Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-07, 21:58   #1366
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by bunilla View Post
oricum la cat de tare te ataci BAD GUY sigur e o farama de adevar undeva...
Un post inteligent
mutzu is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 22:11   #1367
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by mutzu View Post
Vine cu papucu ))
E moca ! logic ca merg cu el ,si de curiozitate chiar la targ nu merg cu el.

Sa aveti parte de rablele voastre,pentru ca unele chiar sunt,altele n-au airbag'uri,altii n-au bani de benzina,pe langa toti eu stau bine chiar foarte bine...

A mea o problema are,una pentru care la cat merg eu cu ea,sincer nu ma deranjeaza foarte tare,alta fuzeta,daca chiar vreti mergem la oricare mecanic vreti voi si va demonstrez ca am dreptate,binenteles pe banii vostri plus deranjul meu,si eventual la orice test vreti voi,inclusiv pentru airbag'uri,acuma sunt curios daca voi,stiti voi care,aveti acelasi curaj !.

Quote:
Originally Posted by GYM View Post
..."cazu vostru" )) Care ma ? eu am airbag-uri si am si lonjeroane intacte ))
Apropo..de ce nu muti masina ? Uzeaza rau cauciucu' ?
Le avea odata,cand o fost noua,acuma ca m-am atacat eu sau nu,da din cate vad eu,voi va cam simtiti.
__________________
I shall not fear death when it finally greets me.

Last edited by BAD-GUY; 06-11-07 at 22:14.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 08:40   #1368
danyutz

Stage 4
 
danyutz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

hai sa vedem, ceva nou? unde se face reprezentanta VW, aici la noi, site careva?
danyutz is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 11:42   #1369
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Din am auzit eu acolo la Santuhalm langa reprezentanta opel ce e in constructie...chiar inainte de semafoare cum vi de pe drumu de Hunedoara
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 11:58   #1370
-dRx-
VW Driver

Stage 2
 
-dRx-'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by BAD-GUY View Post

Si de schimbat airbag'urile nu le schimba nimeni,nici macar fullcasco,pentru ca sunt prea scumpe,deci ori le ai ori nu le ai caz in care a fost botita rau.
cum sa nu iti schimbe nimeni airbagurile tata ? ) ma scuzati ca ma bag din partea cealalta a tarii , da crede-ma ca le schimba :dd
-dRx- is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 12:08   #1371
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by -dRx- View Post
ma scuzati ca ma bag din partea cealalta a tarii
No problem
E forum deschis pentru toata lumea.
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 16:29   #1372
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by -dRx- View Post
cum sa nu iti schimbe nimeni airbagurile tata ? ) ma scuzati ca ma bag din partea cealalta a tarii , da crede-ma ca le schimba :dd
Nu am zis ca nu le schimba nimeni ar fi chiar culmea,dar tinand cont ca unul e 1500 E + senzori etc + manopera e mult prea scump,daca mai ai de schimbat si doua...

La noi in tara nici macar fullcasco nu acopera costurile schimbarii airbag'urilor...sai eu stiu,te rog daca vrei explica-ne tu.

Last edited by BAD-GUY; 07-11-07 at 16:34.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 17:23   #1373
-dRx-
VW Driver

Stage 2
 
-dRx-'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by BAD-GUY View Post
Nu am zis ca nu le schimba nimeni ar fi chiar culmea,dar tinand cont ca unul e 1500 E + senzori etc + manopera e mult prea scump,daca mai ai de schimbat si doua...

La noi in tara nici macar fullcasco nu acopera costurile schimbarii airbag'urilor...sai eu stiu,te rog daca vrei explica-ne tu.

pai hai sa iti explic eu
detin 2 autoturisme . un golf 5 si un vectra C , ambele din 2005 , golfu are 52000 km si vectra 87000

acum 2 saptamani in constanta a intrat un baiat cu o skoda octavia 2 in mine , el trecand pe rosu eu pe verde , si a intrat in roata stanga fata .
tin sa precizez ca eram cu golfu pe care il aveam de doar 1 sapt , doar ce il cumparasem din germania si e FULL numai piele nu am pe el , trapa , scaune incalzite etc . unde vreau sa ajung . in tot timpu asta eu nu am apucat sa ii fac CASCO la masina , ci doar asigurare obligatorie . Deci eram cu golfu pe care nu am casco
el a fost de vina , masina lui in leasing el are full casco , mi-a dat asigurarea lui si am fost la service unde 100 de mil au fost doar airbagurile , planseta de bord etc . tin sa precizez ca toata reparatia costa in jur de 250 de mil .. deci peste 7000 de euro , iar cei de la GENERALI GROUP unde are el asigurarea mi-au pus la dispozitie 7000 de euro pt reparatii , restu o sa mii dea el
nu conteaza CE avarie ai , ci CAT COSTA toata reparatia , totu se ia dupa VECHIME , KM , DOTARILE MASINII ( adica pretu ei de noua ) .

ai inteles ce vreau sa zic sau ma fac MAI explicit ?
-dRx- is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 17:37   #1374
danyutz

Stage 4
 
danyutz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by fast_racer_sonik View Post
Din am auzit eu acolo la Santuhalm langa reprezentanta opel ce e in constructie...chiar inainte de semafoare cum vi de pe drumu de Hunedoara
u sure mate? vb de nemti aici, nu sunt ei asa incuiati sa faca acolo reprezentanta, sigur o sa fie mai la drum ... am impresia ca dupa DHS, inainte de constructia aia cu "antreprenori" and stuff.
__________________
danyutz is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 19:16   #1375
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by -dRx- View Post
pai hai sa iti explic eu
detin 2 autoturisme . un golf 5 si un vectra C , ambele din 2005 , golfu are 52000 km si vectra 87000

acum 2 saptamani in constanta a intrat un baiat cu o skoda octavia 2 in mine , el trecand pe rosu eu pe verde , si a intrat in roata stanga fata .
tin sa precizez ca eram cu golfu pe care il aveam de doar 1 sapt , doar ce il cumparasem din germania si e FULL numai piele nu am pe el , trapa , scaune incalzite etc . unde vreau sa ajung . in tot timpu asta eu nu am apucat sa ii fac CASCO la masina , ci doar asigurare obligatorie . Deci eram cu golfu pe care nu am casco
el a fost de vina , masina lui in leasing el are full casco , mi-a dat asigurarea lui si am fost la service unde 100 de mil au fost doar airbagurile , planseta de bord etc . tin sa precizez ca toata reparatia costa in jur de 250 de mil .. deci peste 7000 de euro , iar cei de la GENERALI GROUP unde are el asigurarea mi-au pus la dispozitie 7000 de euro pt reparatii , restu o sa mii dea el
nu conteaza CE avarie ai , ci CAT COSTA toata reparatia , totu se ia dupa VECHIME , KM , DOTARILE MASINII ( adica pretu ei de noua ) .

ai inteles ce vreau sa zic sau ma fac MAI explicit ?
Poti sa te consideri un norocos atunci,mai ales ca aveai doar asigurarea obligatorie,eu cunosc cazuri in care firma asiguratoare chiar la fullcasco nu a vrut sa plateasca si airbag'urile...
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 19:23   #1376
-dRx-
VW Driver

Stage 2
 
-dRx-'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by BAD-GUY View Post
Poti sa te consideri un norocos atunci,mai ales ca aveai doar asigurarea obligatorie,eu cunosc cazuri in care firma asiguratoare chiar la fullcasco nu a vrut sa plateasca si airbag'urile...
pai pt ca aia de la asigurari sunt niste nesimtiti , ia sa ii fi dat in judecata sa vezi dupa
mie mi-au facut calculu pe un golf care face 13 mii cu tot cu taxe pe cand masina mea face 21 ( DE NOUA ) .. da m-am luat de ei i-am amenintat ca ii dau in judecata si s-au schimbat la fata . vroiau sa`mi dea doar 4.500 ceva pe acolo prima oara da dupa au sarit la 7000
problema e ca nu trebuie sa fie deloc respectuos cu ei ci sa te duci cu nesimtire ca altfel nu rezolvi nimic .. daca ai full casco tre sa iti dea si ultimu banut ... da daca o lasi asa ...
-dRx- is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 20:13   #1377
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by -dRx- View Post
pai pt ca aia de la asigurari sunt niste nesimtiti , ia sa ii fi dat in judecata sa vezi dupa
mie mi-au facut calculu pe un golf care face 13 mii cu tot cu taxe pe cand masina mea face 21 ( DE NOUA ) .. da m-am luat de ei i-am amenintat ca ii dau in judecata si s-au schimbat la fata . vroiau sa`mi dea doar 4.500 ceva pe acolo prima oara da dupa au sarit la 7000
problema e ca nu trebuie sa fie deloc respectuos cu ei ci sa te duci cu nesimtire ca altfel nu rezolvi nimic .. daca ai full casco tre sa iti dea si ultimu banut ... da daca o lasi asa ...
Dap asta cam asa e,astazi vorbeam cu cineva care e in business'u cu masini si daca esti "tata" lor cand mergi la ei rezolvi tot,daca esti moale ramai cu ochii in soare si cu bani de dat.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 21:43   #1378
-dRx-
VW Driver

Stage 2
 
-dRx-'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

aiurea si cu tara asta

ce sa zic

Peace si la cat mai putine evenimente neplacute
-dRx- is offline   Reply With Quote
Old 11-11-07, 22:27   #1379
RealPower

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 18
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

Vezi ca daca ai facuto la Suzuky in deva e clara problema...sunt niste escroci....sfatul meu e sa o faceti intotdeauna intr-o reprezentanta...si o sa vedeti diferenta... Si btw sunt obligati sa va despagubeasca....pt full casco iti dau si cauziucurile daca le spargi inntr-o groapa...sau iei un cui....decum altceva(is disperati aia de la asirom....m-or rugat sa schimb asigurarea de la ei...in fiecare luna imi dau cate 4 cauciucuri la bmw... :P)
RealPower is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 08:35   #1380
danyutz

Stage 4
 
danyutz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA

ce rezonanta are service-ul de la Suzuki .. nu-i de mirare ca cei buni pleaca, au venit aici la Citroen
danyutz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -