Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-07, 16:33   #1
moise

Stage 5
 
moise's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 586
Default Montaj TV Tuner digital pt. CLS 500

Am un prieten care are un Mercedes CLS 500 din 2005. Are Dvd dar ar vrea si TV , asa ca puteti sa-mi spuneti de unde poate cumpara un TV Tuner digital(precezati si tipul daca se poate) compatibil cu masina si totodata unde poate sa-l monteze? Si inca ceva sa nu fie ceva de ordinul miilor de Euro
moise is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 17:19   #2
WISE GUY

Stage 3
 
WISE GUY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 123
Default Re: Montaj TV Tuner digital pt. CLS 500

TV Tunerul nu merge pur si simplu, pentru a il monta este nevoie si de o interfata video care iti va permite intrarea pe ecranul original al masinii sau in cazul in care masina are intrari auxiliare audio video atunci trebuie deblocata din soft pt a functiona in timpul mersului.
__________________
YOUR PASSIONS.OUR OBSESSIONS
WISE GUY is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 21:36   #3
moise

Stage 5
 
moise's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 586
Default Re: Montaj TV Tuner digital pt. CLS 500

Quote:
Originally Posted by WISE GUY View Post
TV Tunerul nu merge pur si simplu, pentru a il monta este nevoie si de o interfata video care iti va permite intrarea pe ecranul original al masinii sau in cazul in care masina are intrari auxiliare audio video atunci trebuie deblocata din soft pt a functiona in timpul mersului.
Nu ma intererseaza cum se monteaza un TV tuner ci doar unde se poate face acest lucru la un pret CORECT .Daca stii te rog sa-mi spui si mie, daca nu....

Ce ai spus tu nu prea are logica: stiu ca iti trebuie o interfata pt. monta TV-tuner-ul dar ce legatura are asta cu deblocarea soft-ului pt. a functiona in mers nu stiu.

Bafta.

P.S.VD-ul merge in mers, a fost "deblocat"

P.P.S.: Poate nu stergeti si post-ul asta

Last edited by moise; 05-02-07 at 21:41.
moise is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 23:13   #4
b15bmw

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1
Default Re: Montaj TV Tuner digital pt. CLS 500

La CodeAlarm, ei sunt specializati in asa ceva
b15bmw is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 10:11   #5
WISE GUY

Stage 3
 
WISE GUY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 123
Default Re: Montaj TV Tuner digital pt. CLS 500

Quote:
Originally Posted by moise View Post
Nu ma intererseaza cum se monteaza un TV tuner ci doar unde se poate face acest lucru la un pret CORECT .Daca stii te rog sa-mi spui si mie, daca nu....

Ce ai spus tu nu prea are logica: stiu ca iti trebuie o interfata pt. monta TV-tuner-ul dar ce legatura are asta cu deblocarea soft-ului pt. a functiona in mers nu stiu.

Bafta.

P.S.VD-ul merge in mers, a fost "deblocat"

P.P.S.: Poate nu stergeti si post-ul asta
Daca citeai cu atentie postul vedeai ca sunt doua variante una cu interfata si alta cu softul masinii deblocat in care nu mai ai nevoie de interfata.
Pretul TV-Tunerului digital AUDIOVOX este de 999 RON ( TVA Inclus) + manopera de instalare 200 RON.
Cu respect..
WISE GUY is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 18:37   #6
moise

Stage 5
 
moise's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 586
Default Re: Montaj TV Tuner digital pt. CLS 500

Quote:
Originally Posted by WISE GUY View Post
Daca citeai cu atentie postul vedeai ca sunt doua variante una cu interfata si alta cu softul masinii deblocat in care nu mai ai nevoie de interfata.
Pretul TV-Tunerului digital AUDIOVOX este de 999 RON ( TVA Inclus) + manopera de instalare 200 RON.
Cu respect..
Nu puteai sa-mi spui de prima data asa, trebuia sa fac analiza pe text sa-mi dau seama ca tu scrii despre doua modele

Merci de informatie, sunt chiar surprins de pret ca pana acum a primit de peste tot numai oferte de genul 1000E.

Bafta
moise is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -