gata le-am facut si eu .. doar ca ale mele sunt fara lupa ..
nu am mai gasit vopseaua aia de la MR Bricolage ... am luat altceva.. care rezista la 690 grade ... dar in fine..au iesit super ... am uitat sa precizez .. mi-a luat 2 zile sa le fac
Salutare.Te rog pune poze cum ti-au iesit farurile fara lupa.Am si eu o octavia 2 elegance.Masina are 5 luni,si as vrea sa ii fac si eu farurile.Este alba la culoare.Apropo......cand o speli nu ti se aburesc farurile?..sau lipit bine cu silicon?? (ce silicon ai folosit?Inainte sa vopsesti partea lucioasa din far ai dat cu hartie abraziva ca sa o matuiesti?). mersi si bafta la tunat!!!
nu mi se aburesc farurile .. s-a lipit bine siliconul ala... am intrebat in bricolage pe unu de acolo si mi-a recomandat pe asta care rezista la apa.... si da.. am dat cu hartie abraziva pt a fi matuit