Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 30-11-07, 01:16   #1
visfrumos1

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 4
Talking Inscriere auto straine! HELP!!!

cine ma poate ajuta si pe mine ...... am strans niste banuti si vreau sa imi iau o masinutza am gasit un 318 coupe frumos foc dar are numere de germania .... actualul proprietarul (din romania actele nu cred ca sunt pe numele lui) spune ca ca sunt valabile pana in 2009 ... acum intrebarea cum pot (sau dak pot) sa o inscriu in romania ... mai ales dak actele sunt pe numele neamtzului de la care sa luat masina ... trebuie mai intai sa o radiez acolo sau cum se face pt ca nu vreau sa o folosesc pana in 2009 si dupa care sa o duc la dezmembrari

Cine ma poate ajuta dau o cola
visfrumos1 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-07, 02:38   #2
visfrumos1

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 4
Default Re: Inscriere auto straine! HELP!!!

nu ma ajuta nimeni (
visfrumos1 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 10:53   #3
Marson
4Tuning International Member


Stage 5
 
Marson's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 849
Member of:
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[KATANA TEAM]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Inscriere auto straine! HELP!!!

...vezi ceea ce scrie in acte... cum de conduce romanul masina cu numere nemtesti... ce procura are si la ce se refera... daca are drept de vanzare asupra masinii... daca se specifica faptul ca neamtul plateste asigurare si alte taxe in germania si romanul are drept de vanzare... este OK... masina oricum trebuie radiata in Germania.
...ceea ce se intampla rar in practica - neamtul nu da niciodata masina pe numere fara a fi radiata - valabilitatea actelor presupun ca se refera la inspectia tehnica TUV, valabila pana in 2009.
...afla mai multe detalii si te ajut cu procedura de radiere/inmatriculare/numere de vama.
Marson is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -