Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 25-08-06, 22:20   #16
anne
4Tuning International Member

 
anne's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 83
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Prezentati-va

Bine Ai Venit Cristi!

Good Luck Si La Mai Multe Posturi
anne is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 00:56   #17
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Prezentati-va

Cristi, Welcome.....
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 01:09   #18
DJ BeBe

Stage 3
 
DJ BeBe's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 99
Default Re: Prezentati-va

Salutare... Ma numesc BeBe sunt nascut in Pitesti cu domiciliu in Chicago de 10 ani din care 1 an in Florida . Am 28 de ani pina pe 2 oct iubesc fetele , bmw , trance ,cluburi , disney world lol ( cea mai beton vacantå )......... fuck it im gonna do it in english lol ..nu prea am antrenament in romanå. Ok. so i work in construction ( family company ) that means when i drink too much i can be late for work and my dad wont fire me lol. I used to dj when i was younger at clubs in chicago but not anymore. i love trance musik and no other. if u wanna hear my mixes go to www.djbebe.com and download some ( im moving the site on a new server now but its gonna be back up soon ). I love racing and shows .... i go to at least one show every week , i organize alot of car meets in the chicago area..check it out : ( http://www.euroteknik.com/forum/index.php ) and ive convinced at least 10 friends to buy BMW's lol ( including my mom ).I drive a 2000 BMW 328i with lots and lots of goodies on it.
If any of you come by Chicago ill be more then glad to host you and be your guide .

Cheers ~~~
__________________
DJ BeBe is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 01:19   #19
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Prezentati-va

Serus BEBE
i am happy that u choose to write in a diferent language, anyway we all get allong here well.
Hope that you r gonna post more details of your ride , stuff and all kind of shit here !
we wish u WELLCOME!
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 01:31   #20
DJ BeBe

Stage 3
 
DJ BeBe's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 99
Default Re: Prezentati-va

thank you.... pictures up in the pictures thread
DJ BeBe is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 01:33   #21
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: Prezentati-va

Not much to say about me.
Nascut si crescut in Sibiu, la 17 ani am emigrat cu ai mei in SUA. Am stat 5 ani in Minnesota, acum sunt in Nebraska de 2 ani jumate.
Pasiuni? Multe, timpul nu este niciodata suficient. Evident motorsport si tuning, stock street racing, rally. Obsesia #1 insa ca sa spun asa este tot ce tine de IT, mai ales retelistica si mai putin sau deloc programare. De cand eram mic am trecut peste Lego Basic si am stat ani de zile cu nasul in Lego Technic, indicativ clar pentru anii ce vor urma si pasiunile mele
Daca e vorba de tehnologie, hardware, inginerie, sunt cel putin curios.
Citesc o gramada, in special nuvele de fantezie si Sci-Fi. Sunt pasionat de cultura japoneza si productiile acesteia, in special Anime-ul. Nu exista seara in care sa nu ma uit la un episod nou sau sa nu citesc cateva pagini.
Cu activitatea fizica stau cam prost in ultimul timp, de 2 ani ma tot apuc de kendo, am un dojo practic la 2 pasi de mine. Rusine sa-mi fie. Kendo, pentru cei ce nu stiu, este lupta japoneza cu sabiile. Samurai style

Ca slujba ... cam greu de descris intr-un cuvant. Pe scurt sunt un fel de strategist care se implica cu hardware-ul foarte mult, pentru una din cele mai mari firme de asigurari din lume [ca sa nu zic cea mai mare]. Practic analizez cum se rezolva un accident auto de cand primim raportul si pana scriem cecul si eu si echipa implementam diverse proiecte si proceduri noi pentru a economisi timp, bani si a simplifica lucrurile. Imi place ceea ce fac pentru ca niciodata nu stiu ce ma asteapta in ziua x sau y, poate ca stau la masa cu vice president-ul sau ma tarai in genunchi sub biroul unui ignorant care a dat cu piciorul in intrerupatorul de la power strip, sau ma racoresc la A/C-ul care merge blana nonstop in camera cu serverele.
Cea mai mare satisfactie a slujbei este atunci cand un proiect sau procedura noua cu care ai venit la masa de discutii ajunge sa fie implementata si are un impact asupra companiei intregi in toate Statele Unite.
Cam atat.

Ora Romaniei -8h
Dap, sunt cu 8 ore in urma
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2

Last edited by fishbone; 26-08-06 at 01:36.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 01:42   #22
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Prezentati-va

@bebe ! pls sa ne spui si intervalul orar(il editez eu ulterior)
@fishb0ne : inca o pasiune mai rara ! pe langa cosmin care are porumbei tu esti cu anime-ul ! supertare pot zice
bineinteles te invit si pe tine sa dezvolti chestiile astea adica mai exact sa n-i le impartasesti si noua (cum i-am zis si la cosmin) !

WELLCOME 2 4TUN INTL

Last edited by CJ-01-WOB; 26-08-06 at 01:55.
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 01:55   #23
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: Prezentati-va

Apropos de anime, daca sunteti curiosi va recomand Initial D, este cu si despre tuningul din scena japoneza, touging, drifting, etc.
Si ca am zis de samurai si sabii, ma dau mare cu katana mea, Tetsu-ko
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 26-08-06, 02:20   #24
DJ BeBe

Stage 3
 
DJ BeBe's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 99
Default Re: Prezentati-va

ohhh... hmmm.... u got me there. cred cå sunteti 8 ore inainte. eu sunt in Central Time
DJ BeBe is offline   Reply With Quote
Old 27-08-06, 11:58   #25
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Prezentati-va

Silviu ma numesc, am plecat cu vreo 2 luni in urma din Iasi in Lisabona(capitala Portugaliei)in vacanta la niste rude si ma intorc peste vreo 2 saptamani...oricum probabil peste vreo 2 ani ma voi muta pe aici; imi plac f mult Skylineul R34 si FXXul...interesant la aceasta tara mi s-a parut faptul ca de cand sunt aici nu am vazut nici o masina de politie si nu am prins absolut nici un radar; unchiul meu care a luat carnetul aici de vreo 7 ani a fost oprit de politie de 2 ori(in prima sapt dupa ce il luase).
Pasiunile mele sunt(in primul rand) masinile si tot ceea ce e legat de acestea, apoi psihologia si astronomia...trag tare ca sa iau carnetul la anu` si sa imi cumpar o masina(probabil o calibra)
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 28-08-06, 10:56   #26
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Prezentati-va

alex

De 2 ani locuiesc in Quebec,Canada,de origine sunt din Craiova unde momentan pentru inca 1 luna sunt acasa.Conduc o Honda Accord '91 si un Golf 3 din '93.Am o mare pasiune pentru masini si condusul sportiv, in viitorul apropiat(maxim vara viitoare) sper sa-mi achizitionez o celica sau integra.

Ora Romaniei + 7 ore, adica GMT+5
  Reply With Quote
Old 28-08-06, 11:22   #27
EyeKyu

Stage 2
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 45
Default Re: Prezentati-va

Quote:
Originally Posted by EyeKyu View Post
Alex ma numesc

Locuiesc in Phoenix Arizona USA locul de origine este Bucuresti.

Conduc un Dodge Stealth R/T DOHC din 94 222Cp care este deocamdata stock.
Ok deci hai sa scriu mai multe despre mine pt ca din cate am observat am cea mai amarata prezentare de pe aici.
Dupa cum spuneam locuiesc in Phoenix Arizona USA. Am plecat din bucuresti acum 3 ani. La 2 luni dupa ce am ajuns aici mi-am luat carnetul si prima masina, o Toyota Tercel. Masina amarata de om sarac. Dupa 2 ani masina arata jalnic ca exterior dar m-am ocupat de partea tehnica. Cum nu am gasit sa cumpar un Headers pt el m-am dus la cineva si mi-a facut tot Exhaust-ul costum. Motorului i-am pus un cold ai intake, injectoare de 450cc, spark wires de 8.5mm, MSD ignition, UR Cam Gears si un Unorthodox underdrive pulley. Masina era destul de rapida dar nu era ceea ce vroiam, aveam nevoie de ceva mai mare un motor din care sa pot scoate putere asa ca dupa mai multe cautari am optat pt acest Dodge Stealth R/T din 94. Pacat ca deocamdata planurile sunt mari dar bugetul cam restrans.
Pasiunile mele.....Pai o pasiune ar fi muzica si anume Hip Hop-ul, cand zic hip hop nu ma refer la main stream ca ala nu imi place de nici o culoare io vb de trupe gen Jedi Mind Tricks, Cunninlynguists, Kill Army, Raekwon, KRS One.
Alta pasiune a mea sunt pistoalele detzin un Glock 18 un Magnum 44 si un Walter PPK cu care ma duc la tir in fiecare saptamana. In rest c-am atat.

fishbone poate ma ajutzi si pe mine cu o asigurare la masina ca ma rupe cu 200$ pe luna full.

Last edited by EyeKyu; 28-08-06 at 11:25.
EyeKyu is offline   Reply With Quote
Old 28-08-06, 14:20   #28
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Prezentati-va

mihai,18 ani


nascut in bucuresti,crescut in bucuresti

momentan sunt in germania,in f putin timp ma intorc acasa
acum sunt la a 6-a calatorie in germania(,o calatorie dureaza in medie 3-4 luni)
ma intorc acasa sa termin scoala si ffff probabil in viitori 2-3 ani ma voi stabili in germania

viitoarea mea masina sa facut scrum intr-un atelier auto acum 1 zi
pasiunile mele sunt -inotul,baschetul,masinile...


daca vreti sa aflati mai multe sunt aici


salut
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-06, 10:54   #29
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Prezentati-va

Sa ma prezint si eu, puteti sa-mi spuneti Vali sunt originar din Cluj-Npoca dar in prezent imi desfasor activitatea de "trantor" in SUA in Phoenix Arizona mai bine spus, pasiuni ar fi masinile, alte pasiuni masinile si cred ca ,ca si hobby sunt tot masinile .
Posed un EVO 8 MR si cele mai recente achizitii sunt un '03 Subaru WRX si un Eclipse GS

Salut
draculas is offline   Reply With Quote
Old 29-08-06, 12:42   #30
RaZvY_

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 463
Default Re: Prezentati-va

Prezentarea mea:
Ma numesc Razvan, oradean de origine dar am plecat in Suedia in 89. Prima mea masina a fost un Opel Calibra deja tuningat de fostul proprietar, si atuncu nu prea aveam microbul asa ca nu am mai modificat nimic la el inafara de ceva sunet.
Acuma am un BMW E46 323i un pic modificat, cand l-am luat a fost stock dar in ultimii ani tot am schimbat lookul pana am ajuns cu masina sa fie multumit de ea.

Aici am o mica firma de tuning, care o am de cam 2 ani. Pasiunile mele inafara de tuning sunt filmele, distractia in romania cu prietenii, fotball (la TV), pescuitul.
Ora Romaniei -1
RaZvY_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -