Quote:
Originally Posted by God_Speed
Salutare. Am achizitionat o masina in 20 dec, am avut ceva probleme si nu am transcris-o pe numele meu nici acum. As putea avea ceva probleme cand sa ii fac actele??? Vanzatorul mi-a facut toate actele care trebuie, atata tot ca am intarziat vreo 5 luni ca sa o transcriu. Are asigurare platita, mai putin impozit. Nu am declarat inca masina la financiar. Astept informatii corecte. Multumesc anticipat.
|
de la data cand scrii pe talon numele tau la "instrainat catre"
ai 30 de zile sa o inmatriculezi
daca nu ai trecut data la care ai pus 'instrainat catre"..atunci s-ar putea sa fie ok
ai primit vreo amenda in perioada asta? daca nu , e bine .
ideea e sa mergi la ghiseu la inmatriculari si sa intrebi
trebuie trecuta pe impozit - asta 1; asta faci dupa actele de vanzare cumparare+actele masinii. daca merge trecuta pe impozit- si o sa mearga, merge si sa o inmatriculezi; vezi sa ai asigurare valabila pe numele tau si aia e