Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Masina mea Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-06, 17:21   #31
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: Skoda mea

niste folie ..sau sa ionizezi geamurile .....ar arata bestial pe albu ala ......parerea mea ....In rest super tare ...chiar imi place ....ce motor are ??? Bafta shi succes in continuare...!!!
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 08-11-06, 21:11   #32
timestoper

Stage 3
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 162
Default Re: Skoda mea

salut ,abia acuma am vazut sectiunea dedicata skoda,in primul rand as vrea sa spun ca sunt mare fan skoda (a fost prima mea masina si m-a servit mai mult de 3 ani cu stoicism)in fine am trecut la ceva mai mare dar nu am renuntat la skoda momentan alerg in campionatul de raliuri co o felicia.pun si niste poze in o zii 2.in fine felicitari pt skodele ce le-am vazut pe aici.


https://forum.4tuning.ro/203-zona-comerciala-cluj-bazar-servicii-talcioc/19735-spider-tuning.html

am pus aici un link cu o skoda care e acum in lucru la mine ..masina acuma e la vopsit a suferit modificari totale atat la motor cat si la exterior+interior.
motor:cip +marit compresie +admisie+usurat volanta+suspensie
exterior:aripi evazate +praguri custom made+bara fata spate in lucru zilele astea,roti pe 16(235/40/16.......225/40/16)
interior :scaune sparcu si in loc de bancheta spate muzica...
psoze in cateva zile(mai amanuntite)...mersi si bafta
__________________
SPIDER SHOP shop@spidertuning.ro for details call 0744.574905
timestoper is offline   Reply With Quote
Old 12-11-06, 20:25   #33
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default Re: Skoda mea

Imi cer scuze pentru intarzierea raspunsurilor...momentan sunt in "cumpana" daca o mai tin sau o vand....oricum in cazul in care o mai tin , o sa apara in primavara cu un look 100% schimbat(secret ..cica)
Sub capota are un 1.6mpi de 75 de "putori" (asta e....merge pentru mine..nu am picior greu nici pantofi "mari" si nici valeitati de formula 1)
timestoper...unde ti'ai facut cadranele si cat au ajuns..m'ar interesa si pe mine.Salutari
__________________
Hang On, Not Done Accelerating
CT99WUW is offline   Reply With Quote
Old 19-11-06, 10:11   #34
Ionutz maniacu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 166
Default Re: Skoda mea

D c o vinzi???Daca tot te-ai apucat de caeva macar termina ce ai inceput.Oricum arata mijto masina ta.
Ionutz maniacu is offline   Reply With Quote
Old 20-11-06, 19:03   #35
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default Re: Skoda mea

mersii de incurajari.....insa cam incepe sa isi spuna cuvantul anii care ii poarta ...
Apropo ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi in legatura cu o "insonorizare" nu gen Dynamat....deci ma intereseaza un fel de antifonare sa zic...sa nu se mai auda diverse zgomote de afara...incerc sa o fac cat mai "silentioasa" daca aveti ceva idei ...astept sfaturi pana una alta...ramane la mine masina:P
CT99WUW is offline   Reply With Quote
Old 20-11-06, 19:22   #36
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Skoda mea

pai man....antifon normal in 2-3 straturi la exterior...si un strat de aluband la interior! iar sub antifonul de la exterior, un strat de grund
o sa fii multumit...se simte diferenta

PS: la hayon n-ai ce face, trebuie sa-l mai reglezi
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 13:38   #37
Gogu02

Stage 5
 
Gogu02's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 329
Default Re: Skoda mea

Mai exista metode de antifonare pe care le folosesc americanii si sunt preluate din constructii! La noi nu am auzit pe nimeni sa foloseasca, dar iti spun ca poate cine stie! In interoorul portierelor intre geam si tabla exterioara se pune o bucata de polistiren in care se dau 5-6 gauri generoase dupa care se acopera cu o alta bucata de polistiren! Nu se aude nici muzica din masina inspre exterior, nici alte zgomote din exterior in interior! Nu stiu cum se face exact dar am vazut odata pe Discovery!
__________________
P.S. Fiti cu capu pe umeri la volan! Imprudenta, prostia si teribilismu fura mai multe vieti decat viteza!
Gogu02 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 20:02   #38
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: Skoda mea

misto masina modelu cam vechi dar merge ms pt idei !?!
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 00:09   #39
yos ala

Stage 1
 
yos ala's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 15
Default Re: Skoda mea

misto modificarile! tine-o tot asa! sa ai parte de ea!
yos ala is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 15:43   #40
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Skoda mea

Deja are altcineva parte de masina...a vandut-o si si-a luat alta.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 16:54   #41
yos ala

Stage 1
 
yos ala's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 15
Default Re: Skoda mea

foarte tare, atunci felicitari petntru ala care o cumparat-o!!!
yos ala is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 11:45   #42
sterissimo

Stock
 
sterissimo's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 9
Default Re: Skoda mea

Salut! Mi`am cumparat shi eu o skoda O2 de kre sunt foarte multzumit deocamdata...o am de`o luna shi ink nu m`am plictisit de ea...as sta toata ziua la volanul ei...imi doream mult acest model shi am optat ptr O2 Trend cu motor de 1.4 din cauza ca bugetul nu`mi permitea mai mult...totusi eu nu obisnuiesc sa conduc sportiv asa ca sunt multzumit de motor...am pus shi cateva poze...


P.S. Am uitat sa va spun k e alba...culoare care cred k i se potriveste de minune dandu`i un aspect elegant...delaerii spuneam k e prima din Gorj shi Hunedoara pe kre o vand alba...voi ce credetzi?
[IMG]http://www.yourfilehost.com/
media.php?cat=image&file=28_06_07_1737.jpg[/IMG]



sterissimo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -