Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-07, 12:25   #1
B50ZET

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3
Question Videoclipuri pt DVD

Salut. Problema mea e ca am montat un dvd player pe masina mea si am facut un dvd cu videoclpuri descarcate de pe net in format avi sau mpeg si se aud foarte prost in masina. Ma gandesc ca poate formatul nu e bun deoarece am un dvd cu un concert al lui tiesto in format iso si ala se aude incredibil de bine. Sau poate trebuie sa scriu dvd-urile altfel. Ce parere aveti? 10x
B50ZET is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 20:54   #2
D R A
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 316
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: Videoclipuri pt DVD

Quote:
Originally Posted by B50ZET View Post
Salut. Problema mea e ca am montat un dvd player pe masina mea si am facut un dvd cu videoclpuri descarcate de pe net in format avi sau mpeg si se aud foarte prost in masina. Ma gandesc ca poate formatul nu e bun deoarece am un dvd cu un concert al lui tiesto in format iso si ala se aude incredibil de bine. Sau poate trebuie sa scriu dvd-urile altfel. Ce parere aveti? 10x
incearca sa arzi dvd la o viteza cat mai mica posibila si dvd sa fie de o calitate cat mai superioara si incearca cat mai multe extensii pentru videoclipuri si vezi care merge cel mai bine dupa care ramai doar pe aceea
un prieten de al meu a avut aceasi problem doar ca el folosea dvd ieftine
D R A is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 21:04   #3
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Videoclipuri pt DVD

Si eu am facut aceeasi chesti ca tine cu videoclipurile si desi exista o diferenta fata de mp3-uri ... nu este chiar asa de mare. Eu folosesc InterVideo WinDVD Creator 2
__________________
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 23:49   #4
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Videoclipuri pt DVD

E ca si la audio... un cd audio se va auzi intotdeauna mai bine ca un cd cu mp3-uri.... La fel si un videoDVD va fi superior unor fisiere video compresate puse pe DVD (adica data DVD cu fisiere avi)
In plus, mai conteaza si cat de bine se pricepe dvd playeru la decodat fisierele video puse pe DVD. Ele in general se descurca cel mai bine cu DVD video (multe nici nu stiu sa decodeze aviuri in format divx, xvid etc.)
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 00:30   #5
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Videoclipuri pt DVD

Pai e si logic ... ca un dvd-video are cam 40 de videoclipuri pe cand unul data dvd poate sa contina si 100.
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-07, 09:29   #6
dody_cj

Stage 5
 
dody_cj's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 431
Member of:
[VW]
Default Re: Videoclipuri pt DVD

shi eu am avut aceeasi problema!!!
dar e ft naspa ca i-mi ia 5 ore sa mi faca un dvd-video!!
oricum merita ca lucreza un pic si la calitatea imaginii!!!!
dody_cj is offline   Reply With Quote
Old 19-02-07, 22:57   #7
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Videoclipuri pt DVD

Mie imi ia cam o ora ... sa fac un dvd-video de 2 ore, pe un calculator mediocru ca performante.
steaua23 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -