Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-10-09, 09:25   #16
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Faci rau īn măsura īn care se asociază, pentru a cine ştie cāta oară, ideea de club cu cea de iresponsabil care-i dă cu 200 la curse prin oraş. Prostu' cititor mediu de fiţuică gen Can-Can nu face mari diferenţieri şi analize, zice: a' dracului ăştia cu maşinile lor, copii de bani gata, numai curse au īn cap, şi cum vede o maşină modificată sau cu īnsemne de cluburi pe strada, cum automat īl asociază cu "vedetele" articolului...
aleks is offline  
Old 02-10-09, 09:44   #17
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Astea sunt din categoria: COCALARI
Mandritiva cu asta, fatalailor!
Sper sa nu gresesc dar am inteles ca "protagonisti" sunt cei de la THE WANTED CAR... daca vrei sa iesi in evidenta participa la competitii legale si arata ca esti cel mai bun... nu cu articole in ziare mincinoase si penale... auzi tu... "modificata din toate incheierurile"... "o domnisoara blonda da startul"... stricatilor!

Ne mai miram de ce se uita urat la noi oamenii legii... daca faceati asta la noi in oras va rupeam capetele.
__________________
SEJ is offline  
Old 02-10-09, 09:46   #18
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Quote:
Prostu' cititor mediu de fiţuică gen Can-Can nu face mari diferenţieri şi analize, zice: a' dracului ăştia cu maşinile lor, copii de bani gata, numai curse au īn cap, şi cum vede o maşină modificată sau cu īnsemne de cluburi pe strada, cum automat īl asociază cu "vedetele" articolului...
Asa si cu ce te deranjeaza asta pe tine ? Atata timp cat o arzi cu spoilere, neoane si semne de club pe strada se presupune ca chiar asta este si scopul ... sa atragi atentia !

I-ti pasa asa de tare de parerea "prostului mediu care citeste fituici gen can-can" ?
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline  
Old 02-10-09, 10:26   #19
_wanted_cars_

Presedinte The Wanted Cars

Stage 4
 
_wanted_cars_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 280
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

discutii aiurea si fara trost ! in primul rand sa stiti ca nu noi am facut acest articol , sa stat de vorba cu toata lumea care se afla vineri in Constitutiei ! multa lume a fost acolo nu numai noi ! nimeni nu cred ca era inconstient sa ia parte si sa ajute niste retadati sa faca acest articol ! multe cluburi au mai aprut prin presa si tv , sa scris exact despre un club anume ? sa dat ceva exact despre noi?
nu este un lucru de mandrie dar nu sa facut niciun rau pana la urma ! intradevar au facut poza si a iesit in evidenta parasolarul nostru , credeti ca toate filmuletele care se fac si sunt postate pe saituri nu pot face mai mult rau? nu cred ca cineva din acest club sau din orce alt club ar vrea sa faca rau celorlanti ! de la aparitia articolului au ati spus si scris numai lucruri care vau iesit mai intai din gand !
NE PARE RAU PT CELE INTAMPLATE
__________________
INSTALARI CAMERE SUPRAVEGHERE . INTERFOANE SI ALTE SISTEME DE SECURIATATE
0760025522
_wanted_cars_ is offline  
Old 02-10-09, 10:30   #20
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

felicitari The Wanted Car, va-ti simtit si voi ''baeti'' o data in viata.Acum restul lumii stie cat sunteti de adevarati.
scorpio GL is offline  
Old 02-10-09, 10:30   #21
_wanted_cars_

Presedinte The Wanted Cars

Stage 4
 
_wanted_cars_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 280
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Si amenintarile nu cred ca isi au rostuu pt ca nu am amenintat si nu am facut rau nimanui ! Noi nu vrem sa ne certam cu nimeni si din contra sa ne intelegem cu toata lujmea si sa fie intelegere intre cat mai multi pasionati !!!!!!!
_wanted_cars_ is offline  
Old 02-10-09, 11:33   #22
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Asa si cu ce te deranjeaza asta pe tine ? Atata timp cat o arzi cu spoilere, neoane si semne de club pe strada se presupune ca chiar asta este si scopul ... sa atragi atentia !

I-ti pasa asa de tare de parerea "prostului mediu care citeste fituici gen can-can" ?
Mă deranjează pentru că īmi īmfrumuseţez şi īmbunătăţesc maşina din cu totul alte motive, suferiţele ieftine pe care par a le īnţelege şi accepta unii nu mă intereseaza şi nu rezonez cu ele.
Prostul mediu e majoritar din păcate, şi pentru el se fac toate acţiunile alea sforăitoare ale Poliţiei şi nu numai, iar acţiunile de genul ăsta le amplifică şi le grăbesc.

Quote:
Originally Posted by _wanted_cars_ View Post
Si amenintarile nu cred ca isi au rostuu pt ca nu am amenintat si nu am facut rau nimanui ! Noi nu vrem sa ne certam cu nimeni si din contra sa ne intelegem cu toata lujmea si sa fie intelegere intre cat mai multi pasionati !!!!!!!
Aici te īnţeleg şi te susţin, se pare īnsă că nu toţi membrii clubului tău au părerea ta şi-ţi īmpărtăşesc opiniile.

Last edited by aleks; 02-10-09 at 11:36.
aleks is offline  
Old 02-10-09, 12:22   #23
Bogdan_SX

Stage 1
 
Bogdan_SX's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 20
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Cu problema asta ne confruntam si in Oradea, unde clubul nostru (WSR) avea relatii chiar bune cu politia si nu ne opreau pe strada pentru modificari, sau masini latite sau jante etc, dar de cand se dau si la noi pruncii la liniute si se cred mari si tari ca-n filme, ne opreste politia pe strada fara motiv. controleaza stingator trusa etc, si pune sa dai in marsalier sa-ti verifice becurile, hai mai da-o incolo de treaba.

Unul de la noi din club a fost oprit de 3 ori in mai putin de 2 saptamani, altul a fost oprit la radar (mersese cu 60 in zona de 70) politistu il opresti si dupa aia intreaba prin statie, da pe asta cu masina modificata nu l-ai prins?, adica l-a oprit si dupa aia a verificat daca a gresit. Pe altul, cu o masina stock cu motor de 1.6 , cu toba sport il opreste politia si comenteaza de toba si-i zice las ca stiu ca tu mergi noaptea la liniute......

fratiilor, de ce nu mereti la curse organizate?! pentru ca pe marea parte dintre voi nu va tine. In raza de 250-300 de km de Oradea, anul acesta s-au organizat cred ca la max 2 weekenduri distanta liniute organizate la noi in tara si in ungaria, ce mai asteptati? nu aveti bani de benzina, da mereti noapte la liniute si va credeti VIN DIESEL (pe el asa il cheama, nu avea un golf dizel 1.9 TDI de 90 de cai)

Va credeti mari si tari ca-n filme, unii cu masinile parintilor sau cumparate de parinti, altii ce-i drept aveti masini competente, dar oricum, cand persoane care nu au de a face cu liniutele ilegale sunt atacate din cauza voastra, situatia devine personala....

Vreti sa vedeti care aveti masina mai tare, mere-ti si dati-va voi doi, si inca o masina pe post de martor eventual, dar nuuuuuu.....voi va strangeti ca turma de oi in stana 50-100 de masini si salivati la cum se dau 10 oameni la liniute.

(poate am luat-o putin in off-topic, vorbeam de oradea, imi cer scuze daca in alte locatii lucrurile decurg altfel, dar ma dezgusta situatia )

Last edited by Bogdan_SX; 02-10-09 at 12:24.
Bogdan_SX is offline  
Old 02-10-09, 12:24   #24
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Cred că exemplul de mai sus e suficient de bun argument pentru ce spuneam, indirect a venit, dar explica la concret ce am descris eu doar ipotetic.
aleks is offline  
Old 02-10-09, 13:00   #25
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Penibil!

Si inca un lucru "interesant" ce mi se pare mie dubios: ce dracu' cauta un fotograf (probabil cu un "tun") la aceste intalniri? Nu vi s-a parut deloc suspect? Aparatu' cu care s-au facut toate pozele din articol nu este in mod sigur o jucarie de 500 ron pe care o poti achizitiona din Cora...

De altfel, mi se pare absurda o cursa intre un 407 cu un TT.
Doar Peugeotul in cauza nu o avea motor de 2.9l...

Pare regizata toata treaba...

Last edited by Mustang; 02-10-09 at 13:07.
Mustang is offline  
Old 02-10-09, 13:28   #26
Bogdan_SX

Stage 1
 
Bogdan_SX's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 20
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

regizata sau nu, toti avem de pierdut.

cei care se dau la liniute ilegale "dezorganizate", nu cred ca constientizeaza, ca pe langa faptul ca ne "dauneaza" noua celor care nu avem legatura cu asta, isi dauneaza si lor prin faptul ca atrag atentia excesiv, si politia va strange cureaua putin cu situatia asta, atunci n-o se mai poata da, dar nah.....prostul tot prost ramane, orice masina ar avea
Bogdan_SX is offline  
Old 02-10-09, 13:44   #27
_wanted_cars_

Presedinte The Wanted Cars

Stage 4
 
_wanted_cars_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 280
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

fratilor sunt ferm convins de aceste argumente , aveti dreptate dar haideti sa fim realisti au mai fost articole si or sa mai apara , imi pare rau ca sa ajuns aici si ca am picat tocmai noi in haznaua asta ! sper sa inteleaga cat mai multa lume si sa treceti si voi peste asta cum si noi ne consolam cu gandul ! sper din tot sufletul sa nu fii influentat cu nimic acest articol si sa fie din ce in ce mai bine ! daca mai sunt alte nentelegeri sau nelamuriri ............
bafta tuturor
_wanted_cars_ is offline  
Old 02-10-09, 13:47   #28
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Defapt nu neapărat voi sunteţi centrul acestei discuţii, vorba ta, s-a īntāmplat să fiţi voi acum, discuţia e de cānd lumea şi o să mai fie, e vorba de acei oameni care simt nevoia de mediatizare excesivă, vorba lui Bogdan, hai să vadă toţi cāţi bani am băgat eu īn maşină şi ce reisăr sunt eu, iar presa de scandal e acolo de cāte ori o chemi.
aleks is offline  
Old 02-10-09, 13:55   #29
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

Incercati sa nu va mai duceti peste tot la "curse" cu orice personaje. Din cele 2 fotografii pe care le-am vazut in ZIAR, nu parea ca vreo masina sa fie dintr-un club renumit si cu o prestanta...
Mustang is offline  
Old 02-10-09, 14:15   #30
_wanted_cars_

Presedinte The Wanted Cars

Stage 4
 
_wanted_cars_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 280
Default re: Ce ne puteti spune despre acest aricol?

[url]https://www.youtube.com/watch?

.................................................. ....................

.................................................. ....................
mai sunt si altii care fac asa ceva ! noi nu am vrut cel putin sa aparem ! si dupa cum am mai zis imi cer scuze si in numele meu si al clubului in fata la toata lumea si haideti sa nu mai ne lasam purtati de val cu amenintari si alte dastea ca nu raspundem la provocari si dastea noi vrem sa fim uniti nu numai la rau si stiti toti cand suntem toti uniti

Last edited by _wanted_cars_; 02-10-09 at 14:19.
_wanted_cars_ is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -