Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-08, 00:30   #1
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Exclamation Documente inmatriculare vehicule noi

Documente inmatriculare vehicule noi
• Carte de identitate a vehiculului avand aplicata folia de secretizare original si copie xerox
• Fisa de inmatriculare cu viza directiei fiscale de pe raza localitatii de domiciliu semnata de proprietar (si stampilata in cazul persoanelor juridice)
• Cerere de inmatriculare ( cu indicarea delegatului in cazul persoanelor juridice)
• Document de proprietate (factura, contract de vanzare cumparare) original si copie xerox
• Document de identitate solicitant sau delegat (B.I. sau C.I.) original si copie xerox
• Tichetul de asigurare obligatorie original si copie xerox
• Dovada de plata a taxei de inmatriculare (Trezorerie sau Directia Taxe si Impozite a localitatii de domiciliu)
• Dovada de plata a contravalorii certificatului de inmatriculare (CEC sau BCR )
• Codul fiscal si Certificatul de inmatriculare la Registrul Comertului copie xerox in cazul in care solicitantul este persoana juridica
• Contravaloarea placilor cu numere de inmatriculare
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 08:53   #2
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Documente inmatriculare vehicule noi

Am o nelamurire, va rog sa va dati cu parerea daca stiti . La cumpararea unui auto sh, noul proprietar trebuie sa faca identificarea rar, asigurarea obligatorie, sa plateasca taxele la cec si s-o inregistreze la taxe si impozite. Dar in ce ORDINE se fac astea ?:-/

PS: scz ca am trecut replyul asta aici, nu stiam in alta parte unde :">
Dripci is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -