Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-10, 18:53   #331
gapi

Stock
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 3
Unhappy Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Salutare,
am si eu nevoie de un sfat, am fost la itp la Motor Service (sector 3, zona Diham, pe Nicolae Grigorescu,); iar cei de acolo mi-au zis din start ca datorita faptului ca am folie pe fata, o sa am respins itp-ul orice ar fi. ( Ei precizand ca e interzis pe fata sa am folie, indiferent de opacitate )

Am montat la voi in martie folia, am autorizatiile respective, insa nu i-au interesat acest lucru. Pe fata am 73% (transm luminii), si autorizatie de la voi, insa repet, nici macar nu s-au uitat pe autorizatie.

Ce pot face? masina e pe persoana fizica. Sa apelez la OPC ? ma ajuta ? Oricum miercuri sau joi o sa ma duc la alt ITP, unde o sa fac si revizia masinii.

multumesc anticipat.
gapi is offline   Reply With Quote
Old 08-11-10, 18:56   #332
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Quote:
Originally Posted by gapi View Post
Salutare,
am si eu nevoie de un sfat, am fost la itp la Motor Service (sector 3, zona Diham, pe Nicolae Grigorescu,); iar cei de acolo mi-au zis din start ca datorita faptului ca am folie pe fata, o sa am respins itp-ul orice ar fi. ( Ei precizand ca e interzis pe fata sa am folie, indiferent de opacitate )

Am montat la voi in martie folia, am autorizatiile respective, insa nu i-au interesat acest lucru. Pe fata am 73% (transm luminii), si autorizatie de la voi, insa repet, nici macar nu s-au uitat pe autorizatie.

Ce pot face? masina e pe persoana fizica. Sa apelez la OPC ? ma ajuta ? Oricum miercuri sau joi o sa ma duc la alt ITP, unde o sa fac si revizia masinii.

multumesc anticipat.
Poti sa faci tu pe dracu in paispe.
Ai folie pe fata trebuie sa o dai jos daca vrei sa faci ITP.
Sau da si tu o spaga mai mare desi cam greu se baga cineva la asa ceva.
__________________
R.I.P. Opel Vectra B2 2.5 V6 CDX



Audi A2 1.4tdi 75BHP (sold)



Hyundai Tucson 2.0 CRDI 140BHP

cangri is offline   Reply With Quote
Old 08-11-10, 18:59   #333
gapi

Stock
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 3
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

pai ideea mea e ca mi-am pus pe fata, crezand ca e autorizata si legala. (si inca mai cred asta), deci nu am vreo nuanta neagreata, sau pusa pe riscul meu, Ci mi-am pus totul conform legii. (la sfatul celor de la expert, eu nefiind in tema, si nici nu trebuia sa fiu, pentru ca de aceea m-am gandit ca exista firmele care fac asta

De aceea astept si un raspuns din partea firmei (Expert Detailing), pentru ca ea ofera autorizatie RAR.

s-a schimbat ceva in lege intre timp ?

Last edited by gapi; 08-11-10 at 19:16.
gapi is offline   Reply With Quote
Old 08-11-10, 20:40   #334
georgeleus

Stock
 
georgeleus's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 4
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Pentru cei cu folie legala pe fatza, cu transparenta corecta (minim 75%) si abtipild cu omologare RAR lipit, stati linistiti !

Exista Principiul Neretroactivitatii Legii care stipuleaza CLAR ca daca legea a permis la un momentdat anumite chestiuni si acestea s-au savarsit legal (ex. : mi-am pus folie legala pe fatza), dupa iesirea ei din aplicare sau dupa intrarea in vigoare a unei noi legi care sa nu mai agreeze respectivele chestiuni (ex. : nu ai voie cu folie pe fatza) nu ai nici o obligatie civila de a renunta/recupera/distruge vreun element al respectivelor chestiuni savarsite sub incidenta legii de la momentul intamplarii.

Mai clar decat atat nu am cum sa fiu.

Bafta la toata lumea !
georgeleus is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 12:10   #335
Mr.M

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 9
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Salut.M-ar interesa si pe mine cat costa folia pe geamurile spate si haion pentru o skoda octavia 1 break, aveti si cu tenta argintie, sau ceva gen privacy glass ?pe fata se poate pune ceva omologat? multumesc
Mr.M is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 10:38   #336
clubbed

Stage 5
 
clubbed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 565
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

@gapi : Nu stiu sigur la ce centru ati montat dvs. folia, insa daca folia aplicata pe laterale fata , este cea omologata - de transparenta 73% ea este perfect legala, 100% !. Daca cei de la ITP nu o recunosc, acesta reprezinta un abuz, intrucat folia este autorizata si montata la un centru omologat RAR! Daca aveti alte nelamuriri sau intampinati alte probleme, puteti sa sunati la nr. de telefon din semnatura pentru a gasi impreuna o solutie!

@Mr. M: Avem numai folie cu tenta de fumuriu clasic, optional putandu-se face comanda si pentru alte tente/culori, dar acestea NU sunt omologate RAR la noi in tara! De aceea, va recomand folia autorizata RAR...cu tenta de fumuriu clasic (diferite transparente de la 5% la 73%).
Pretul cu discount 4T - luneta si cele 4 laterale spate pentru octavia break este 550 lei. Pe laterale fata se poate monta folia autorizata de transparenta 73% pe care v-o recomand sau orice alta transparenta, dar pe raspunderea dvs.

Pentru a stabili o programare: 0726.728.218 (specificand nick-ul si ca am discutat pe 4Tuning)
__________________
EXPERT FOLIE AUTO - SALONUL DE COSMETICA PENTRU MASINA TA - APLICARE PROFESIONALA DE FOLIE AUTO - Detalii si programari : 0726.728.218 / www.expertfolieauto.ro
clubbed is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 16:55   #337
gapi

Stock
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 3
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

buna seara

de montat am montat, pe vacarescu in Bucuresti langa macdonalds, billa , si dupa cum ziceam , si eu m-am mirat de faptul ca cei de la Motor Service de pe bdul NGrigorescu nici macar nu au dorit sa vada autorizatia, sau ceva. Din start :Aveti folie: nu va trec ITP-ul.

Apoi, am zis sa imi fac itp-ul tot la service-ul unde imi fac revizia, adica la BDT, ( la intrarea in Popesti Leordeni) si acolo nu a fost nicio problema.

Acum sa le mai fac reclamatie celor de la Motor service (dealer dacia), nu mai are rost, fie doreau o spaga mica (statusem la coada vreo ora), fie erau la sfarsit de program si doreau sa scape. Nu am stiut legislatia, si nu puteam sa ma cert cu ei pe loc. whatever, evitati service-ul asta, mai bine.

Multumesc
gapi is offline   Reply With Quote
Old 22-11-10, 17:31   #338
clubbed

Stage 5
 
clubbed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 565
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Inseamna ca cei la care ati fost prima oara nu sunt profesionisti din moment ce nu v-au recunoscut autorizatia!
De asta e bine sa apelati intotdeauna la centre autorizate RAR, cu vechime si experienta, pentru a evita astfel de situatii neplacute.

Imi pare bine ca s-a rezolvat in cele din urma,

O seara buna!
clubbed is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 22:51   #339
Cross.

Stock
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Salutare

Am si eu o supernova , ma intereseaza si pe mine un pret pt toate geamurile , bineinteles cu omologare , maxim admis pe fata iar pe spate si luneta cu vro 2 nuante mai inchis undeva la 30-50% .

tip folie samurai sau cea mai ieftina .

As dorii sa stiu si eu un pret .

Multumesc
Cross. is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 12:46   #340
clubbed

Stage 5
 
clubbed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 565
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Salut...am discutat la telefon...cand te hotarasti poti suna pentru o programare! O zi buna!
clubbed is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 01:14   #341
B 58 MAL

Stage 5
 
B 58 MAL's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,335
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

octavia 1 folie fata spate 50% peste tot ? un pret de sarbatori ?
B 58 MAL is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 00:15   #342
clubbed

Stage 5
 
clubbed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 565
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Salut! Ai PM!
clubbed is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 05:39   #343
pLasTy

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 137
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

Pentru un VW PASSAT toate geamurile cat ma costa?
pLasTy is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 09:38   #344
clubbed

Stage 5
 
clubbed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 565
Default Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

salut! Ai PM!
clubbed is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 21:00   #345
clubbed

Stage 5
 
clubbed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 565
Exclamation Re: 15% discount - aplicare profesionista de folie auto

1-2 IANUARIE 2011 - INCHIS

VA URAM SA AVETI SARBATORI FERICITE, UN AN NOU PLIN DE REUSITE SI FARA EVENIMENTE RUTIERE!

ECHIPA EXPERT FOLIE AUTO
clubbed is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -