Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-15, 13:45   #1
florynb92

Stage 3
 
florynb92's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 112
Unhappy salut, problema accident usor

Salut, am avut un accident usor un individ inafara localitatii a intrat pe banda mea am iesit usor pe margine dar tot mi-a rupt oglinda si sters aripa dreapta fata la el aceiasi problema. Omul parea super de incredere fiind duminica a zis ca luni vine cu piesele si plateste reparatia fara sa mergem la politie , luni nu imi raspundea la telefon am fost la sectie am anuntat accidentul inainte de 24 de ore . Tipul incontinuare nu raspunde ce se poate face? am urmatoarele date : Nume , Numar de telefon , Numar masina. Multumesc
florynb92 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-15, 13:58   #2
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: salut, problema accident usor

Cand spui "am fost la sectie am anuntat accidentul in 24 de ore " la ce te referi ? Ce declaratie ai dat ?
In mod normal cand te loveste unu` si fuge sau din alte considerente nu merge la politie, se retine numarul de inmatriculare, se completeaza la politie o declaratie in care se stipuleaza numarul de inmatriculare al respectivului, iar daca acesta nu se va prezenta sa anunte la randul lui incidentul in intervalul stabilit de lege, intrun segment de timp mai lung sau mai scurt va fi contactat de politie si va ramane fara carnet.
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-15, 14:03   #3
florynb92

Stage 3
 
florynb92's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 112
Default Re: salut, problema accident usor

Voiam sa zic ca am fost si am anuntat accidentul , acum doar ce am vorbit cu baiatul care era de tura cand am anuntat mi-a zis sa ma duc maine de dimineata sa vada ce poate rezolva , daca nu zicea ca pot sa mai rezolv ceva pe asigurarea lui (care nu o am, dar ar fi obligat sa imi dea copie ). Accidentul a fost relativ usor ... i-am zis doar sa imi cumpere oglinda si aripa 200 de lei ambele si 300 de lei pt vopsit.
florynb92 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -