Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-08, 14:28   #1
phNt

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 9
Default Permis auto ajutor

aku vreo 2 zile am facut o depasire inainte de trecerea de pietoni intr`un sat ( localitate ) si ma oprit Politia Rurala , chestia e ca femeia de la Rurala de 4-5 luni tot ma cauta sa ma amendeze.... Ma oprit pe mine si pe cel care lam depasit pe el la pus martor , dar omul a spus ca lam depasit pe linia discontinua si inainte de marcaj , mi`a fost retras permisu dar am primit dovada de mers 15 zile ...akuma astept sa imi vina PV acasa sa merg la tribunal etc ...intrebarea mea este "Daca se prezinta Martorul respectiv la tribunal permisul imi ramane suspendat sau mi-l da inapoi ( Eu avand 3 martori + 1 avocat bun )


Scuzati threadu nu stiu pe cine sa mai intreb , cei care au trecut prin asta ash dori s posteze . Va multumesc
phNt is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 15:12   #2
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Permis auto ajutor

POLITIA RURALA NU ARE cum SA-TI IA PERMISU.....DOAR POLITIA RUTIERA...ei sunt singurele ORGANE ABILITATE pentru a te sanctiona
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 16:16   #3
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: Permis auto ajutor

Eu in locul tau nu opream. Eu din cate imi aduc aminte politia rurala nu poate nici sa te opreasca darmite sa-ti ia permisul. Ei cel mult pot sa te dea prin statie si apoi sa te opreasca rutiera. Vai de capul lor , cautau si ei o spaga. Eu cred ca-ti da permisul.
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 16:41   #4
phNt

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 9
Default

politia rurala are 2 ore de rutiera ca sa stii , pot sa te opreasca pana la urma am rezolvat am vb cu un preten care a patit la fel si se judeca cu aia de cateva luni dar permisu e tot la el =) gabori distrusi , sistemul din romania e vai de plm
phNt is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 17:03   #5
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Permis auto ajutor

Quote:
Originally Posted by phNt View Post
politia rurala are 2 ore de rutiera ca sa stii , pot sa te opreasca pana la urma am rezolvat am vb cu un preten care a patit la fel si se judeca cu aia de cateva luni dar permisu e tot la el =) gabori distrusi , sistemul din romania e vai de plm
conform unei legi stiuta de putini si aplicata de (relativ)foarte putin timp .. poti sa-ti iei permisul inapoi si cu avocat bun sa-i plimbi incolo si incoace ..ramai si cu permisul ..chiar daca ai fost pe buna dreptate sanctionat
stiu pe cineva care a ramas fara permis acum jumatate de an tot pentru o depasire pe linie continua dar care cu avocati buni a reusit in 2 zile sa-si ia permisul inapoi
formulezi ( defapt avocatul formuleaza ) o plangere impotriva procesului verbal, de constatare a contraventiei bla bla bla .. si plangerea se depune la inspectoratul de politie - politie rutiera din jud respectiv
in baza hartiilor eliberate de ei , te duci frumos si iti iei permisul inapoi

edit : primesti o " DOVADA DE RESTITUIRE A PERMISULUI " si permisul...
ca altfel daca esti verificat si nu ai dovada, degeaba ai permisul in mana daca el figureaza suspendat..
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92

Last edited by Alex-Rahova; 12-02-08 at 17:08.
Alex-Rahova is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 07:56   #6
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: Permis auto ajutor

dar o amenda ...in cat timp vine in posta...?
scz daca sunt off !
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 17:58   #7
63juv

Stage 3
 
63juv's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 141
Default Re: Permis auto ajutor

la mine a venit intr-o saptamana instiintarea sa ma duc la posta sa o iau.
63juv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -