Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-10, 16:27   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default EXCLUSIV: Rétromobile 2010 - Parlez-vous français?

EXCLUSIV: Rétromobile 2010 - Parlez-vous français?

Bun venit in lumea automobilelor clasice si de colectie! Timp de 10 zile, de pe 22 pana pe 31 ianuarie, Parisul a fost luat cu asalt de Retromobile Mania!

Iar editia de anul acesta a Retromobile a fost una plina de aniversari: 35 de ani de pasiune, 90 de ani de Mazda, 100 de ani pentru Alfa Romeo si, nu in ultimul rand, 200 de ani de Peugeot.

Am fost acolo, ne-am intors entuziasmati si am decis sa impartim experienta noastra cu voi! Fiecare exemplar avea propria-i personalitate, de la deja-celebrul Bugatti Brescia Type 22 Roadster "pescuit" din Lacul Maggiore (Elvetia) si pana la mai-noile Alfa Romeo 8C Competizione si Mercedes SLS AMG, cel din urma fiind insotit in stand de catre un prototip al legendarului 300 SL.

Acestea fiind spuse, va lasam in compania superbei galerii foto! Noi ne pregatim de Le Festival Automobile International.

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -