Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-09, 10:11   #121
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Sa stii ca fix la ceas nu m-am uitat cu toata agitatia de acolo ...
permite-mi sa-ti adresez o intrebare ..
Tu daca ai fi tinut mortis sa te bagi in concurs, si ajungeai la 14-15 sa zicem, ai mai fi vrut sa te inscrii sa participi?
__________________
Contact:

- messenger: razvan_florin2002
- telefon: 0721.433.295


sharkky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 10:21   #122
Kinghost69
VW Driver

Stage 3
 
Kinghost69's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 167
Member of:
[VW]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Quote:
Originally Posted by sharkky View Post
Sa stii ca fix la ceas nu m-am uitat cu toata agitatia de acolo ...
permite-mi sa-ti adresez o intrebare ..
Tu daca ai fi tinut mortis sa te bagi in concurs, si ajungeai la 14-15 sa zicem, ai mai fi vrut sa te inscrii sa participi?
sti cum e cu evenimentele astea? sunt anuntate din timp tocmai ca sa iti faci si tu programul in asa fel incat, daca vrei si iti doresti cu adevarat sa participi in cadrul lor, sa te incadrezi in programul stabilit.
sa zicem ca pot fi si exceptii cand se poate intampla ceva si nu te poti incadra in timp.
ceea ce vroiam eu sa zic e ca se terminasera masuratorile libere si... masinile astea s-au inscris in timp ce incepuse cncursul propriu-zis, ceea ce nu e tocmai ok. daca tot se face un regulament la aceste concursuri, e bine sa-l respectam cu totii.
iti mai dau un exemplu: am si eu ceva muzica pe masina si... pt ca am suit-o pe o roata ca sa-mi bag o instalatie de abur sub ea, nu am putut sa particip la concurs, cu toate ca am intrebat daca ar fi posibil sa vina baietii cu aparatul la mine la masina. (nu am mai dat masina jos pt ca am suit-o cu greu pe acea roata; nu-mi incapea cricul seb ea, cand am facut rost de un cric mai mic, nu salta suficient, a trebuit sa mai saltam de masina si am abandonat ideea pt ca mi-a fost teama sa nu fac ceva la masina). la mine regulamentul a fost regulament. nu s-a putut face exceptie! cum ti se pare?
Kinghost69 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 10:27   #123
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Pai stai un pic ... Adica trebuia sa vina cortul la tine sa-ti masoare masina pentru ca tu ai vrut sa faci senzatie cu fum?
Nu e prea comod sa te plimbi cu un laptop+LCD+Termlab+prelungitor etc. din masina in masina ... La toate concursurile la care am participat, nu a fost nimeni in cazul tau ... Ba chiar mai mult, la 4Tuning Days, masini care au fost in hala si au participat la concurs, au iesit doar pentru a se masura ...
Ce ti-ai pus tu in cap sa faci, nu a fost regulament ...
Imi pare rau ca nu ai participat ...
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 10:32   #124
Kinghost69
VW Driver

Stage 3
 
Kinghost69's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 167
Member of:
[VW]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Quote:
Originally Posted by sharkky View Post
Pai stai un pic ... Adica trebuia sa vina cortul la tine sa-ti masoare masina pentru ca tu ai vrut sa faci senzatie cu fum?
Nu e prea comod sa te plimbi cu un laptop+LCD+Termlab+prelungitor etc. din masina in masina ...
Ce ti-ai pus tu in cap sa faci, nu a fost regulament ...
Imi pare rau ca nu ai participat ...
si mie imi pare rau, dar... asta e . important e cam a fost super atmosfera pt ca am stiut sa o facem!
am zis ca s-ar fi putut face o exceptie pt o masina , nu pt toate. in fine... nu am insistat cu aceasta chestie. am pus doar o intrebare, mi s-a spus ca nu e posibil si mi-am luat gandul. nu are rost sa mai discutam pe acest subiect. chestiile astea se intampla des la evenimentele din provincie si... e bine sa se traga cate un semnal de alarma asa cum a facut-o colegul meu HTP si... sa incercam sa ne respectam din ce in ce mai mult pe viitor!
bafta!
Kinghost69 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 10:42   #125
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Din cate imi amintesc, numai 2 masini au venit mai tarziu ... Una a fost la 1 x 12", iar cealalta la alta categorie ...
S-a deviat de la program pentru ca la fiecare masina, s-a stat in medie de 10 min pentru a gasi frecventa de rezonanta a masinii, pentru sfaturi, eventuale probe si reglaje, proprietarii au fost indrumati spre un rezultat cat mai bun, avand in vedere ca 95% din cei ce participasera, erau la primul concurs de SPL ...
Daca eram foarte stricti cu privire la program, crede-ma ca rezultatele ar fi fost altele.
Sunt de parere ca majoritatea au fost multumiti sa afle de ce le este in stare sistemul de pe masina, de sfaturile primite...
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 10:49   #126
DB-07-HTP

Stage 2
 
DB-07-HTP's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 50
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Quote:
Originally Posted by sharkky View Post
Sa stii ca fix la ceas nu m-am uitat cu toata agitatia de acolo ...
permite-mi sa-ti adresez o intrebare ..
Tu daca ai fi tinut mortis sa te bagi in concurs, si ajungeai la 14-15 sa zicem, ai mai fi vrut sa te inscrii sa participi?

nu vreau sa supar pe nimeni dar chiar nu a fost corect.undeva diseara sau maine o sa postez exact lista care era afisata la ora 19:45 cand s-a cam retras toata lumea.asa ca nu prea ai cum sa zici ca s-a mai inscris intre timp.probabil s-a inscris noaptea in club.cine stie.oricum faptul e consumat.dar ca sa-ti arat si sa vada toata lumea ce s-a intamplat o sa postez pozele care dovedesc ca am dreptate. bafta multa
__________________
db-07-htp
DB-07-HTP is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 10:52   #127
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Talking Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Quote:
Originally Posted by sharkky View Post
Din cate imi amintesc, numai 2 masini au venit mai tarziu ... Una a fost la 1 x 12", iar cealalta la alta categorie ...
S-a deviat de la program pentru ca la fiecare masina, s-a stat in medie de 10 min pentru a gasi frecventa de rezonanta a masinii, pentru sfaturi, eventuale probe si reglaje, proprietarii au fost indrumati spre un rezultat cat mai bun, avand in vedere ca 95% din cei ce participasera, erau la primul concurs de SPL ...
Daca eram foarte stricti cu privire la program, crede-ma ca rezultatele ar fi fost altele.
Sunt de parere ca majoritatea au fost multumiti sa afle de ce le este in stare sistemul de pe masina, de sfaturile primite...

Vad ca tot vorbesti asa intepat, mie imi sare mai repede tandara decat lu tovarasu meu care e in cauza, ia zi de ce nu a primit cupa? pentru ca are cel mai tare sistem din tot salonu? de ce? spune tu domnule.... care-i faza a? explicate pe larg sa intelegem si noi, eu unu ma oftic rau de tot pentru ca nu a luat, a batut tot ce ia stat in cale si voi nici macar o felicitare nu iati dat. pacat si la final un mare Huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:04   #128
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Domnule B-11-AYG, cupele si diplomele au fost date de catre organizatorul evenimentului.
Nu-ti inteleg atitudinea ...
Nu m-am ocupat de facut diplome sau cupe ... Te rog sa te informezi mai bine inainte de a trage asemenea concluzii.
Si pentru cultura ta generala, am fost in aceeasi oala cu el ...

@DB-07-HTP: Chiar te rog sa postezi lista de la 19:45, iar dupa aceea iti postez eu lista de la 19:36 ...
Sincer, nu stiu despre ce club vorbesti ... Eu am plecat din parcarea Jupiter City la ora 21, direct spre Bucuresti ...

L.E.: Domnule HTP, te rog sa confirmi faptul ca m-am retras din a concura impotriva celor de la 1 x 12", mentionand ca ma voi masura singur, de placere, fara pretentii ...

Last edited by sharkky; 14-09-09 at 11:10.
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:11   #129
DB-07-HTP

Stage 2
 
DB-07-HTP's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 50
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

am zis ca nu vreau sa supar pe nimeni si stiu ca nu te-ai ocupat de premii.faza e ca toata lumea merita felicitari si toata lumea sa se ambitioneze pentru urmatoarea data sa se pregateasca mai bn.o sa postez pozele sa vezi exact despre ce vb.bafta
DB-07-HTP is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:26   #130
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Din cate stiam, toti concurentii ar fi trebuit sa primeasca macar o diploma.
Nu stiu ce s-a intamplat duminica la festivitatea de premiere.

Felicitari tuturor concurentilor!
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:32   #131
Yoghy_bwc
Skoda Driver

Stage 3
 
Yoghy_bwc's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 153
Member of:
[Black Widow Club]
[SKODA]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Imi pare sincer rau de discutiile de aici... Vina nu este a baietilor care au facut masuratorile... ei si-au facut datoria de a sfatui si de a masura... Vina a fost a organizatorilor care au fost prost pregatiti pt acest event. Cupe putine, diplome la fel...
La fel cum am specificat si mai sus... imi pare rau ca nu am un sistem mai mic ca sa iau macar o cupa... imi pare rau ca din 2 cupe nici macar una n-am primit... la fel cum am mai zis... best sound ori best 2x12.
Daca e sa o iau pe partea cealalta... imi pare bine ca am avut ce sa arat amatorilor si poate asa o sa isi dea seama ca degeaba ai un difuzor mare daca nu scoate putere multa!
Scuze pentru postul lu' ayg de la mine din club dar cam are dreptate!
__________________
nici o data nu o sa mai fie cum a fost candva... mult haos si distractie ... acum e invidie si teribilism
Yoghy_bwc is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:34   #132
DB-07-HTP

Stage 2
 
DB-07-HTP's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 50
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Quote:
Originally Posted by sharkky View Post
Din cate stiam, toti concurentii ar fi trebuit sa primeasca macar o diploma.
Nu stiu ce s-a intamplat duminica la festivitatea de premiere.

Felicitari tuturor concurentilor!

nu a primit toata lumea.din contra,au primit mai mult cei de la pitesti.culmea e ca sa zic din aproximativ 10 premii,6-7 s-au dat celor din pitesti.ciudata treaba.


si am uitat sa confirm : spre final am intrebat daca o sa participe si KWU iar dansul a zis ca nu v-a participa. tot respectul pentru ca daca participa ne rupea pe toti la categoria noastra. bafta multa
DB-07-HTP is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:34   #133
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Pun o intrebare care poate ajuta strict organizatorii pe viitor.. Daca un stand are 6 masini, si toate au si sunet? ce se intampla? ies toate si ramane standul gol?nu se putea face cumva si seara dupa ora x? cand nu mai erau vizitatori? Bafta si felicitari organizatorilor, care in linii mari s-a descurcat f bine.
__________________
TuningParts ROMANIA - The Performance SHOP
Comenzi Tel: 0745.050.416 (orange);
Site: www.tuning-parts.bg/ro/
Email: tuningparts.romania@yahoo.ro
Facebook: https://www.facebook.com/tuningparts.romania
Lucian_GXZ is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:39   #134
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

Lucian, inteleg ce vrei sa spui ...
Problema e ca e destul de incomod sa te plimbi cu toate cablurile dupa tine.
Da, o alta optiune ar fi fost ca masuratorile acelor masini sa fie facute dupa terminarea masuratorilor, dar, aici intervin alte discutii: cei care au participat in cursul zile, poate au plecat de la eveniment ... Adica, daca s-ar face un astfel de lucru, ar trebui ca toti participantii sa stea pana la sfarsit; pana cand se termina ultima masina de masurat ...

@DB-07-HTP: Multumesc frumos!
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 11:40   #135
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: TUNING SHOW 12-13 SEPTEMBRIE IN PITESTI

am rugamintea ca membrii inferno motorsport sa nu mai participe si sa nu mai continuie aceasta discutie. (cea cu contestatiile)
Lucian_GXZ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -