Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-18, 20:30   #1
cristianiulianbadea

Stock
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 1
Angry Probleme inmatriculare masina SH - Fiscal blocat

Salut,

Am achizitionat o masina VW in anul 2013, cu toate actele necesare. Act vanzare cumparare, fiscalul fostului proprietar, fisa de inmatriculare etc.
Am trecut-o in 2013 la mine la financiar in Bucuresti, deci am platit impozit la ea. Cand am fost sa o trec pe financiar la mine in 2013, mi s-a oprit si fiscalul in oringial la aceasta adiministratie si mi s-a dat o copie. Cu toate actele trebuia sa merg sa o inscriu, insa nu am facut-o pentru ca era taxa prea mare.

Acum in anul 2018, mai exact azi pe 13.03.2018 am fost la DPRCIV Pipera, pt inmatriculare, am toate actele in regula mai putin fiscalul fostului proprietar in original, pe care ei mi-l cer si nu am cum sa il dau pentru ca este la administratia financiara a sectorului 2.

Cei de la adm fin din sec 2 mi-au spus ca nu mi-l pot da, ca originalul trebuie sa ramana la ei. Sunt plimbat dintr-o parte in alta. Cum pot proceda ? Cei de la admi financiara au spus ca imi pot pune pe o copie, conform cu orginalul, dar cei de la pipera, vor originalul.

Incredibila birocratia din Romania. Ce ma sfatuiti ?
cristianiulianbadea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -