Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-08, 07:58   #1
Khristy
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Khristy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 911
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Question cumparare masina avariata

am cumparat o masina avariata , trebuie sa ii schimb proprietarul in acte , din cate am auzit imi trebuie asigurarea masinii si sa o trec prin rar , masina sta intr-un service de 2 ani , trebuie neaparat sa merg cu ea in rar si sa ii fac asigurare ??? va multumesc anticipat ...
__________________
Khristy is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 11:37   #2
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: cumparare masina avariata

Pai ca sa o treci pe numele tau, trebuie neaparat sa ai ITP, Asigurare, si identificare(autenticitate). Identificarea o faci la RAR, nu prea conteaza cum arata masina, atata timp cat pe ei ii intereseaza sa corespunda la serii(adica o duci pe platforma, ii verifica aia seriile, si gata). Pentru ITP...trebuie sa ai masina functionala, in stare foarte buna, etc, deci trebuie sa o repari...

Poti face alta 'smecherie'...un contract de vanzare-cumparare cu mentiunea de a trece masina pe numele tau in X timp (adica timpul in care o repari).

Sau daca nu vrei sa o repari, atunci o radiezi la cerere (este topic cu actele necesare, undeva pe aici pe la coltul legislativ)
valib is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 11:53   #3
Khristy
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Khristy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 911
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Default Re: cumparare masina avariata

daca o radiez... o mai pot inscrie apoi ??
Khristy is offline   Reply With Quote
Old 09-03-08, 10:07   #4
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default Re: cumparare masina avariata

evident ...
cannavaro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -