Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-10, 11:20   #1
sunblease7

Stage 5
 
sunblease7's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 336
Member of:
[Super Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
[Colectionar Machete]
Default Trend News: Moda in Tuning

Fie ca iti plac jantele imense, te dai in vant dupa Angel Eyes-uri sau ai face orice sa pui mana pe un bodykit 100% custom, trebuie sa stii un lucru: exista moda si in tuning! Daca inainte de 2000 erau la loc de cinste eleroanele si spoilerele cat mai impunatoare, treptat lucrurile s-au schimbat.


Click image for larger version

Name:	20070313091441576.jpg
Views:	64
Size:	149.6 KB
ID:	1540222


Evident, la scurt timp a aparut trendul Angel Eyes-urilor, al stopurilor clare si al evacuarilor cat mai zgomotoase. Mai tarziu nu au lipsit din peisaj bodykit-urile customizate, combinatiile electrizante de culori, painjob-urile excentrice si interioarele la patru ace. Se zice ca 2010 este anul culorilor mate, indeosebi negru.


Click image for larger version

Name:	dem.jpg
Views:	75
Size:	59.6 KB
ID:	1540223


Tot dupa '90 au aparut importurile hot - jante, bodykit-uri, gadget-uri, sisteme car audio ... si lista poate continua la nesfarsit. Tie ce iti vine in minte? Sau tuningul "Baby on board" e singurul care a ramas constant cat priveste moda in tuning? Daca nu, ce parere ai de siglele marcii auto aplicate in plus? Isi vor gasi vreodata sfarsitul?


Click image for larger version

Name:	lumma_clr_600_s_4.jpg
Views:	80
Size:	49.4 KB
ID:	1540224



Mai pe scurt, ce parte din tuning, fie el exorbitant sau decent, crezi ca nu va muri niciodata?
sunblease7 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-10, 23:13   #2
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: Trend News: Moda in Tuning

partea ce se invarte = jantele...
nu cred ca v-a fi cineva care vrea tuning si sa lase jantele stock...
bineinteles... sunt unele masini care au jante frumoase chiar din fabrica... dar pe alea nici nu prea mai ai ce tuning sa le mai faci...
si alt element de tuning care nu cred ca v-a disparea = vopseaua
tot felul de combinatii de culori, perle, etc.
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 20:57   #3
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Trend News: Moda in Tuning

mda... s-a schimbat moda, inainte erau baietii cu jante mari, aripi umflate, spoilere si eleroane cat mai mari, stopuri cat mai complicate etc. acum vad ca astea clean sunt "pe val", sunt ambele frumoase, dar parca tot imi plac mai mult alea tunate mai "masiv", ma rog alea care arata bine nu toate panaramele de masini cu prispa
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 22:21   #4
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Trend News: Moda in Tuning

Cel mai important criteriu l-ati lasat pe dinafara. Proprietarii fiecarei marci de autovehicule urmareasc aproximativ aceeasi tendinta caracteristica in tuning.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 11:20   #5
Bogden

Stage 1
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 10
Default Re: Trend News: Moda in Tuning

eu optez pt un look clean. cum zice BUG MAFIA " nimic cromat in afara de roti, 18" "
de pe a mea am scos tot! semne, ornamente si prostii. leam pastrat pt interior unde cu putin bun gust leam imprastiat ornamentele cromate mai peste tot dar la exterior sunt de parere ca se vede contrastul intre jante si caroserie.
Daca era si tata ceva prin parlament luam jos si numerele
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	transf3.jpg
Views:	69
Size:	212.7 KB
ID:	1583405   Click image for larger version

Name:	IMAGE_184.jpg
Views:	77
Size:	643.5 KB
ID:	1583406  
Bogden is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -