sal.am si eu o problema cu fordul meu.se tureaza singur pana la 5000 rot/min si dupaia revine si funtioneaza normal.se intampla asta la intervale neregulate,adica pot merge cu masina toata ziua si sa nu faca asta si in alta zi de 2 ori si dupa o saptamana o data si tot asa.deobicei dupa ce merg mult cu ea,ex:bucuresti-constanta opresc las motorul la relanti putin si dupa ce plec in timp ce demaz si schimb vitezele se tureaza cum am spus.turatia motorului la relati ramane constanta tot timpul inclusiv dupa ce face asta.motorina bag doar de la statii peco,filtre schimbate la timp,nu se aud zgomote ciudate,merge rotund,trage bine in sarcina.stie cineva ,va rog ce ar putea avea?pe parte electrica ceva?din cauza aerului?injectia?multumesc