Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-08, 14:46   #1
odu1982

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 8
Default Se Pot Folosi Aditivi De Motorina?

Salutare Am Un Opel Astra 1.7 Cdti Din 2004 Si Vreau Sa Stiu Daca Este Bine Sa Folosesc Aditivi De Motorina.
Va Multumesc.
odu1982 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 16:12   #2
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Se Pot Folosi Aditivi De Motorina?

si eu aceasi intrebare
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 08-06-08, 23:56   #3
mishu415

Stage 3
 
mishu415's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 163
Default Re: Se Pot Folosi Aditivi De Motorina?

http://xado.ro/Index.htm din cate stiu eu firma asta are tot felul de uleiuri si aditivi pt protejarea motoarelor etc intra si vz dak e ce-ti trebuie(cred k au si pt diesel mai mult ca sigur), dak nu imi cer scuze k te-am indus in eroare dar la mecanica auto kiar nu ma pricep deloc

p.s.: rau n ar trebui sa fie avand in vedere k kestiile astea protejeaza motorul, dar tu(voi) poate vreti ceva pentru performanta

Last edited by mishu415; 09-06-08 at 00:00.
mishu415 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -