Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-08, 23:18   #1
cosmin_meme

Stage 5
 
cosmin_meme's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 208
Default MAAT 679 iKey-probleme

salut.am o problema.mi-am montat de curand aceasta alarma MAAT 679 iKey (cea cu telecomanda subtire)problema este urmatoarea:nu merge la o distanta mai mare de 20m...ceea ce este f enervant pentru ca altele mult mai ieftine au o raza de actiune mai mare...
aveti vreo idee?trebuie sa setez ceva la ea?
cosmin_meme is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 14:53   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: MAAT 679 iKey-probleme

E vorba de 679 Hands Free? Asta o am si eu montata si sunt multumit de ea.
In modul HS se activeaza/dezactiveaza pe la 7m. In mod normal, scoasa din HS, tot cam pe la 20m cred ca are raza de actiune... dar unde e problema? nu e suficient? Poate e bateria de la telecomanda dusa. Incearca sa o schimbi cu una noua si vezi dupa aceea.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 19:22   #3
cosmin_meme

Stage 5
 
cosmin_meme's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 208
Default Re: MAAT 679 iKey-probleme

hmm..a mea e modelul acela care vine cu un modul care se monteaza pe usa soferului...alarma e noua,ce sa zic,o sa incerc sa schimb totusi bateria sa vad ce efect are.
cosmin_meme is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 09:43   #4
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: MAAT 679 iKey-probleme

Poate fi noua alarma... dar cine stie cat o fi stat prin depozite. E posibil ca bateria sa fie d evina sau e posibil ca asta sa fie raza maxima de actiune...
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 08:39   #5
gj02uas
Skoda Driver

Stage 3
 
gj02uas's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 145
Member of:
[SKODA]
Default Re: MAAT 679 iKey-probleme

Si eu am MAAT cu hands-free si am aceeasi problema cu distanta de actionare, chiar si dupa schimbarea bateriei. Problema in principal este de la pozitionarea antenei. La un moment dat ajunsesem sa imi functioneze telecomanda de la doar 5 metri distanta.
__________________
SKODA OCTAVIA RS look


...... cu 40/h senzatia-i majora
gj02uas is offline   Reply With Quote
Old 21-12-17, 23:35   #6
klaudiu35

Stock
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 1
Wink Re: MAAT 679 iKey-probleme

Alarmele MAAT imi par ca au raportul pret calitate imbatabil.

Am un MAAT 675 de 12 ani , pe certificatul de garantie in engleza scria in engleza garantie pe viata, vanzatorii romani au taiat si au scris 5 ani garantie.
Eu insa nu cred ca se va strica vreodata.
Am folosit si senzor de perimetru cu 2 trepte (sau reglaje?) pe care numai singur am putut sa mi le reglez satisfacator (asta tine de Dorelul care regleaza initial senzorul , daca te intreba dobitocu' cat de sensibila vrei sa fie, etc)

La o alta masina(Polo) am facut greseala sa imi pun viper care atunci a fost de 4 ori mai scumpa si despre care mi s-a spus ca nu e capabila sa se rearmeze automat la dezarmarea accidentala, de 10 ani injur cand imi gasesc masina descuiata dimineata.

Concluzia: sunt fan MAAT pe viata.

Planuiesc sa imi pun pe noul Honda Jazz tot Maat, varianta cu deschiderea automata la apropierea de masina.

Distanta mica de functionare a telecomanzii vreau sa cred ca este de la antena din masina nepozitionata corespunzator.
klaudiu35 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -