Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-06, 09:03   #61
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ofuri Si Deceptii

e asta na-i sa vezi in SUA ca trimit la presa impala din 68 sau charger din 69 sau mustang mach 1 din 65 si lista poate continua ca nu are catalizator europa SUCKS BIG TIME aici iasa cu revolutie la o faza de asta nu dau astia la presa muscle carurile nici sa le dai aur unii
draculas is offline   Reply With Quote
Old 03-12-06, 17:41   #62
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ofuri Si Deceptii

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
e asta na-i sa vezi in SUA ca trimit la presa impala din 68 sau charger din 69 sau mustang mach 1 din 65 si lista poate continua ca nu are catalizator europa SUCKS BIG TIME aici iasa cu revolutie la o faza de asta nu dau astia la presa muscle carurile nici sa le dai aur unii
iti dai seama ca pt masini de genul asta s-ar face niste exceptii. una e un Impala din 66 reconstruit si facut low-rider si alta un Chevette din 87 care deabea mai merge si consuma 3 l ulei/100 km.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 04-12-06, 05:28   #63
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ofuri Si Deceptii

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
State farm nu exista in CDN Alex, dar oricum gandestet la scoruile zise dinainte si ai sa vezi ca n-are sens. Aia sunt in afaceri , nu-s societate de caritate.
exista in ontario ca eu cu ei am
am auzit undeva ca anul trecut companiile de asigurari din ontario(sau canada) au facut 80 de milioane din care 50 au mers la guvern si in ontario daca ai accident si nu esti de vina legile in asa fel is facuta incat sa fie ambii soferi at fault sa creasca la doua persoane asigurarea si prin urmare sa fac guvernul mai multi bani
huuuuuuuuooooootilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sa dau si un pont...
nu stiu daca ati auzit (vb de cei din cnd si probabil us) de Bel Air Direct care la ora actuala da cele mai bune cotatii!!!! de la 350 cat am cu state farm ei imi dau 290 si daca nu aveam o amenda de viteza imi dadeau 260. faza nasoala cu ei e ca iti cresc rata oriunde te-ai muta. un prieten s-a mutat in afra orasului si statea langa highway si i-a crescut cu vreo $70 pe luna

Last edited by ///V8///; 04-12-06 at 05:32.
///V8/// is offline   Reply With Quote
Old 04-12-06, 17:23   #64
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

eu platesc 48$ luna dar one-way numai, pt mine si prietena sofer ocazional.

Alex G plateste gen 20, dar el e sofer ocazional, de aia.

Oricum, platesti enorm de mult! Pe mine pretul asigurarilor ma opreste sa-mi iau mai repede o masina mai noua. (care sa-mi si placa, vorba ta - CTS, 300) pt nu-mi permit sa dau 300$ pe asigurare + si daca mi-as permite, mi se pare furt pe fata si n-as vrea sa le bag bani in buzunar acestor companii de asigurari care-s niste hoti.

Oricum e bine de tine ca totusi iti permiti sa cheltui 1000-1200$ pe luna numai pt masina (rata+asig+benzina) + intretinere/reparatii. Eu deocamdata ca student nu-mi permit. Dar vine si timpu meu
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 04-12-06, 18:56   #65
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

cam 8-900 platesc si si io tot student sunt dar pana anul trecut cand eram inca in highschool aveam doua joburi... ala e secretu! de reparat am zis ca nu mai repar nimic ca m-am saturat si nici nu mai are rost ca deja are 172000km. sper sa ma mai tina un an jumate pana termin colegiu si dupaia imi iau CTS am tot citi review-uri pe americane si cadilacurile au printre cele mai putine probleme.
///V8/// is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 02:10   #66
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

e bine, inseamna ca nu esti cheltuitor LOL (daca ai reusit sa strangi atatia bani). Cat a costat masina cand ai luato, cu tot cu taxe si inmatriculare?

Asa cu reparatiile chestia e ca tot mai tre sa faci un schimb de ulei, frane, una alta tot tre facut la orice masina si se aduna costurile...plus daca pica ceva care tre facut ca altfel masina nu functioneaza (un starter ceva) tre facut si ala oricum.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 06:23   #67
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Car SPEC.

pai nu ca n-as fii cheltuitor dar inainte ma costa $80/luna abonamentul pe transportul in comun si avand in vedere ca inca stau cu ai mei cam 80% din salar intra la pusculita, nu aveam si nu am alte cheltuieli

masina a fost 10500 (147000km) si dupa taxe si toate porcariile am ajuns pe la 13000
cheltuieli mari au fost cauciucurile: 900 si cutia de transfer (rebuilt in septembrie) + wheel bearings pe fata 2700

acum(172000km) am cateva probleme dar pe care nu le bag in seama o sa o carpesc si o sa trag de ea pana cade si o ia cu towingul
///V8/// is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 19:29   #68
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Car SPEC.

Na bine eu il am de 2 ani carnetu si de 3 masina sunt in stufa 6 si la stufa 0 se face 50 % mai putin ce zici pot avea ce masinä vreau normal cä in functie de capacitatea cilindricä creste si asigurarea,asta e clar dar nu de 4 ori mai mult.
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 19:35   #69
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Car SPEC.

Stai usor nu o lua chiar asa nu am zis in nume de räu ,dar mi se pare scump dar asta e altä tarä,alte legi si dacä vrem sä träim in tara respectivä este normal sä fim ca toti ceilalti .
-toate bune

Last edited by AlexXx-4ti; 05-12-06 at 19:38.
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 00:26   #70
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Ofuri Si Deceptii

Este adevärat dar greu de crezut cu asigurärile astea ce-ti lasä scrum in buzunare.
Multam celui de sus la mine nu este asa ,nici nu am auzit de nici o asigurare care sä-ti creascä tariful doar dacä ti-ai mutat domiciliul.
La mine este destul un tel.de unde cumpär masina dacä o las pe acelasi numär (douä masini cu nr.de schimb)sau normal alte nr.si in 8 ore am masina inscrisä si nr.im minä färä sä mä deplasez si dupä lucru pot sä iau masina ,toatä asta este gratuit doar nr.noi trebuie plätite sau o taxä dacä rämin cu acelasi nr. pe douä masini.Din cite am auzit in D este mai ieftinä asig.
Dar cum zicea un cunoscut:PE BURTÄ CÄ-I APA MICÄ

Last edited by AlexXx-4ti; 06-12-06 at 00:28.
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 18:49   #71
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Ofuri Si Deceptii

Quote:
eu platesc suma fantastica de 3000 euro pe an/ pe motor 1,4 (trebuia sa aplic pt 1,6 da nu am mai avut nervi)
conduc cu permisul riomanesc desi e necesar cel INTERNATIONAL !
Bun ! a trecut anul .. a venit noul QUOTE pt Golf ( am lasat asigurarea sa mearga chiar daca am vandut masina pt a primi NO CLAIM BONUS pe next insurrance )
Surpriza .. de la 3000 iepuroi a scazut la 1300
(dupa primul an/ trecere de 25 ani / intrare Ro in UE ..)
Acum pt ca am vandut masina si pt ca pe FTO asig este pe celalalt sofer()+ me 2nd driver (de luna viitoare) am oprit direct debitul ! si m-am ales cu 1 YEAR NCB !

trist
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 31-03-07, 16:14   #72
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ofuri Si Deceptii ( probleme, asigurari, amenzi)

ce e aia NCB?
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 31-03-07, 16:28   #73
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Ofuri Si Deceptii ( probleme, asigurari, amenzi)

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
ce e aia NCB?
No Claim/s Bonus - scrie si mai sus .. adica .. daca afceam un accuident in anu asta 2-3 .. anu ce vine imi crestea asigurarea (pe motiv ca is dangerous driver) .. asa ca am avut totul Clean .. primesti in fiecare an un BONUS (discount) pt anul urmator (care poate varia de la 15 la cateva zeci de procente din suma initiala) !

Edit : NCB-ul e valabil la orice companie de asigurari din IRL .. deci pot sa il folosesc la alte companii in urmatoarea asig ..
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 26-06-08, 02:34   #74
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Ofuri Si Deceptii ( probleme, asigurari, amenzi)

Ce mä supärä sunt bulangii care nu au alceva de fäcut decät sä zgärie masinile altora ,asa m-am trezit si eu cu o frumoasä semnäturä pe toatä capota si pe toatä partea dreaptä a masinii.
Mä duc sä fac plängere la pol.necäjit de mama focului si ei imi zic :
Bine ai venit in club !!!esti al 7-lea pe azi si uite asa din 7 doar unul a avut casco restul rämäne sä ne facem singuri masinile.
Reparatia lacului pänä-n 1500 de euroi si ceva foto cu semnätura pe care incä o mai port cä-mi este cä poate revine din nou cä poate a mai uitat ceva sä scrie pentru cä la unul din pägubiti iau scris F..k you!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN1105.JPG
Views:	50
Size:	986.1 KB
ID:	574908   Click image for larger version

Name:	DSCN1107.JPG
Views:	55
Size:	1,022.3 KB
ID:	574909   Click image for larger version

Name:	DSCN1108.JPG
Views:	43
Size:	997.0 KB
ID:	574910  

AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 01:46   #75
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Ofuri Si Deceptii ( probleme, asigurari, amenzi)

Urasc persoanele care nu au respect de propietatea altcuiva
Daca nu e foarte adanca zgarietura poate o poti polisa. Am vazut un thread pe http://www.detailingworld.co.uk unde unul a scos o zgarietura de pe un BMW. Nu mai gasesc exact acum dar poti cauta acolo.
__________________
yulasinio is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -