Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-07, 20:52   #16
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Service Mio

Ai mai multe belele la el
Ar trebui dus la service pentru curatare dar nu iti promit ca se va rezolva.
Problema mare cu apa ete ca oxideaza si sub actiunea curentului din baterie corodeaza metalul.
Daca a intrat bine apa in el si a stat mai mult de 3 zile asa sansele sa se poate rezolva tind catre 0.
Du-te personal cu el la service-ul Flamingo din str.Biharia in Baneasa si poate ai vreo sansa dar dureaza cateva zile pentru ca baiatul care se ocupa de ele e in concediu.Incearca totusi.
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 21:46   #17
guttu11

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2
Default Re: Service Mio

mersi de sfat
guttu11 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 14:48   #18
Liviu_TheOne

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 8
Default Re: Service Mio

salut
am o problema
Am un MIO A201... caruia ii trebuie o resoftare ... am inteles ca trebuie resoftat flash-ul... reinstalat windows-ul, ceva de genul asta !!!
problema este ca nu am gasit nici un service care sa aiba asa ceva pentru MIO A201
mi-ar trebui macar o "imagine" de la un alt mio a201
daca puteti sa ma ajuti... va rog da-mi un semn
Liviu_TheOne is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 20:16   #19
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Service Mio

Maine te anunt daca am cum sa te ajut
bluey is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 11:03   #20
barbaressocristian

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 2
Default va rog sa ma ajutati

am un mnodel MIo A501 si nu merge sa aliniez ecranul...am reusit o data ..dar acum s-a blocat nu stiu ce are...e in garantie dar nu vreau sa-l trimit in polonia la service si sa stau o luna fara telefon
daca puteti sa ma ajutati cu un sfat va rog sa o faceti...
barbaressocristian is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 11:05   #21
barbaressocristian

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 2
Default Re: va rog sa ma ajutati

va rog frumos sa va faceti timp si pentru mine....am un model mio A501 si cred ca s-a stricat.... nu pot sa fac alinierea ecranului..cred ca s-a blocat...
barbaressocristian is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 11:09   #22
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: Service Mio

Da-i un hard reset si trebuie sa se rezolve.
saxo is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 00:03   #23
C1prian

Stage 1
 
C1prian's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 17
Default Re: Service Mio

Am un GPS-PDA -MIO P360 ,AM VRUT SA IL CURAT CU SOLUTIE DE GEAMURI SI I-AM BULIT touchscreen -ul IN REST FUNCTIONEAZA PERFECT .I-AM DAT SI HARD RESET SI TOT DEGEABA...EXISTA VRUN SERVICE SAU 1 BAIAT DESTEPT SA IL REPARE?! CAT MA COSTA !?ASTEPT RASP. LA 0729 40 22 44 -SAU ID DE MESS extr3m3_b0y..sal
C1prian is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 11:18   #24
Liviu_TheOne

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 8
Default Re: Service Mio

Quote:
Originally Posted by andre**** View Post
Am si eu un Mio A201 la care s-a defectat touchscreen -ul. In rest merge perfect, dar nu mai corespunde locul unde apas pe touchscreen cu ce e pe ecran, se apasa mai sus de locul unde apas eu. Cat m-ar costa si unde pot sa ma duc cu el?
Am inteles ca ai un MIO A201 !? te rog frumos, poti sa faci o imagine a sistemului si poate ne intalnim ?! si rezolvam si problema ta

Am unul la fel si nu mai merge cum trebuie (trebuie sa-i fac o reinstalare de windows si nu merge decat de la un alt MIO A201)... Iti platesc cat vrei ... doar ajuta-ma !!!

CU multumiri anticipat !!!
Liviu_TheOne is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 11:32   #25
hheinrich

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2
Default Problema cu un Mio c510

am si eu o problema cu un gps c510.displayul este blocat.cand il deschid sau cand ii dau reset sau hard reset imi apare mesajul de intampinare de alegerea limbii dar de acolo nu mai pot continua pt ca touchscreen-ul nu functioneaza.Displayul din start este bun,zic eu pt ca se poate citi si vedea perfect.dar cand apas pe el nu merge.Stie careva ce ar putea avea.Va rog ajutati-ma.Multumesc
hheinrich is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 14:36   #26
dexterash

Stage 2
 
dexterash's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 55
Default Re: Service Mio

probabil digitizorul este dus

digitizor = partea de deasupra ecranului care se ocupad e functia touch; e ca o placa de sticla cu multe microcontacte pe ea

poate fi un contact prost sau chiar spart/rupt...
__________________
Windows CE/Mobile/Android based PDA/GPS/PNA/Smartphone/TAB Service&Suport
Solutii complexe Securitate/Supraveghere Video/Alarmare/Securitate IT
Aplicatii WEB
Aiurit prin Romania - www.aiuritul.ro
dexterash is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 15:44   #27
hheinrich

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2
Default Re: Service Mio

dexterash atunci spune-mi te rog cum as putea sa il repar sau cat m-ar costa.sunt nou in domeniu.multumesc
hheinrich is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 18:24   #28
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Service Mio

Mai nou service-ul Mio s-a mutat in Cehia si nu mai este facut de Flamingo Computers.
Oricum nu se putea comanda doar touch-screen pentru ca venea doar la pachet cu display lcd.
Un pret pentru display LCD+touchscreen+manopera se invartea in jurul a 470ron daca imi amintesc eu bine.Si nu stiu daca se mai put comanda piese contracost de la Mio
bluey is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 23:53   #29
andrei_iuliann

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3
Default Re: Service Mio

sal. am si eu un mio c520 cu diplay-ul spart.am vreo varianta sa-l schimb ? si cam cat costa?
andrei_iuliann is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 14:11   #30
dorindex

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2
Default Re: Service Mio

am un mio a501. de ieri nu mai merge difuzorul de pe spate. am incercat un hard reset dar tot nu merge.doar vibreaza. cred ca fata mea de 10 luni l-a luat la trantit . ma poate ajuta cineva sa gasesc un difuzor sau ma poate indruma unde sa ma duc sa-l fac .tel nu are nici macar un an. nu mai stiu daca mai am factura sau garantia .l-am luat de la domo si cred ca daca il trimit acolo mi-l tine vreo 2 luni si am nevoie de el . ma poate ajuta cineva ? mai demult am gasit microfon de vanzare si difuzor si altele pe net dar acum cred ca sunt prea nervos si nu mai gasesc nimic.
dorindex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -