Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 19-06-14, 16:44   #1
vs88rey

Stock
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 3
Default led marker angel eyes e39

Salut, de curand am dat comanda de un "led marker" pentru angel eyes de 10w pentru ca becurile din fabrica (cele cu halogen)erau moarte se vedea foarte putin galbenul ala, parca nici nu existau acele cerculete. Azi au ajuns la mine, iar eu foarte entuziasmat le-am desfacut rapid cutia, am luat cheia de la masina am scos becurile cu halogen, le-am inlocuit cu cele primite de 10w, am aprins pozitiile dar angel eyes-urile tot nu se vedeau. Adica se vedea la fel de slab ca si cand aveam becurile cu halogen doar ca lumina era alba. Am sunat la cei de la care am dat comanda si mi-am spus ca este o problema cu cele de 10w ca sunt facute prea scurte si nu bate led-ul direct in oglinda. Acum sunt intr-o oarecare dilema. Stiam ca daca schimb becul ala cu halogen ar trebui sa se vada totusi o diferenta. Vreau sa va intreb daca de vina sunt "cerculetele" sau led marker-ul de proasta calitate.
vs88rey is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -