Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-20, 15:39   #1
scorpionu_23

Stage 1
 
scorpionu_23's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 12
Default Putem sau nu sa pacalim aparatul etilotest

Aceasta intrebare a circulat mult pe internet dar nimic concret . Am gasit un articol interesant aici https://esti-curios.ro/cum-putem-sa-...tul-etilotest/ dar tot cred ca mai exista si altceva . Daca aveti o idee si vreti sa o impartasiti , spuneti in comentarii.
scorpionu_23 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-20, 09:48   #2
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: Putem sau nu sa pacalim aparatul etilotest

Mi-a povestit cineva, sofer de autobuz comunal, ca beat fiind a fost oprit cu autobuzul la control si din intamplare avea langa scaun o ladita cu legume printre care si usturoi. De frica a mancat cu japca o capatana de usturoi si cand i-au pus fiola nu i-a iesit nimic. Acum, este doar o poveste, nu stiu cat de adevarat este
daman is offline   Reply With Quote
Old 21-12-20, 22:00   #3
scorpionu_23

Stage 1
 
scorpionu_23's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 12
Default Re: Putem sau nu sa pacalim aparatul etilotest

Nu stiu ce sa zic astia zic ca nu are legatura , ca aparatul nu este influentat de alte mirosuri , el masoara doar alcolul. Acum cel mult poti sa maschezi mirosul dar aparatul nu minte . Ceva teste am vazut live in care se consuma diferite tipuri de alcool sau energizante si dupa la intervale diferite de timp se masura alcoolemia . La energizante sau alte bauturi nu iesea nimic , la alcool era alta poveste in functie de om si de timp iesea diferit .
scorpionu_23 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -