Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colt Legislativ (https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ.html)
-   -   Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog. (https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ/78108-problema-inmatricularea-informatii-rog.html)

God_Speed 18-05-08 18:02

Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog.
 
Salutare. Am achizitionat o masina in 20 dec, am avut ceva probleme si nu am transcris-o pe numele meu nici acum. As putea avea ceva probleme cand sa ii fac actele??? Vanzatorul mi-a facut toate actele care trebuie, atata tot ca am intarziat vreo 5 luni ca sa o transcriu. Are asigurare platita, mai putin impozit. Nu am declarat inca masina la financiar. Astept informatii corecte. Multumesc anticipat.

sebaaa 20-05-08 16:08

Re: Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog.
 
Quote:

Originally Posted by God_Speed (Post 1539950)
Salutare. Am achizitionat o masina in 20 dec, am avut ceva probleme si nu am transcris-o pe numele meu nici acum. As putea avea ceva probleme cand sa ii fac actele??? Vanzatorul mi-a facut toate actele care trebuie, atata tot ca am intarziat vreo 5 luni ca sa o transcriu. Are asigurare platita, mai putin impozit. Nu am declarat inca masina la financiar. Astept informatii corecte. Multumesc anticipat.

de la data cand scrii pe talon numele tau la "instrainat catre"
ai 30 de zile sa o inmatriculezi
daca nu ai trecut data la care ai pus 'instrainat catre"..atunci s-ar putea sa fie ok
ai primit vreo amenda in perioada asta? daca nu , e bine .
ideea e sa mergi la ghiseu la inmatriculari si sa intrebi
trebuie trecuta pe impozit - asta 1; asta faci dupa actele de vanzare cumparare+actele masinii. daca merge trecuta pe impozit- si o sa mearga, merge si sa o inmatriculezi; vezi sa ai asigurare valabila pe numele tau si aia e

God_Speed 20-05-08 19:21

Re: Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog.
 
nu e completata data in talon. dar e completata pe contrtactul de vanzare cumparare si pe celelalte acte. n-am primit nici o amenda iar asigurarea e pe numele fostului proprietar, adica pe firma.

iulian1970 01-06-08 12:15

Re: Problema cu inmatricularea. Niste informatii va rog.
 
Salut.
Oricum au expirat vizele pe fisa de inmatriculare. Incearca sa refaci toate actele.


All times are GMT +2. The time now is 21:50.

- Copyright 2026 4Tuning