Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colt Legislativ (https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ.html)
-   -   folie auto (https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ/38727-folie-auto.html)

Kalastar 17-04-07 22:59

folie auto
 
salut!

daca am folie neagra pe geamurile din spate, si luneta dar masina are rar-ul facut, trebuie sa am vre-o dovada de la ei???

am fost oprit azi si asa mi s-a spus:(

The_One_Forever 22-04-07 12:36

Re: folie auto
 
Normal iti trebuie un certificat precum folia este autorizata RAR, acest certificat ti-l elibereaza firma la care pui folia..sunt obligati sa ti-o dea. Eu am avut folie pe geamurile laterale fata...folia era neautorizata ptr geamurile fata...era cam inchisa la culoare...si mi-a lu-at certificatul...bine ca nu mi-a dat amenda.

Kalastar 22-04-07 13:09

Re: folie auto
 
ok.... problema e ca folia e din germania... si asa am luat masina:(
dar daca e omologata la nemti ar trebui sa mearga... tre sa vb sa imi trimita o adeverinta...ca deh, doar suntem in UE, nu:) ??!

se poate pune folie si pe fata?!?1 hmm, nu stiam! multam de informatie!

spgbuc 28-07-07 00:12

Re: folie auto
 
teoretic pt folia de pe laterale spate si luneta nu ai nevoie de autorizatie aceasta se cere pt geamurile din fata pe spate poti sa ai un aptipild pe care scrie ca folia e autorizata dar si acesta e optional

FIGHET 28-07-07 02:02

Re: folie auto
 
pina la urma iti trebuie autorizatie de la rar ca sa nu mai ai probleme pe strada

GABBY_ 30-07-07 23:02

Re: folie auto
 
dai folia de germania jos si pui una omologata de aici

vs4game 04-08-07 17:48

Re: folie auto
 
Quote:

Originally Posted by Kalastar (Post 857273)
salut!

daca am folie neagra pe geamurile din spate, si luneta dar masina are rar-ul facut, trebuie sa am vre-o dovada de la ei???

am fost oprit azi si asa mi s-a spus:(

Sal, si eu folie pe gemurile din spate si luneta, dar nu am nimic la mana de la RAR. Cand am facut RAR-ul am platit pt folie :D, deci nu vad de ce ar fi probleme :). Masina avea folie tot de afara, nu e pusa la noi....


All times are GMT +2. The time now is 10:42.

- Copyright 2026 4Tuning