Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-09, 18:43   #1876
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Quote:
Originally Posted by Ionutz8928 View Post
Fratilor am fost si yo cu inca cativa prieteni la o intalnire de-a voastra 4tuning.No offence da ce faceti voi nu prea se numesc intalniri cu masini.Adica ne asteptam sa vedem ceva actiune gen liniutze sau altceva nu sa stam 10 minute sa facem ceva poze si sa mergem la suc.Am vazut ca aveti simtul umorului destul de dezvoltat si sunteti baiesti de treaba dar daca era pana acolo veneam toti cu autobusul sau cu taxi ne intalneam faceam cateva poze si mergeam la suc.Era la fel.....nu vreau sa va jignesc sau ceva dar daca o tineti tot asa o sa pierdeti din ce in ce mai multi doritori care ar fi vrut sa intre in club.Uitati-va de ex in deva....sunteti destul de cunoscuti si pe langa voi mai sunt o gramada de masini tari care nu vin la astfel de intalniri.Oare de ce?????poate nu le place sucul acolo unde il beti voi.....Cu respect si sper sa va mai ganditi la genul asta de "intalniri".
Auzi da tu ce masina ai? Sa nu imi spui ca tu esti ala cu King of Kitch's Mai citeste pe aici poate prinzi vreo idee

Quote:
Originally Posted by F.R.Sonic View Post
Nu avem cum sa ne suparam pe tine pt ca nu te cunoastem...nu te-ai prezentat,ti-ai spus doar parerea...si sincer nu te obliga nimeni sa vi, si nu este nimeni obligat sa vina...
Ati fost si voi cei din brad la intalniri si nu ati facut liniute nici voi...ati stat la suc cu noi(poate ai fost si tu cu ei dar repet nu te cunoastem asa ca nu stiu)

Intr-adevar ar fi mai palpitant sa o tinem doar in liniute si in drifturi, sa rupem fashu la masini si sa ne facem rata la stat din amenzi dar din pacate noi nu suntem tinuti de pariniti cu bani si nici nu avem salarii incat sa ne permitem sa rupem cauciucurile, planetarele sau sa fierbem motoare tot la 2..3 saptamani cand ne intalnim...

Daca tu iti permiti chestiile astea de Raicer bravo tie pt ca inseamna ca parintii tai te tin bine ...ca la 19 ani ai tai ma indoiesc ca te intretii singur sau esti prea tanar sa sti ca e cam sumpe distractiile cu motoare
Nu fiti asa rau cu el ca si noi la 18-19 ani ne vedeam in FAST&FURIOS

Quote:
Originally Posted by BaLaurzor View Post
Propun o intalnire 4tuning la un gratar pe data de 29.03.2009 , locatie inca nu stiu , alegeti si voi intre baraj , nandru sau strei (sau altundeva daca stiti) , prezenta obligatorie ( va rooog ) . Haideti sa ardem niste ... carne pe gratare

p.s. va rog nu ma incurajati cu vremea de atunci
Prezent, veneam si azi daca stiam de ieri macar

Quote:
Originally Posted by sNap7 View Post
Pot sa ii raspund si eu la Ionutz8928 ?

1. Cum am spus si cu cateva pagini inainte; la intalniri nu e nimeni obligat sa vina si nici sa stea cu noi. Prefer sa vina 5 oameni cu care sa pot sta de povesti si cu care am ce sa povestesc decat sa vina 15 care habar nu au ce e aia o bucsa sau pentru care un muffler tip aduce 15 CP la masina.

2. Tin la viata mea, tin la integritatea masinii mele si la permisul de conducere pe care l-am luat pe bune, nu pe pile sau bani. Pentru a demonstra valoarea ta si puterea masinii exista curse organizate intr-un cadru legal si circuite unde contra cost iti poti revarsa adrenalina, unde te pui doar pe tine in pericol.

3. Daca particip la o liniuta ilegala fi sigur ca mai mult de 3 persoane nu vor fi prezente cu tot cu mine. Spectatorii nu au ce cauta, pentru ca telefonul fara fir e calea cea mai rapida de comunicare in Deva, Hunedoara, Brad, etc. Iti recomand sa citesti un articol aici. Stii de ce s-a intamplat asta? Pentru ca s-a ajuns in stadiul ca lumea sa mearga la Balata cu taxi-ul.

4. De ceva vreme s-a schimbat putin si legea; daca inainte pentru organizare sau participare la curse ilegale puteai primi in cel mai rau caz o amenda acum e caz penal.

Nu te condamn pentru ideea ta de a organiza/participa la curse ilegale. Uitandu-ma la varsta ta imi aduc aminte ca si eu pe la 18 ani visam doar curse si senzatii tari.

Ti-am insirat 4 motive pentru care cel putin eu, nu mai sunt interesat de cursele ilegale de masini.
La cursa de la bala o fost urmatori participantii:
dadi cu BMW-ul
FRS cu Opel-ul
Eu cu Ford-ul
Gelu cu VW-ul
Care are Renaul de pe forum

hai ca ne-am distrat
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 15-03-09, 18:45   #1877
Ionutz8928

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 15
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Pt Snap-sincer iti respect decizia"ca ai renuntat la curse ilegale".Poate nu am inteles eu scopul acestor intalniri si le-am comparat cu intalniri la care am fost sau le-am vazut in Sb,Cj sau Bucuresti(unde e cu totul altceva) chiar daca am 19 ani.Sunt o gramada de piloti de curse mai in varsta care participa la curse ilegale.Oare de ce???Pt ca sunt plictisitoare sau pt ca ii prinde politia??Nu cred...Cum am spus si mai sus:sunt mai multe masini puternice in Deva care nu participa la intalnirile voastre si nu imi spune ca cine are o masina cu multi cai sub capota nu stie ce e aia o bucsa.

Pt F.R.Sonic- 1-parintii nu imi dau bani ca sa castig o liniuta.Aici pot sa spun ca ma intretin singur.
2-cei din Brad poate au vrut sa faca o liniuta dar nu au avut cu cine.Sa faca intre ei nu prea mai avea nici un farmec nu crezi?
3-daca e chiar asa cum spui tu ca la fiecare 2-3 saptamani sa fierbem motoarele ar fi din ce in ce mai putini participanti la cursele ilegale,dar spre surprinderea ta aceasta "industrie" e in crestere continua.
4-o intalnire bine organizata nu trebuie neaparat sa dureze ore astfel incat sa te depisteze politia.....in cateva minute poti "rezolva" multe si dupa poti sa mergi multumit sau dezamagit la un suc.
Mi-am spus doar parerea si sper sa nu se supere nimeni...
Ionutz8928 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-09, 18:47   #1878
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

terminati va rog odata ca se pierde ideea topicului , nu mai bine va faceti topic : Curse ilegale , unde , cand , cu cine ?
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
Old 15-03-09, 18:52   #1879
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Quote:
Originally Posted by Ionutz8928 View Post
Pt Snap-sincer iti respect decizia"ca ai renuntat la curse ilegale".Poate nu am inteles eu scopul acestor intalniri si le-am comparat cu intalniri la care am fost sau le-am vazut in Sb,Cj sau Bucuresti(unde e cu totul altceva) chiar daca am 19 ani.Sunt o gramada de piloti de curse mai in varsta care participa la curse ilegale.Oare de ce???Pt ca sunt plictisitoare sau pt ca ii prinde politia??Nu cred...Cum am spus si mai sus:sunt mai multe masini puternice in Deva care nu participa la intalnirile voastre si nu imi spune ca cine are o masina cu multi cai sub capota nu stie ce e aia o bucsa.

Pt F.R.Sonic- 1-parintii nu imi dau bani ca sa castig o liniuta.Aici pot sa spun ca ma intretin singur.
2-cei din Brad poate au vrut sa faca o liniuta dar nu au avut cu cine.Sa faca intre ei nu prea mai avea nici un farmec nu crezi?
3-daca e chiar asa cum spui tu ca la fiecare 2-3 saptamani sa fierbem motoarele ar fi din ce in ce mai putini participanti la cursele ilegale,dar spre surprinderea ta aceasta "industrie" e in crestere continua.
4-o intalnire bine organizata nu trebuie neaparat sa dureze ore astfel incat sa te depisteze politia.....in cateva minute poti "rezolva" multe si dupa poti sa mergi multumit sau dezamagit la un suc.
Mi-am spus doar parerea si sper sa nu se supere nimeni...

Fratioare te-ai gandit ca aia cu masinii de sute de cai de prin Deva de care zici tu poate sunt putin cu nasul prea pe sus sa ne bage in seama pe noi astia cu masinutze
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 15-03-09, 18:57   #1880
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Quote:
Originally Posted by Ionutz8928 View Post
Pt Snap-sincer iti respect decizia"ca ai renuntat la curse ilegale".Poate nu am inteles eu scopul acestor intalniri si le-am comparat cu intalniri la care am fost sau le-am vazut in Sb,Cj sau Bucuresti(unde e cu totul altceva) chiar daca am 19 ani.Sunt o gramada de piloti de curse mai in varsta care participa la curse ilegale.Oare de ce???Pt ca sunt plictisitoare sau pt ca ii prinde politia??Nu cred...Cum am spus si mai sus:sunt mai multe masini puternice in Deva care nu participa la intalnirile voastre si nu imi spune ca cine are o masina cu multi cai sub capota nu stie ce e aia o bucsa.

Pt F.R.Sonic- 1-parintii nu imi dau bani ca sa castig o liniuta.Aici pot sa spun ca ma intretin singur.
2-cei din Brad poate au vrut sa faca o liniuta dar nu au avut cu cine.Sa faca intre ei nu prea mai avea nici un farmec nu crezi?
3-daca e chiar asa cum spui tu ca la fiecare 2-3 saptamani sa fierbem motoarele ar fi din ce in ce mai putini participanti la cursele ilegale,dar spre surprinderea ta aceasta "industrie" e in crestere continua.
4-o intalnire bine organizata nu trebuie neaparat sa dureze ore astfel incat sa te depisteze politia.....in cateva minute poti "rezolva" multe si dupa poti sa mergi multumit sau dezamagit la un suc.
Mi-am spus doar parerea si sper sa nu se supere nimeni...
Ne-ai lamurit Nelule!!
Gata cu cearta..ne-ai zis parerea ta...iar(aceeasi)...ok ..acuma las-o asa
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 08:28   #1881
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Baieti, faceti-va topic separat, treceti-va numele si masinile, eventual si nr de inmatriculare si asteptati doritorii de liniute, ca intra foarte multa "lume" pe aici. Aici pe topic se pun poze si se anunta urmatoarele intalniri 4 tuning.
---
Ontopic, eu o sa fiu prezent la liniutele cu mici de pe 28-29.
Veniti cu propuneri de locatii.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 09:05   #1882
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Am fost o data cativa la Brad, 3-4 masini. Am "rascolit" tot Brad-ul si nu am reusit sa facem de o liniuta ...
GYM is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 09:43   #1883
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Veniti cu propuneri de locatii.
Mie cel mai mult dintre toate locatiile imi place la Nandru, daca e soare si vreme buna e perfect.
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 11:56   #1884
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Subscriu
P.S. Avem si teren de fotbal
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 12:00   #1885
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Daca e si teren de fotbal e bine ..kedy stie ca el merge-ntruna la gratare ))
Deci la Nandru sa fie
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 12:02   #1886
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Se vede
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 15:39   #1887
driver_xs

Stage 5
 
driver_xs's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 616
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

cum se ajunge acolo?
driver_xs is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 15:43   #1888
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Quote:
Originally Posted by driver_xs View Post
cum se ajunge acolo?
in pestis dupa statia de la gelu meri inainte si se face un drum la dreapta (cum vii de la deva) si scrie mare Nandru - x KM

P.s. Ma bucur sa vad ca ne organizam la o "actiune" mai mare si mai elaborata . Sper sa tina si vremea cu noi
__________________
As long as the police didn't see it , I didn't do it

A mea Skoda Fabia
http://www.attac-tuning.ro/
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 15:57   #1889
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Quote:
Originally Posted by BaLaurzor View Post
P.s. Ma bucur sa vad ca ne organizam la o "actiune" mai mare si mai elaborata
Stai stai ca mai e pana atunci..
Cine stie cati mai ramanem.
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-09, 19:36   #1890
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Intalnire 4tuning HD / Deva

Eu nu refuz un gratar niciodata si daca mai e si o miuta programata let's get back to bussines
Kedy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -