Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 03-08-11, 19:01   #1156
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Help Thread

Sal all
Am mai postat chestia asta si nu am primit niciun raspuns.
Dar am o rugaminte cine poate smai spuna unde gasesc vospea fosforescenta care sa se incarce la lumina iar apoi sa luceasca...?
Si ink o rugaminte cine se pricepe la blocul de lumini la dacie...
Mi sa ars pe acolo nush ce fire si nu stiu ce sa ii fac..
__________________
Si mi se rupe de ce crede lumea
Atata timp cat DACIA mea ruleaza ca lumea
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 19:20   #1157
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by K11llarmy>>UHE<< View Post
Sal all
Am mai postat chestia asta si nu am primit niciun raspuns.
Dar am o rugaminte cine poate smai spuna unde gasesc vospea fosforescenta care sa se incarce la lumina iar apoi sa luceasca...?
Si ink o rugaminte cine se pricepe la blocul de lumini la dacie...
Mi sa ars pe acolo nush ce fire si nu stiu ce sa ii fac..
atunci inseamnca ca trebuie sal schimbi....nu mai functioneaza deloc blocul de lumini?
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 19:22   #1158
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Help Thread

Doar semnalizarea..Faruri pozitii claxon nu merg
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 19:31   #1159
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by K11llarmy>>UHE<< View Post
Doar semnalizarea..Faruri pozitii claxon nu merg
ai semnalizarile separat de blocul de lumini? deci poti sa schimbi numai maneta de semnalizari si numai maneta de lumini? deci este cumva modelul nou? sau este prins semnalizarea pe blocul de lumini? modelul vechi? daca este separat poti schimba numai blocul de lumini, este cam scump unul nou, dar daca este model vechi trebe schimbat cu tot cu semnalizari! si ala este scump dar nu prea mai gasesti in magazine....si vezi daca iei nou, sa te duci cu aia veche la magazin, ca sunt vreo 3-4 feluri de mufe la astea!bafta!
__________________
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 19:36   #1160
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Help Thread

este model cu semnalizarea prinsa de bloc...iar p bloc de lumini am blitzuri.crek este model ma nou...dar nus ce este cu firele din bordul meu ca sunt facute modificari.
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 19:38   #1161
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by K11llarmy>>UHE<< View Post
este model cu semnalizarea prinsa de bloc...iar p bloc de lumini am blitzuri.crek este model ma nou...dar nus ce este cu firele din bordul meu ca sunt facute modificari.
cum adica blitzuri???:d
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 19:41   #1162
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Help Thread

dakapas mai in jos decat pozitii imi blitzeaza farurile..
cum sunt si la loganuri si alte masini...spre exemplu la logan tragi spre tine de maneta de la blocul de lumini...si blitzeaza..
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 20:09   #1163
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by K11llarmy>>UHE<< View Post
dakapas mai in jos decat pozitii imi blitzeaza farurile..
cum sunt si la loganuri si alte masini...spre exemplu la logan tragi spre tine de maneta de la blocul de lumini...si blitzeaza..
acolo aveai tu joc in blocul de lumini, nu facea contact bine de aia functiona asa dezici ca dadea blitzuri! pt ca nicun model de bloc de lumini la dacii nu facea blitzuri asa! si la a mea am intre faza scurta si faza lunga un joc, deci intre cele doua pozitii face un flash-blitz! dar orice bloc d elumini bun nu trebuie sa faca stfle de fitze! eu zic sa dai jos blocul d elumin, te duci la remat-sau magazin si iei altul si gata!bafta!
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 20:29   #1164
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by sandor406 View Post
acolo aveai tu joc in blocul de lumini, nu facea contact bine de aia functiona asa dezici ca dadea blitzuri! pt ca nicun model de bloc de lumini la dacii nu facea blitzuri asa! si la a mea am intre faza scurta si faza lunga un joc, deci intre cele doua pozitii face un flash-blitz! dar orice bloc d elumini bun nu trebuie sa faca stfle de fitze! eu zic sa dai jos blocul d elumin, te duci la remat-sau magazin si iei altul si gata!bafta!
wrong my friend nu e joc ,chiar sunt blitz-uri dai jos pe pozitii si apoi mai jos si alea-s blitz-urile.Am vazut asta la cel putin 10 dacii,oare toate sa fii avut joc?
In schimb trebuie sa te sustin cu sfatul de a inlocui blocul vechi de lumini ! si jocul nu e intre faza lunga si faza scurta,pentru ca faza lunga e sus,faza scurta la mijloc,pozitii jos,si sub pozitii sunt asa zisele blitz-uri.


Seara faina !
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-11, 05:39   #1165
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by SpYk3 View Post
wrong my friend nu e joc ,chiar sunt blitz-uri dai jos pe pozitii si apoi mai jos si alea-s blitz-urile.Am vazut asta la cel putin 10 dacii,oare toate sa fii avut joc?
In schimb trebuie sa te sustin cu sfatul de a inlocui blocul vechi de lumini ! si jocul nu e intre faza lunga si faza scurta,pentru ca faza lunga e sus,faza scurta la mijloc,pozitii jos,si sub pozitii sunt asa zisele blitz-uri.


Seara faina !
poate aveti voi la modele alea vechi, eu pot sa rup maneta si tot nu am acele blitzuri sub pozitii! ei eu am un fel de blitz intre faza scurta si faaza lunga! nu imi spune mie ce si cum functioneaza la maine!) la mine este o pozitie unde, daca dau incet se sting farurile, si este buba din blocul de lumini!bafta!
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-11, 16:50   #1166
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

cel original la p"Tinerica mea din '80" era ca si asta ,

iar cel pe care il am acum e asa :
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-11, 19:05   #1167
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

da, modelul vechi este cu semnalizarea pe el! si modelul nou cu semnzalizarea separat! dar modelul asta nou, are 3 modele de mufe dupa cum stiu!
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-11, 12:12   #1168
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Help Thread

Spyke dak ai timp si esti prin hd...nu vi intro zi sa te uiti la batranica mea sami zici cei acolo ca numi dau seama deloc..Iti dau un pm cu nr meu de tel...si dak poti sa vi imi dai un apel
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 05-08-11, 20:29   #1169
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by K11llarmy>>UHE<< View Post
Spyke dak ai timp si esti prin hd...nu vi intro zi sa te uiti la batranica mea sami zici cei acolo ca numi dau seama deloc..Iti dau un pm cu nr meu de tel...si dak poti sa vi imi dai un apel
Sunt in TM ,prin 19 vin acasa.
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 20:23   #1170
neutrino006

Stage 3
 
neutrino006's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 149
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Salutari!! Nu ne-am mai vazut de un an!
Uite cu ce vin si eu: am nevoie de un pic de ajutor pentru ca sa gasesc una din variante. Mecanicul meu mi-a cerut sa-i gasesc ori traducere de GUI pentru softul VCDS 805 pe care il are, ori un manual pdf in limba romana pentru acest soft. Nu se prea descurca cu versiunea in limba engleza, asta pentru ca habar n-are de engleza Va rog frumos sa imi usurati cautarile si sa imi postati link de unde sa pot downloada pdf-ul (este de preferat, pentru ca sa nu alterez softul cu patch-uri), ca eu unul am cautat de mi-au sarit capacele, dar ori sunt io prost, ori nu stiu sa caut
Multumesc anticipat astept raspuns
__________________
明日があるさ
neutrino006 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -