Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-09, 21:55   #1
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Noile Pasapoarte Electronice !?

http://stirileprotv.ro/stiri/social/...ectronice.html

Stau si ma intreb, de ce? Sunt atatea lucruri mai importante de facut, si ei fac pasapoarte noi ... pe deasupra ELECTRONICE...cand in toata Europa se fac carti de identitate electronice care sunt valabile ca pasaport, permis si toate cele (asta e obiectivul).
A mai iesit la discutie si chestia cu "666" care nu prea am inteles bine in ce consista...
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 12:32   #2
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: Noile Pasapoarte Electronice !?

cea mai mare prostie, parca totu` e facut sa iasa ca la carte...De ce au trebuit sa aleaga chiar 666 daca stim cu totii povestea despre numarul asta, de ce nu au pus 667 ? Chestia e ca treaba se impute urat..nu cred ca va ramane asa, dar parerea mea e ca nu vin vremuri bune...
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 01:00   #3
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Noile Pasapoarte Electronice !?

si la tigani le dau astia pasapoarte ?
draculas is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 23:37   #4
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Noile Pasapoarte Electronice !?

Da' la negrii le dau?
Pana si cainii au pasapoate speciale. ..
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 15:34   #5
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Noile Pasapoarte Electronice !?

Eu am pasaport electronic de FR de 3 ani , nici o data nu a fost controlat cip-ul. Numai in SUA si la unele institutii se verifica

Mai bine fac romanii pasapoarte E pentru ca sunt mai ieftine decat 21 de milioane de CI E.
Oricum... Poti circula in UE cu CI simplu fara probleme...
Pasaport iti trebuie doar la unele tari. Asa ca mai bine fac iei numai pasapoarte E si fac economie... Desi un cip nu costa mai mult de 1EUR bucata.

Chestia aia cu fiara este o prostie, o dobitocenie, o bazaconie, ca sa nu zic altceva. Este fals si chiar si tehnic IMPOSIBIL!

Insa, in excluzivitate pentru 4Tuning International, am sa public un dosar care circula in toate bisericele/manastiri/familii ortodoxe "drepte" din Romania. Este dosarul de propaganda pentru Referendumul contra actelor electronice/biometrice.
Daca cititi cu atentie (cea ce nu va recomand) veti afla ca trebuie sa primiti martirajul mai bine decat sa posedati un act biometric... veti afla ca evreii sunt cei mai mari dusmani a Romaniei si asa mai departe.

Am gasit acest dosar din intamplare in Mures (nu am sa precizez mai de amanunt) si l-am pozat in graba cu telefonul (se vede foarte clar, puteti citi aproape fiecare cuvant).
Attached Files
File Type: zip Mafia.zip (14.92 MB, 26 views)
__________________
JET GALORE

˙qɐɐs ʇɐ op ǝʍ sɐ ʇsnɾ `ǝʌıʇɔǝdsɹǝd ʇuǝɹǝɟɟıp ɐ ɯoɹɟ sƃuıɥʇ ǝǝs noʎ uǝɥʍ sʞoo| ʇı ʍoɥ sı sıɥʇ
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 03:27   #6
roofcrash

Stage 1
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 14
Default Re: Noile Pasapoarte Electronice !?

super tare arhiva de poze, evoluzione. de partea cu blue beam nu stiam. tu ce parere ai desrpe toata povestea asta din pozele arhivate?
roofcrash is offline   Reply With Quote
Old 18-11-09, 10:22   #7
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Noile Pasapoarte Electronice !?

O bazaconie care incita la ura. Facuta sa aduca bani si sa conslideze biserica. Dar hai sa nu facem politica prea multa, n-ar fi frumos pe forum
Evoluzione is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -