| Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem. |
17-05-06, 06:47
|
#181
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of: [Crazy Drivers]
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
aoleu. sa ma interesez si eu...
|
|
|
17-05-06, 08:37
|
#182
|
Stage 3
Join Date: Apr 2006
Posts: 90
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
Quote:
|
Originally Posted by nissan_man
cred ca trebuie sa schimbati locatia ca de cand cu gripa aviara se tot inchid drumuri prin brasov!
|
se inchid drumurile de iesire din oras nu de tranzitare a orasului (care de multe ori se face pe centura)
|
|
|
17-05-06, 21:03
|
#183
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 2,003
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
mah ...se mai face bimmerfest-ul asta ... ca vad ca e gripa aviara shi astia au inchis drumurile ! ! !
|
|
|
17-05-06, 21:32
|
#184
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,324
Member of: [Crazy Drivers]
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
e vb de drumul dintre sibiu si brashov parca. la codlea. nu cred ca sunt probleme. nu avem de ce sa ne facem griji.
|
|
|
18-05-06, 08:00
|
#185
|
Stage 3
Join Date: Apr 2006
Posts: 90
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
"De astăzi de dimineaţă de la ora 8.00, localităţile Codlea, Dumbrăviţa şi Viştea vor fi declarate închise, fiind impusă carantina. DN1 nu va fi închis, fiind permis doar tranzitul prin Codlea. "
citez ziarul Brasov de astazi
http://www.bzb.ro/index.php?page_nam...id_stire=28169
__________________
bimmer fan
|
|
|
18-05-06, 10:48
|
#186
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
NIMENI nu ne va opri din aceasta monumentala intalnire !!!!!!!
Nici macar cateva gaini nebune... chit ca ne dau aia cu spray pe roti, noi tot o sa ne adunam si o sa celebram marca BMW, nu ????
ps: andreea... cand ne vedem ?
|
|
|
18-05-06, 19:34
|
#187
|
Stock
Join Date: May 2006
Posts: 4
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
Suntem si noi vreo 6 baietzi din CT... ~17 ani... deci no BMW, cel putzin pentru moment  . Nu prea avem cu cine veni, cu masinile, si ma gandeam dak poate sa imi dea cineva ceva detalii despre o alternativa de cazare aproape de eveniment, ca vad ca la Cheia e aglomeratzie mare... si eventul niste detalii despre drumul pana acolo din Ploiesti pana unde ajungem cu trenul, sau din alt oras mai apropiat, pana unde merge trenul.
Felicitari ptr initiativa, si promit ca la anul va fi si din partea noastra cel putzin un bmw la bimmerfest 2007
|
|
|
18-05-06, 19:53
|
#188
|
Stock
Join Date: May 2006
Posts: 4
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
Si daca este nevoie de ceva reclama in constanta, pot impartzi fluturase ptr posesorii de bmw daca mai este nevoie. In rest, reclama fac deja la cunoscutzi, nu prea stie lumea despre ce e vorba, si este pacat, e primul in romania si trebuie sa fie cel mai tare ! Imi doresc mult sa vin, ar fi pacat ptr mine sa ratez asa ceva, si astept detalii cat mai repede daca se poate...
|
|
|
18-05-06, 20:05
|
#189
|
Stage 3
Join Date: Apr 2006
Posts: 90
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
Quote:
|
Originally Posted by 21st
detalii despre o alternativa de cazare aproape de eveniment, ca vad ca la Cheia e aglomeratzie mare...
|
mai sunt 10 camere libere la Hotel Cheia unde se face intalnirea
|
|
|
18-05-06, 20:31
|
#190
|
Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of: [Moderators] [Extreme Racing] [PARTICIPANT CURSE] [FORD]
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
Quote:
|
Originally Posted by andreea`
mai sunt 10 camere libere la Hotel Cheia unde se face intalnirea 
|
lasa-mi si mie un nr de tel pe pm....te rog.vreau sa vb mai multe!!!
|
|
|
18-05-06, 22:49
|
#191
|
Stage 3
Join Date: Apr 2006
Posts: 90
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
ai pe PM datele..
intre timp ..statistici privind inregistrarea:
-masini inscrise: 76
-participanti: 168
E28 2
E30 25
E32 1
E34 5
E36 15
E39 9
E46 11
E53 1
E83 1
E60 1
E12 2
E23 1
3.0 1
E87 1
total 76
last update: 18.05.06
|
|
|
19-05-06, 11:27
|
#192
|
Stage 3
Join Date: Oct 2005
Posts: 153
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
sal. cum pot sa ma inscriu dak am cazarea asigurata in alta parte? este o taxa doar de inscriere si participare? multam
|
|
|
19-05-06, 11:47
|
#193
|
Stage 3
Join Date: Apr 2006
Posts: 90
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
Ce este Bimmerfest?
Cu totii ne-am uitat cel putin o data cu invidie la „fratii” de peste hotare cum organizeaza acele fastuoase intalniri, unde zeci de masini si mii de cai putere defileaza pe strazi starnind admiratie si invidie, mandrie si pasiune uneori dusa chiar la extrem, innodand relatiile intre toti pasionatii si fanii BMW. Avem convingerea ca acest lucru este posibil si in Romania, insa doar cu o participare cat mai numeroasa a tuturor celor care au ceva in comun cu aceasta marca.
Poate n-ati inteles ideea noastra de fest.
Nu va fi un showroom auto ca sa platesti taxa de participare sau la care sa vii, sa stai putin si sa pleci.
Va fi o intalnire la nivel mai mare si o petrecere sambata noaptea. Ne cazam toti in acelasi loc pentru a putea sa ne bucuram de compania noastra, pentru a putea strange toate masinile intr-un spatiu (toti visam la bmwuri pe fiecare cm patrat  ) pentru a putea sa ne studiem masinile, sa le admiram, s afacem schimb de informatii tehnice.
Daca vei veni si vei pleca nu vei putea simti spiritul fest-ului.
parerea mea..
Last edited by andreea`; 19-05-06 at 11:49.
|
|
|
19-05-06, 21:45
|
#194
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,976
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
o intrebare am si eu, pana la urma care este traseul, se trece prin brasov? drumul asfaltat de cateva saptamani estei ploiesti cheia sau brasov cheia? multumesc
|
|
|
19-05-06, 21:54
|
#195
|
|
BMW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2004
Posts: 959
|
Re: Bimmerfest 2006 Romania
din bucuresti mergem pe dn1 pana in ploiesti si din ploiesti spre cheia.
drumul proaspat asfaltat e brasov-cheia.
|
|
|
|
|