Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-09, 13:48   #16
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs down Re: semnalizari cu lumina rosie

Legea e lege..nu i tocmeala..cum se spune in popor....dar pe strada situatia e de " alta culoare" ... cat despre remediere si sa nu ti mai suspende certificatul.... depinde de cat de " satisfacut" e militianu in ziua aia, eu de ex am dat peste un dobitoc care " m-a impuscat" si apoi m a somnat...adik nu l a mai interesat nik, pur si simplu mi a spus ceva de genu : " ce drace esti jmecher ??? ne spui nou ce sa facem???" si a inceput sa scrie P.V. ..in concluzie...legea se scrie in parlament sau unde o fac aia....dar de aplicat legea strazii e aplicata. Fiecare cu norocul lui pe strada. Eu am ramas fara certificat din cauza neoanelor cu led de sub masinuta.E prea lunga povstea..inca astept P>V sa mi vina prinposta, sa am ce contesta..cine i interesat de subiect ... https://forum.4tuning.ro/36-iasi/114192-abuzuri-politistilor.html.

Militia romana = siguranta si incredere
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 20:39   #17
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: semnalizari cu lumina rosie

eu deocamdata m-am linistit cu semnalizarile de culoare rosie desi cred ca ar arata bine

spoturile de sub masina le-am pus pe buton si foarte rar le dau drumul (mai mult la showuri)

cu politisti inca nu am avut probleme - un radar - o centura - ce sa zic -am fost vinovata - mai intorc si ei capul dupa masina dar nici unu nu a fost incorect cu mine

nu incerc sa le iau apararea si nici nu vreau sa fiu offtopic - dar si printre ei sint oameni si oameni - nu ii poti judeca pe toti la fel
CED is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -