'ti strice totul si pe deasupra sa'ti mai ingroape si relatia cu cel care tia pus la dispozitie spatiul.

Eu cred ca nu e corect si cred ca e bine sa avem un astfel de Blacklist. Unde sa ii postam pe cei care fac burn in spatiu nepermis, unde sa ii postam pe cei care intra pe dupa garduri in loc sa stea la coada (Alexeni), unde sa ii postam pe cei care fac haos cand nu li sa permis asa ceva (Iasi)...si lista poate continua sincer daca privim mai mult in trecut.

Va salut si va astept.

P.S. Daca cer un sticky cer prea mult?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 29-06-10, 12:44   #2
euromarket

Stage 3
 
euromarket's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 116
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

https://www.youtube.com/watch?v=rbQTVBqTzwk
https://www.youtube.com/watch?v=RJ5XXkBU6Cs

Oamenii care au platit sa se dea pe pista s-au dat. Gratuit le-a fost oferit si un extra timp, unora din ei. Baietii de la Botosani ne-au luat in ras de la inceput cand faceau traseul lor nu al nostru. Li s-a explicat ca nu au voie cu drifturi inainte de inscriere, si cand s-au dat, au avut toate turele, au fost nemultumitit ca nu puteau sa faca show.... si a reiesit ce ati vazut. M-am asezat in fata masinii si au trecut peste mine... si-au trimis unul din prieteni sa ma ia pe sus... astea nu apar in filmari....

Eu daca vin la cineva in casa si vreau sa fac altceva decat ce imi permite gazda si aceasta nu imi permite, am tot dreptul sa fac panarama si eventual sa iau si gazda pe sus, nu ? cam asa gandesc ei ....

La acest mini-eveniment nu era permise manevrele de drifturi datorita nivelului scazut de securitate. Pentru entertaiment a fost permis un singur drifter. Acestea au fost conditiile impuse de gazde si mi se par foarte pertinente.

Datorita acestui incident, FRTul si-a patat imaginea fata de gazde, parteneri, sustinatori, participanti si cel mai important, in fata comunitatii auto iesene. Din acest motiv va trece muuuult timp pana vom mai organiza ceva pentru public si comunitatea auto ieseana.

Este vorba de fratii croitoru si roman din botosani ... BT 86 COX
... sustinuti de suporterii lor - parte din ei parfumati cu alcool...

PS: in inregistrari nu se aud amenintarile gen lasa ca te prindem noi in trafic, ca iti aducem moldovenii pe cap, ca te mutam din iasi, ca esti asa si pe dincolo si restul injuriilor.....
__________________
Logan 1.6 Enhanced www.rpi.ro/lnc
euromarket is offline   Reply With Quote
Old 29-06-10, 13:10   #3
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Foarte buna initiativa morph ! poate asa o sa dea si ei pe brazda, sau daca nu.. macar sa nu mai deranjeze cu prezenta lor, sa se abtina in a ne arata noua ceea ce pot ei. Sunt oameni care se chinuie sa organizeze ceva si nu ar trebui sa le fie permis meltenilor sa strice tot. Este un adevar crud... in Romania daca vrei sa faci un lucru bun se gasesc cativa melteni care sa-ti puna bete in roate sau chiar mai rau...
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 12:55   #4
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Nu e prima data pentru respectivu cu , COX la numar! Anu trecut la fel a fost cu el si la Suceva si la Iasi!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 16:24   #5
fokerix

Stage 5
 
fokerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 440
Member of:
[DACIA]
[Honda]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

foarte urat din partea lor.....dar daca atat le poate neuronul macar sa stea acasa....
fokerix is offline   Reply With Quote
Old 30-06-10, 21:05   #6
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Nu am participat personal la evenimet..miar fi fost imposibil...insa am reusit sa citesc destul despre cele intamplate...

Stiti ce fac medicii cu tumorile nu?

Ar trebui facuta o "baza de date" nationala...unde sa fie banati anumiti indivizi de care nu duceti lipsa in moldova e plina muntenia si dau pe afara din bucuresti ...
__________________
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 02:03   #7
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Quote:
Originally Posted by skyZZo View Post
Nu am participat personal la evenimet..miar fi fost imposibil...insa am reusit sa citesc destul despre cele intamplate...

Stiti ce fac medicii cu tumorile nu?

Ar trebui facuta o "baza de date" nationala...unde sa fie banati anumiti indivizi de care nu duceti lipsa in moldova e plina muntenia si dau pe afara din bucuresti ...
Colegu...asta incercam sa facem aici. La o cautare google "interzisi la evenimente tuning" primul rezultat este 4tuningul cu acest subiect. Deci eu asta vreau si am propus sa facem aici, o baza nationala cumva a celor care au facut nasoale in trecut la evenimente.

Nu inteleg de ce evenimentul din Iasi continua sa monopolizeze discutia...au mai fost posturi sterse si o sa se mai stearga. Haideti sa vorbim STRICT la SUBIECT. Ii bagam cu liniuta. Primul ar fi respectivul COX deci...

1. e30 de botosani -COX
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 10:36   #8
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Va rog, veniti cu mai multe detalii, ca nu este clar ce s-a intamplat acolo.

A fost un tuning show si cativa flacai mai cu 00-le mari au zis ei sa se invarta cu masinutele si au stricat atmosfera si relatia cu Centrul Comercial. Eu asta am inteles. E corect?

Daca da, e o problema de organizare, lipsa de paznici/bodyguarzi, etc. Daca insa s-a folosit forta si au vrut sa faca dupa mintea lor, e nasol.

Ce s-a intamplat de fapt? E bine de stiut si evitat astfel de indivizi.

Eventual si poza clara cu masina, sa nu fie lasata la evenimente viitoare.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 11:29   #9
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Va rog, veniti cu mai multe detalii, ca nu este clar ce s-a intamplat acolo.

A fost un tuning show si cativa flacai mai cu 00-le mari au zis ei sa se invarta cu masinutele si au stricat atmosfera si relatia cu Centrul Comercial. Eu asta am inteles. E corect?

Daca da, e o problema de organizare, lipsa de paznici/bodyguarzi, etc. Daca insa s-a folosit forta si au vrut sa faca dupa mintea lor, e nasol.

Ce s-a intamplat de fapt? E bine de stiut si evitat astfel de indivizi.

Eventual si poza clara cu masina, sa nu fie lasata la evenimente viitoare.
Hondarule, dai un telefon lui Dragos (RLU DRIFT TEAM) ca el a fost la eveniment si iti poate explica cel mai bine, cel mai matur.

Pace
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 13:54   #10
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Pai cum zice si Razvan LKN, daca au facut ceva nasol si au fost nesimtiti, la Suceava si la alte evenimente nu vor avea ce cauta!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 15:32   #11
cipy_2peu
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 4
 
cipy_2peu's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 209
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Va rog, veniti cu mai multe detalii, ca nu este clar ce s-a intamplat acolo.

A fost un tuning show si cativa flacai mai cu 00-le mari au zis ei sa se invarta cu masinutele si au stricat atmosfera si relatia cu Centrul Comercial. Eu asta am inteles. E corect?

Daca da, e o problema de organizare, lipsa de paznici/bodyguarzi, etc. Daca insa s-a folosit forta si au vrut sa faca dupa mintea lor, e nasol.

Ce s-a intamplat de fapt? E bine de stiut si evitat astfel de indivizi.

Eventual si poza clara cu masina, sa nu fie lasata la evenimente viitoare.
Cam asa arata masina....si sper ca la Suceava sa nu s gaseasca un astfel de specimen,sa se dee in spectacol,ca se anunta un evenimen frumos si pacat sa il strice un "smecher"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	86cox.jpeg
Views:	816
Size:	1.63 MB
ID:	1546839  
__________________
BMW Love,BMW owner,BMW 4 Ever
cipy_2peu is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 17:10   #12
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Definitia de "smecher" nu exista in dictionar, asa ca fiecare o vede altfel.

Cu siguranta, la Suceava, nu va avea ce sa caute aceasta masina. Razvan va publica atunci, inainte de eveniment lista celor inscrisi si ne bazam pe suportul celor din acea zona, sa ne spuna daca este vreun "potential pericol" printre ei.

Numai bine si sa gandim pozitiv!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 17:49   #13
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

foarte buna initiativa doar ca trebuiesc vizati atat soferii cat si masinile ,la fel de frumos poate sa faca acelasi lucru cu alta masina si s-au mai vazut cazuri
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 17:54   #14
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
foarte buna initiativa doar ca trebuiesc vizati atat soferii cat si masinile ,la fel de frumos poate sa faca acelasi lucru cu alta masina si s-au mai vazut cazuri
Bine zici dar stii...odata ce incredintezi masina altuia te faci responsabil pentru ceea ce face respectivul cu ea...asa ca ar fi oarecum de ajuns si masinile care fac probleme. Nu?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 18:04   #15
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Interzisi la evenimente- Blacklist

o sa fii surprins cate masini au in gasca ),sau la fel de bine poate fi altul la rand sa le arate fraierilor cine e mai smecher din acelasi cerc de prieteni
bogdan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -