Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-13, 10:15   #1
TunerInProgres

Stage 5
 
TunerInProgres's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 914
Member of:
[Opel]
[VW]
Angry Model contestatie+ce trebuie facut???umpic de ajutor

Aseara am ramas fara permis deoarece veneam de la Universitate si am facut stanga pe Calea Victoriei iar la primul semafor,adica la intersectia cu strada Eforie culoare rosie.Incetinesc si opresc cand in spatele meu apare un echipaj cu girofarul aprins,eu avand muzica tare am crezut ca nu aud claxonul lor si vazand ca in dreapta mea nu am cum sa ma dau am trecut pe rosu sa le fac loc,am crezut ca am fost somat sa ma dau sa faca ei dreapta.Dupa ce am trecut pe rosu au venit dupa mine si mi-au luat permisul...politistu chiar m-a intrebat daca fac misto de el ca am trecut pe rosu de fata cu el si il mai si mint ca din cauza lui...Am facut testul de alcoolemie si am semnat si procesul verbal insa la mentiuni le-am zis sa scrie exact cum s-a intamplat si scrie asa:
-"Din spatele meu venea un echipaj de politie cu luminile aprinse,am crezut ca am fost somat si am trecut pe rosu"
Chiar "organu" m-a instruit sa ma duc sa fac contestatie imi iau de la grefier o foaie si ma duc sa imi iau permisul pana la infatisare la judecata insa m-a sfatuit sa imi iau un avocat.Principala problema este ca nu imi permit un avocat cum nu-mi permit nici sa platesc amenda dar nici nu vreau sa le las permisul 30 zile pentru ca voi avea nevoie de el si sincer,nici nu e corect modul in care s-au petrecut lucrurile.pot rezolva fara avocat?ma poate sfatuii cineva?exista un model de contestatie?o pot face singur de mana daca nu cunosc legea si termeni juridici?...eu oricum fac contestatie..am si martori care erau in masina...asa ca permisul e al meu dar vreau sa stiu cum sa fac...
Tin sa precizez ca e prima data cand fac reclamatie...multumesc anticipat de ajutor!!!!
TunerInProgres is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -