Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 17-04-07, 22:59   #1
Kalastar

Stage 3
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 168
Default folie auto

salut!

daca am folie neagra pe geamurile din spate, si luneta dar masina are rar-ul facut, trebuie sa am vre-o dovada de la ei???

am fost oprit azi si asa mi s-a spus
__________________
Drive safe!......But NEVER slow!!!!!
Kalastar is offline   Reply With Quote
Old 22-04-07, 12:36   #2
The_One_Forever

Stage 2
 
The_One_Forever's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 46
Default Re: folie auto

Normal iti trebuie un certificat precum folia este autorizata RAR, acest certificat ti-l elibereaza firma la care pui folia..sunt obligati sa ti-o dea. Eu am avut folie pe geamurile laterale fata...folia era neautorizata ptr geamurile fata...era cam inchisa la culoare...si mi-a lu-at certificatul...bine ca nu mi-a dat amenda.
The_One_Forever is offline   Reply With Quote
Old 22-04-07, 13:09   #3
Kalastar

Stage 3
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 168
Default Re: folie auto

ok.... problema e ca folia e din germania... si asa am luat masina
dar daca e omologata la nemti ar trebui sa mearga... tre sa vb sa imi trimita o adeverinta...ca deh, doar suntem in UE, nu ??!

se poate pune folie si pe fata?!?1 hmm, nu stiam! multam de informatie!
Kalastar is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 00:12   #4
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Cool Re: folie auto

teoretic pt folia de pe laterale spate si luneta nu ai nevoie de autorizatie aceasta se cere pt geamurile din fata pe spate poti sa ai un aptipild pe care scrie ca folia e autorizata dar si acesta e optional
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 02:02   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: folie auto

pina la urma iti trebuie autorizatie de la rar ca sa nu mai ai probleme pe strada
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 30-07-07, 23:02   #6
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,429
Member of:
[Opel]
Default Re: folie auto

dai folia de germania jos si pui una omologata de aici
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 17:48   #7
vs4game

Stage 1
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 21
Default Re: folie auto

Quote:
Originally Posted by Kalastar View Post
salut!

daca am folie neagra pe geamurile din spate, si luneta dar masina are rar-ul facut, trebuie sa am vre-o dovada de la ei???

am fost oprit azi si asa mi s-a spus
Sal, si eu folie pe gemurile din spate si luneta, dar nu am nimic la mana de la RAR. Cand am facut RAR-ul am platit pt folie , deci nu vad de ce ar fi probleme . Masina avea folie tot de afara, nu e pusa la noi....
vs4game is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -