Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-08, 18:02   #1
God_Speed

Stage 3
 
God_Speed's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 141
Default Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog.

Salutare. Am achizitionat o masina in 20 dec, am avut ceva probleme si nu am transcris-o pe numele meu nici acum. As putea avea ceva probleme cand sa ii fac actele??? Vanzatorul mi-a facut toate actele care trebuie, atata tot ca am intarziat vreo 5 luni ca sa o transcriu. Are asigurare platita, mai putin impozit. Nu am declarat inca masina la financiar. Astept informatii corecte. Multumesc anticipat.
God_Speed is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 16:08   #2
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog.

Quote:
Originally Posted by God_Speed View Post
Salutare. Am achizitionat o masina in 20 dec, am avut ceva probleme si nu am transcris-o pe numele meu nici acum. As putea avea ceva probleme cand sa ii fac actele??? Vanzatorul mi-a facut toate actele care trebuie, atata tot ca am intarziat vreo 5 luni ca sa o transcriu. Are asigurare platita, mai putin impozit. Nu am declarat inca masina la financiar. Astept informatii corecte. Multumesc anticipat.
de la data cand scrii pe talon numele tau la "instrainat catre"
ai 30 de zile sa o inmatriculezi
daca nu ai trecut data la care ai pus 'instrainat catre"..atunci s-ar putea sa fie ok
ai primit vreo amenda in perioada asta? daca nu , e bine .
ideea e sa mergi la ghiseu la inmatriculari si sa intrebi
trebuie trecuta pe impozit - asta 1; asta faci dupa actele de vanzare cumparare+actele masinii. daca merge trecuta pe impozit- si o sa mearga, merge si sa o inmatriculezi; vezi sa ai asigurare valabila pe numele tau si aia e
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 19:21   #3
God_Speed

Stage 3
 
God_Speed's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 141
Default Re: Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog.

nu e completata data in talon. dar e completata pe contrtactul de vanzare cumparare si pe celelalte acte. n-am primit nici o amenda iar asigurarea e pe numele fostului proprietar, adica pe firma.
God_Speed is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 12:15   #4
iulian1970

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 67
Default Re: Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog.

Salut.
Oricum au expirat vizele pe fisa de inmatriculare. Incearca sa refaci toate actele.
iulian1970 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -