Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Reply
 
Thread Tools
Old 06-08-07, 09:50   #76
recBeat

Stage 5
 
recBeat's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 585
Member of:
[Opel]
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

Quote:
Originally Posted by logtuning View Post
Nu imi deschide site-ul asta , in consecinta ma repet:
"Pt opel corsa c 1.2 16v din 2003 ma intereseaza pretul unui kit complet de suspensie fixa kw (arc + amortizor). Merci!"

si daca ai putea sa imi mai dai si ceva detalii despre cum se face comanda, cum se plateste, pretul pe care o sa m-il dai include si tva si transport.
recBeat is offline   Reply With Quote
Old 06-08-07, 14:33   #77
logtuning

Stage 5
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,882
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

Quote:
Originally Posted by recBeat View Post
Nu imi deschide site-ul asta , in consecinta ma repet:
"Pt opel corsa c 1.2 16v din 2003 ma intereseaza pretul unui kit complet de suspensie fixa kw (arc + amortizor). Merci!"

si daca ai putea sa imi mai dai si ceva detalii despre cum se face comanda, cum se plateste, pretul pe care o sa m-il dai include si tva si transport.
site-ul merge

www.KWsuspensions.ro
www.KWsuspensii.ro
www.weitec.ro

comanda se face pe email sau fax, pretul include si TVA si transport
se plateste 30% avans si restul la livrare
logtuning is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 16:08   #78
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

salut ! pentru un kadett e din 1986 un kit de suspensie reglabila...daca imi poti spune pe privat , sau pe mess: phantomasxxx .
multumesc!
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 16:15   #79
logtuning

Stage 5
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,882
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
salut ! pentru un kadett e din 1986 un kit de suspensie reglabila...daca imi poti spune pe privat , sau pe mess: phantomasxxx .
multumesc!
899EURO/set
uita-te pe:
www.KWsuspensions.ro
www.weitec.ro


www.logtuning.ro
logtuning is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 17:49   #80
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

Nici la mine nu merg site-urile de mai sus....si ma interesa un pret pentru un kit complet de suspensie (reglabila/nereglabila) pentru un Renault Megane II 2006, 1.5 dci
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs
J.D is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 13:25   #81
logtuning

Stage 5
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,882
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

Quote:
Originally Posted by J.D View Post
Nici la mine nu merg site-urile de mai sus....si ma interesa un pret pentru un kit complet de suspensie (reglabila/nereglabila) pentru un Renault Megane II 2006, 1.5 dci
inca nu merg site-urile pt ca s-a rupt fibra optica, a cazut un copac.

KW coilovers 1249EURO/set, reglabil 35-65mmfata si 35 sau 45-65mm spate; PROMOTIONAL 1179EURO

set arcuri sport, 30mm 159EURO/set, PROMOTIONAL 149EURO/set

www.KWsuspensions.ro
www.weitec.ro
www.logtuning.ro
logtuning is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 15:46   #82
aByS
Banned

Stage 4
 
aByS's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 240
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

Quote:
Originally Posted by logtuning View Post
inca nu merg site-urile pt ca s-a rupt fibra optica, a cazut un copac.
..........
Problema rezolvata Site-urile sunt din nou online
aByS is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 17:40   #83
faty

Stage 4
 
faty's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 191
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

O sa pun o intrebare stupida acuma.. nu prea ma pricep eu la asa ceva asa ca .. here goes:
Care e diferenta intre suspensii si coilover.. adica.. am vazut ca cele coilover vin ca un ansamblu.. nu le poti lua separat amortizor + arc.. si daca se duce una se duce si cealalta. Dar ca performanta e vreo diferenta ? care e mai buna ?
Imi faci si mie un pret pentru un set complet de suspensii/coilover reglabile pentru un Golf 2 GTI 16v KR 1988
mersi

Edit: Cele coilover sunt cumva cele reglabile.. pentru ca am vazut ca in fisierul de suspensii nivelul de coborare este fix, in timp ce in cel de coilover este dat ca interval... Incet incet invata omu
__________________
The only thing that comes to a sleeping man is dreams (Tupac)

Last edited by faty; 10-08-07 at 17:43.
faty is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 18:15   #84
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

salut am mai intrebat acum ceva timp de 2 arcuri cu garda joasa pt fatza ...sport pt un bmw ursulet din anul 1983 ,in 2 usi , motor 1.8 IS 103kw ( 136cai) , cred ca postu a fost pierdut , inca astept acel raspuns , mersi
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 18:32   #85
logtuning

Stage 5
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,882
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

Quote:
Originally Posted by CT-06-YZF***X-Team View Post
salut am mai intrebat acum ceva timp de 2 arcuri cu garda joasa pt fatza ...sport pt un bmw ursulet din anul 1983 ,in 2 usi , motor 1.8 IS 103kw ( 136cai) , cred ca postu a fost pierdut , inca astept acel raspuns , mersi
pentru ca sunt mai multe variante, te rog sa alegi de pe:

www.KWsuspensions.ro
www.weitec.ro

www.logtuning.ro
logtuning is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 18:32   #86
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

am si eu o intrebare va rog....

KW face coilovers in america de nord pentru Dodge/Mopar..... din cauza asta, nu pot sa cumpar KW coilovers aici in canada, numai versiunile care le-au facut cu Dodge....

pe mine de mult timp ma interesa KW variant 3, pentru ca imi place sa ma dau cu masina pe circuit... eu vin in romania in octombrie..... intrebarea mea este, aveti access la intreaga gama de produse KW? Pe mine ma intereseaza pentru un Dodge SRT-4 din 2004... daca putem aranja ceva, poate le iau de la voi cand vin in romania si le bag intr-una din valize si gata.....

daca ati putea sa-mi dati un raspuns aici sau pe PM cu cat ar costa, as aprecia asta mult. multumesc
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 18:40   #87
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

Quote:
Originally Posted by faty View Post
O sa pun o intrebare stupida acuma.. nu prea ma pricep eu la asa ceva asa ca .. here goes:
Care e diferenta intre suspensii si coilover.. adica.. am vazut ca cele coilover vin ca un ansamblu.. nu le poti lua separat amortizor + arc.. si daca se duce una se duce si cealalta. Dar ca performanta e vreo diferenta ? care e mai buna ?
Imi faci si mie un pret pentru un set complet de suspensii/coilover reglabile pentru un Golf 2 GTI 16v KR 1988
mersi

Edit: Cele coilover sunt cumva cele reglabile.. pentru ca am vazut ca in fisierul de suspensii nivelul de coborare este fix, in timp ce in cel de coilover este dat ca interval... Incet incet invata omu

pe scurt da, coilovers sunt ajustabile... depinde de care ei, cat de ajustabile sunt.... unele doar ridica si lasa masina.... la altele poti sa reglezi si inaltimea, dar si "taria" amortizorului... deci daca vrei comfort poti sa le slabesti, si daca vrei performanta le "intaresti".... imi pare rau, nu prea stiu terminologia pe romaneste.... coilovers de calitate de obicei sun 36-way rebound adjustable, and 2 way hight adjustable....


la amortizoare, analtimea masinii e data de arcuri... la amortizoarele mai misto gen Koni Yellow, poti sa le ajuztezi rebound rate-ul, deci sa le faci mai tari sau mai slabe, dar de obicei nu ofera un grad la fel de mare de ajustare ca la un coilover... am dastea la neonul meu (nu la srt4) si sunt destul de misto... pe fata le tin pe taria maxima, si pe spate le aranjez dupa cat de usor vreau sa alunece spatele... e misto daca nu vrei/nu ai nevoie de super performanta sau sa cobori masina pana atinge pamantul, arcuri bune si amortizoare bune (preferabil reglabile) o sa te faca foarte fericit

Last edited by AlliedComposites; 10-08-07 at 18:43.
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 01:53   #88
CAT

Stage 2
 
CAT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 43
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

exista varianta unei suspensii reglabile pe inaltime din interior, pt BMW E39 ?
CAT is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 09:44   #89
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

pt daewoo matiz ezista ceva? multumesc
mareo is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 15:50   #90
gninut

Stage 1
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 23
Default Re: KW Suspensii reglabile - coilover, suspensii sport, arcuri- oferta promotionala n

nu te supara pt un Opel Astra Bertone turbo din 2001 ce arcuri ai si in cat timp le poti aduce.multumesc
gninut is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -