Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-10, 12:02   #1
ionut.marish

Stock
 
ionut.marish's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 5
Default reconditionare jante???

salutare forumisti...nu stiu daca s-a mai discutat, am cautat dar nu am gasit. am un set de jante din aliaj, pe 15, si vreau sa le reconditionez.....se ocupa cineva, sau stiti pe cineva in timisoara? eventual si un pret aproximativ nu ar strica ptr planning
insa am inteles pe net, prin diverse discutii ca....nu prea se poate face? am inteles ca vopseaua nu tine, cade dupa o perioada....e adevarat? a mai facut cineva asa ceva? nu ar strica ceva sfaturi.
mersi
ionut.marish is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 13:09   #2
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: reconditionare jante???

vezi ca la bursa serviciilor auto sunt destule topicuri cu baieti care reconditioneaza jante , si daca sunt facute profi nu are cum sa sara vopseaua de pe ele , exfoliere sau altceva.
daca vrei sa iasa bine trebuie sablate , corectate zgarieturile/ciobiturile, spritz-chituite si abea dupa vopsite , si bagate la cuptor dar nu e obligatoriu.

daca se procedeaza asa , nu are ce sa nu iasa bine.
__________________
Dacia Logan 1.4 - B 21 YNE
Fiat Grande Punto 1.2 - CT 25 SSS
Daewoo Tico SL - CT 40 SSM
BMW E30 Coupe 1989 320i - CT 88 SRH

BMW E30 Sedan 1991 320i - CT 50 AID

Peugeot 306 1994 1.8i - CC 6992 CB
topser is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 17:28   #3
.giz

Stock
 
.giz's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 7
Default Re: reconditionare jante???

Salut,

Pot sa iti reconditionez eu jantele. Dispun de sablare cu nisip fin si vopsire in camp electrostatic. Vopseaua in camp electrostatic nu se exfoliaza si rezista mult mai bine decat vopseaua lichida.
.giz is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 08:20   #4
Darby

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1
Default Re: reconditionare jante???

Giz , zilele astea primesc niste Jante de Vw...poti sa-mi lasi o adresa in caz de am nevoie de tine ...si sa-mi spui si un pret ....sunt din TM
Darby is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 21:07   #5
.giz

Stock
 
.giz's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 7
Default Re: reconditionare jante???

Salut. Cel mai bine ma suni. Ai numarul in semnatura. Pretul variaza in functie de ce vrei sa faci.
.giz is offline   Reply With Quote
Old 15-07-10, 18:16   #6
ionut.marish

Stock
 
ionut.marish's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 5
Default Re: reconditionare jante???

salut. Am vazut ca esti din tm. Eu nu ajung decat pe saptamana viitoare in tm. Am sa te contactez. In principiu ar trebui si reparate buzele la 2 jante, sunt cam luate de la borduri. Faci si asa ceva? Si in ce zona ai atelierul? Mersi mult.
ionut.marish is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -