Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-05-07, 22:24   #166
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Gumball 3000 !!!!

Raliul a fost interzis sa se mai desfasoare pe teritoriul Uniunii Europene, air in urma celor intamplate nu cred ca va fi usor pentru Max sa gaseasca sponsori pentru un viitor raliu, iar despre rute...tare ma indoiesc ca se vor mai gasi asa usor , din pacate asta pune capat si celorlalte raliuri nascute dupa ideea de Gumball...Carbon Black, Top Run, Dustball 4000 care aveau ruta pe Europa a fost avertizate iar pentru unii concurenti au fost puse interdictii de a intra in unele tari......
-LEXION- is offline  
Old 04-05-07, 22:25   #167
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Gumball 3000 !!!!

il fac la arabi....
sKyNeT is offline  
Old 04-05-07, 22:26   #168
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Gumball 3000 !!!!

cam asa arata un Porsche care a derapat si a lovit un Golf de la 120 kmh...

http://www.gumball3000blog.com/2007/...gumball-crash/
-LEXION- is offline  
Old 04-05-07, 22:33   #169
studio54

Stage 5
 
studio54's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 841
Default Re: Gumball 3000 !!!!

Mda, urata treaba ... stiu ca in 2002 l-au facut in US, poate o sa il faca numai pe acolo.
studio54 is offline  
Old 04-05-07, 22:36   #170
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Gumball 3000 !!!!

Acolo deja sunt MULT PREA MULTE raliuri : Bullrun, Bullrun Coast to Coast, AKA rally, The great American Run, Canonball, Players Run, Diamond Drift Rally......America e deja impartita , in fiecare luna se desfasoara cate ceva....iar Gumball nu a fost primit chiar asa placut in 2003, fiind interzis sa intre in anumite state.....

Asa ca si USA cade de pe lista....
-LEXION- is offline  
Old 04-05-07, 23:00   #171
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Gumball 3000 !!!!

Carrera GT-ul din cel de-al treilea accident....

-LEXION- is offline  
Old 04-05-07, 23:17   #172
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Gumball 3000 !!!!

airbagul frontal ? sau a considerat computeru de bord ca nu e destul de adanca lovitura ca sa sara airbagu ? =))

Last edited by monk; 04-05-07 at 23:22.
monk is offline  
Old 05-05-07, 00:25   #173
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Gumball 3000 !!!!

Quote:
Originally Posted by monk View Post
airbagul frontal ? sau a considerat computeru de bord ca nu e destul de adanca lovitura ca sa sara airbagu ? =))
se vede ca impactul a fost lateral si se mai vede ca a si sarit airbagul lateral....deci nu era nevoie de airbagul frontal
sKyNeT is offline  
Old 05-05-07, 13:09   #174
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Gumball 3000 !!!!

acvaplanare, si a lovit barierele de mai multe ori.....


https://www.youtube.com/watch?v=SERI0IX2XnM
-LEXION- is offline  
Old 05-05-07, 15:20   #175
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 240
Default Re: Gumball 3000 !!!!

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
acvaplanare, si a lovit barierele de mai multe ori.....


https://www.youtube.com/watch?v=SERI0IX2XnM
Se vede din filmuletz ca a fost sifonat destul de binisor... dar totusi a reusit sa-l porneasca... nu e rau... e totusi Porsche!

Mie unul i-mi pare foarte rau ca s-a anulat raliul... dar cred ca totusi era cea mai buna decizie, avand in vedere cele intamplate, pacat, sper ca poate va mai fi si la anul si se va conduce putin mai precaut... Dar Dumnezeule cu atatea supercaruri nu cred ca nu se va gasi unul sau doi sa nu apese acceleratia la maxim....
__________________
Opel Calibra...
DirectHIT is offline  
Old 06-05-07, 02:39   #176
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: Gumball 3000 !!!!

camera speed test nu mai fct dupa 270 km/h~170 mph!
la 240 km/h inca fct!
http://www.metacafe.com/watch/37523/speed_camera_test/

cum a fost posibil sa-l prinda pe ala cu 390 km/h?
__________________
TSC-Us is offline  
Old 06-05-07, 14:16   #177
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Gumball 3000 !!!!

nu l-a prins cu camera ... ci cu un radar normal
monk is offline  
Old 06-05-07, 15:42   #178
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Gumball 3000 !!!!

poze si video-uri de la checkpointul din Bratislava si Dubrovnick, din ultima zi de Gumball

http://www.gumball3000blog.com/2007/...oint/#more-342
-LEXION- is offline  
Old 07-05-07, 09:48   #179
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Gumball 3000 !!!!

niste bogatani cretini care se cam plictisesc pe acasa ... asa ceva trebuie interzis ... si cui zice ca e "riscant" sa iti bagi si mana in nas ii recomand sa isi bage mintile in cap! Da, si la raliuri organizate mor oameni, dar numai pentru ca nu respecta instructiunile date de organizatori, care iau masuri de siguranta, pentru ca stiu ca ce se intampla acolo e periculos ... shmecherelul ala care organizeaza "raliul" asta ce masuri de siguranta ia? Cred ca isi baga mana in nas si il doare in cur ca niste oameni nevinovati ar putea sa moara. El este responsabil de moartea acelor 2 oameni, si daca cineva ii va mai permite sa organizeze ceva in viata lui, atunci si acel cineva e un imbecil ... sanatate!
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline  
Old 07-05-07, 10:59   #180
Deevylls

Stage 5
 
Deevylls's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,529
Default Re: Gumball 3000 !!!!

Max organizeaza un raliu si petreceri... tre sa mergi de la A la B, de la B la C si tot asa. Daca tu mergi conform legislatiei rutiere e treaba ta, daca tu depasesti e iar treaba ta.

Organizarea e legala, el nu impune un anumit stil de condus sau o anumita viteza.
Ce face fiecare e treaba lui, ca ala incalca o lege sau alta!

Clar ca e nasol ce s-a intamplat cu cei nevinovati.

Legat de cei bogati si ca n-au ce face. -> Sunt altii care nu-s bogati si sunt foarte normali in sensul ca la fiecare, 99.9% dintre userii acestui forum, le place sa se coxeze prin oras, asa ca nu e chiar asa cum pare. Ca-si permit oamenii sa se inscrie bravo lor, iar taxa, daca o vrei o platesti, daca nu stai si te uiti... nu te obliga nime.

In anii trecuti au fost o droaie de accidente, arestari si de genu... insa nu cu victime nevinovate.

In Maroc anul trecut a fost cel mai tare, presedintele a spus: In oras sa nu fie prea mare viteza, va escortam, insa afara, intre orase puteti sa conduceti cu cat doriti

Sper sa nu fiu gresit inteles.

Peace
__________________
Service Auto - Comert cu Autovehicule - Piese si accesorii auto
( Tuning ) DTS - www.dtsshop.de
Produse Sparco, OMP, Sandtler, Sabelt, Momo, Wichers, Bosch - Combinezoane/Roll-Bar/Scaune/Hamuri cu omg. FIA, Pompe benzina, Volane, Kit-uri Ambreiaj, etc. http://sandtler.de/inhalt_index.htm

Tel: 0726176548
Deevylls is offline  
- Copyright 2026 4Tuning -