Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-07, 17:04   #16
Maryan18

Stock
 
Maryan18's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Default Re: Priza de aer pe capota

nu merge pagina !! cam la ce preturi ??? si inca ceva !!>??/ se poate trim prin posta cu plata prin card sau la ridicare ???
Maryan18 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 17:18   #17
daemon

Stage 2
 
daemon's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 30
Default Re: Priza de aer pe capota

poi pana akum nu am trimis prin posta .... dar o sa vad daca se poate sa intreb si daca asa iti dau raspunsul maine ... si pagina merge mai incerca odata ... daca nu incearca pe http://www.tuning-club.tk/
daemon is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 20:39   #18
daemon

Stage 2
 
daemon's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 30
Smile Re: Priza de aer pe capota

Quote:
Originally Posted by Maryan18 View Post
nu merge pagina !! cam la ce preturi ??? si inca ceva !!>??/ se poate trim prin posta cu plata prin card sau la ridicare ???
se poate trimite prin posta .... preturile sunt de la 100 de E in sus depinde de model`.... dak vrei sa iti alegi ceva intra pe site...
daemon is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 23:12   #19
MerlinSpitfire

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 179
Default Re: Priza de aer pe capota

Priza de aer se pune in punctele de maxima presiune dinamica (la F1, priza de aer, la viteze mari se comporta ca un veritabil compresor). Merita pusa la motoare aspirate, la turbo nu prea conteaza.
MerlinSpitfire is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 12:13   #20
Kalastar

Stage 3
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 168
Default Re: Priza de aer pe capota

mda... esta vorba despre un motor aspirat, intr-adevar! doar ca... ai idee despre vre-o modalitate de a gasi punctele de maxima presiune??

eu m-am gandit la un program de simulare a aerodinamicii masinii, dar nu stiu care sau unde s-ar gasi asa ceva! de existat trebuie sa existe!
__________________
Drive safe!......But NEVER slow!!!!!
Kalastar is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 14:17   #21
MerlinSpitfire

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 179
Thumbs up Re: Priza de aer pe capota

Quote:
Originally Posted by Kalastar View Post
mda... esta vorba despre un motor aspirat, intr-adevar! doar ca... ai idee despre vre-o modalitate de a gasi punctele de maxima presiune??

eu m-am gandit la un program de simulare a aerodinamicii masinii, dar nu stiu care sau unde s-ar gasi asa ceva! de existat trebuie sa existe!
Pt. programe de simulare aerodinamica ar trebui sa iei legatura cu cei de la Facultatea de aeronave, sa-ti dea gratis un program si sa te invete sa lucrezi cu el. Sa cumperi un astfel de program este o investitie mult prea mare pt. aceste aplicatii. Ar fi o solutie practica sa folosesti un tub Pitot de la avioane.
Pt. detalii contacteaza-ma pe privat.
MerlinSpitfire is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 14:31   #22
subseven_oz2000

Stock
 
subseven_oz2000's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1
Smile Re: Priza de aer pe capota

http://www.monstersgame.ro/?ac=vid&vid=109010884 join..nu si nu te vei plictisi
subseven_oz2000 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -