Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-09, 16:22   #361
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Fiatul galben m-a dat pe mine.Tare de tot masina.Felicitari
SNP10 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:24   #362
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by SNP10 View Post
Fiatul galben m-a dat pe mine.Tare de tot masina.Felicitari
Adevarul e ca cine te da pe tine chiar e o masina tare si Fiat ul chiar merita titlul de Supercar...
kimi is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:25   #363
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Va c a c a t i pe vo degeaba...a fost o cursa superba cum nu am mai avut cred ca de anul trecut tot de la Tulcea...sa mai fie multe e genul asta.
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:32   #364
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Alfa_band View Post
a fost o cursa superba cum nu am mai avut cred ca de anul trecut tot de la Tulcea
Nu ai fost la Sibiu...
kimi is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:38   #365
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Nu ai fost la Sibiu...
du-te la sibiu si lasa-ne
din nou,va gasiti vorbind..
voi,cei fara de care,cursele legale nu s-ar mai putea organiza, daca tot va gasiti sa criticati, veniti si c-o solutie,nu va mai plangeti ca niste ....
a fost o cursa frumoasa..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:59   #366
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by ianyST View Post
Un simplu raspuns am sa iti dau : 1- la grupa s6 nu m-am bagat pentru ca nu am fost atent ce se intampla acolo in semifinale - pregateam grupa speciala (speedline) iar decizia castigatorilor a ramas la aprecierea arbitrilor. exista foile care le-au scris ei cu castigatorii. Hotararea lor am auzit-o prima oara cand DJ-ul a prezentat castigatorii.

Cu asta am incheiat discutia cu tine .
Voi posta filmul cursei 2 intre GTO si Audi si atunci voi astepta reactia ta . Cei 2 arbitrii care aranjau masinile la start la cursa 1 au spus clar "descalificat Audi" si la cursa 2 toti cei de la finish "castigator golf" . De altfel GTO a fost in prima instanta chemat de arbitrii langa Leon pentru finala pentr ca mai apoi sa cheme Audi . Nu are rost sa continui o polemica in sensul asta pentru ca imi e clar ca nu se vrea a se rezolva nimic . Daca tu nu stiai ce se intampla , George si Bogdan spuneau ca e corect ca GTO sa fie in finala , arbritrii la fel .... si in finala a fost Audi ... i rest my case . Vorbim pe filmarea de la finish .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 17:09   #367
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Buzau TEAM a facut legea iar,oricum foarte tare Ibiza geniala chiar,de asemenea foarte tare este si Leonul negru de bz dar dupa cum s-a vazut nu pleaca intotdeauna perfect sau nici macar bine nu pot sa spun,a avut doar 2-3 plecari bune si atunci a fost imbatabil.Fantastic si Fiat-ul care era tot buzoian in ciuda faptului ca avea numere de Anglia si pisicutza LIV iar de Porsche nu mai are rost sa vorbim.
__________________
2.0TFSI
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 17:19   #368
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Usurel cu laudele ca ne facem dusmani Fiatul nu are decat soft, nici-o alta modificare, si unde mai pui ca are si volan pe dreapta, deci schimbatul vitezelor cu mana stanga este un handicap. Dar Dragos se pare ca are ceva samanta de englez si s-a adaptat destul de repede. Asteptam urmatoarele curse, speram cel putin la fel de reusite ca si cea de la Tulcea. Felicitari Mikafly pentru organizare, am vazut ca ai facut parte dintre aceia foarte implicati in asta.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 17:23   #369
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Pozitive:
1. Este important de observat marele rezultat pozitiv al adoptarii acestor grupe: maxim de masini adevarate, ridicarea incredibila a nivelului participantilor!
2. Cine a avut mai multa rabdare a ajuns sa se dea pana s-a saturat. Chiar daca am stat cate 1 ora de 3 ori sa ma dau la inceput, cand a mai plecat lumea m-am mai dat de vreo 5 ori lejer inainte de eliminatorii.
3. Cursa pe aeroport... spatiu, spatiu, spatiu, spatiu.
4. Bunavointa si efortul organizatorilor. Felicitari!

Negative:
1. Obrazu celor ce se bagau in fatza cand era coada de 100 masini in spate.
2. Severitatea aplicarii regulilor la cursele eliminatorii - descalificari in situatii ambigue/penibile.
Exemplu: Mitsubishi COLT descalificat pt furare start, lucru contestat de toata lumea si refuzat a fi acceptat ca o greseala.
Exemplu: Dodge VIPER descalificat pentru ca nu a stiut ca trebuie sa plece, in conditiile in care era galagie si singurul lucru care te anunta ca urmeaza sa te dai era domnul acela care SINCER nu intotdeauna se auzea clar ce zice cand zice ceva.

In concluzie a fost una dintre cele mai reusite curse de drag la care am participat, poate chiar cea mai tare, dupa criteriile de spatiu, timp disponibil si grupe!
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 17:27   #370
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

da , am uitat de fiat , se vedea ca are toti caii sub capota , eu am crezut ca are mai mult decat un simplu soft la cum tragea , bn era si golita in interior. oricum coupe-urile astea sunt date dreq mai ales varianta de 20v t cum presupun ca era si asta galben.
leonard is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 17:45   #371
Lucian0

Stage 3
 
Lucian0's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 139
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Voi posta filmul cursei 2 intre GTO si Audi si atunci voi astepta reactia ta . Cei 2 arbitrii care aranjau masinile la start la cursa 1 au spus clar "descalificat Audi" si la cursa 2 toti cei de la finish "castigator golf" . De altfel GTO a fost in prima instanta chemat de arbitrii langa Leon pentru finala pentr ca mai apoi sa cheme Audi . Nu are rost sa continui o polemica in sensul asta pentru ca imi e clar ca nu se vrea a se rezolva nimic . Daca tu nu stiai ce se intampla , George si Bogdan spuneau ca e corect ca GTO sa fie in finala , arbritrii la fel .... si in finala a fost Audi ... i rest my case . Vorbim pe filmarea de la finish .
Cand a fost chemat Leon`ul la start pt finala daca eu am batut Leon`ul (cu BMW E46) si m`am dat cu Audi in finala?! Nu vorbesc de cazul cu GTO pt. ca nu stiu ce s`a intamplat deoarece eram in masina. Sau poate s`au mai intamplat si altele dupa ce am luat premiul si am plecat ca sa nu trec cu bacul de dimineatza si nu sunt la curent cu tot. Poate cineva sa ma lumineze? Apropos...n`am vazut nicaieri un clasament.
Lucian0 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 17:54   #372
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Lucian0 View Post
Cand a fost chemat Leon`ul la start pt finala daca eu am batut Leon`ul (cu BMW E46) si m`am dat cu Audi in finala?! Nu vorbesc de cazul cu GTO pt. ca nu stiu ce s`a intamplat deoarece eram in masina. Sau poate s`au mai intamplat si altele dupa ce am luat premiul si am plecat ca sa nu trec cu bacul de dimineatza si nu sunt la curent cu tot. Poate cineva sa ma lumineze? Apropos...n`am vazut nicaieri un clasament.
In cazul asta eu cu atat mai mult nu mai zic nimic. Ce s-a anuntat , care cu cine s-a dat si de ce cred ca nici ei nu stiu .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 17:55   #373
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
da , am uitat de fiat , se vedea ca are toti caii sub capota , eu am crezut ca are mai mult decat un simplu soft la cum tragea , bn era si golita in interior. oricum coupe-urile astea sunt date dreq mai ales varianta de 20v t cum presupun ca era si asta galben.
Da, era cel de 20v.
Gycone is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 18:13   #374
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by ianyST View Post
Scuze. dar cele mai mari probleme le-am avut cu cei care se bagau in fata - de n ori am incercat sa strang randurile sa nu se mai intample treaba asta chiar m-am certat cu multi care s-au bagat in fata si voi spuneti ca organizatorii bagau masini in fata...... de unde treaba asta....

Oricum avem inregistrate toate cursele cu toti timpii si fiecare masina de cate ori s-a dat, dupa care trageti voi concluziile..
iany aici are DREPTATE. Eu am stat chira la start unde intrau masinile, si nu o data l-am vazut nervos sa se miste lumea(mai era si acel nene care alinia masinile si fluiera sa avanseze lumea), si intreba ce se intampla... Acum o parte din vina o au si cei care ii lasau sa se bage.. Ce mare chestie era sa li se puan cauciuc in fata sau sa-i dea la o parte. Unii sunt educati altii nu, iar altii sunt prea buni incat sa-si bata capul cu unii nesimtiti.

Cu siguranta daca unu ar fi fost descalificat sub forma de tap ispasitor s-ar fi linistit si ceilalti, dar na in timp totul se perfectioneaza si se invata.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 18:24   #375
CT-82-PWR

Stage 5
 
CT-82-PWR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 438
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Cursa dintre Audi S6 si Golf II GTO
Attached Files
File Type: wmv AudiS6_vs_Golf2_GTO.wmv (2.35 MB, 280 views)

Last edited by boy_wonder; 20-05-09 at 18:10.
CT-82-PWR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -