Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-15, 22:38   #1
lory1988

Stock
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 2
Default recuperare talon

buna seara, acum 2 zile am cumparat un bus 9 locuri, ete inscrisa pe romania pe o firma din covasna, nu am contract de vanzare, ma oprit RARu si un mcv, miau dat dovada de 15 zile si miau retinut talonul pentru parbriz crapat si anvelope, miau zis sa ma duc la sfantu gheorghe la RAR sa faca constatere si dupa aceea la politie tot acolo ca sami recuperez talonul. eu imi schimb parbrizul si rotile lar pot recupera personal talonul? nu am nici o legatura cu firma pe care e inscrisa duba, eu sunt din brasov, lamuritima varog ce am de facut
lory1988 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-15, 09:47   #2
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: recuperare talon

Quote:
Originally Posted by lory1988 View Post
buna seara, acum 2 zile am cumparat un bus 9 locuri, ete inscrisa pe romania pe o firma din covasna, nu am contract de vanzare, ma oprit RARu si un mcv, miau dat dovada de 15 zile si miau retinut talonul pentru parbriz crapat si anvelope, miau zis sa ma duc la sfantu gheorghe la RAR sa faca constatere si dupa aceea la politie tot acolo ca sami recuperez talonul. eu imi schimb parbrizul si rotile lar pot recupera personal talonul? nu am nici o legatura cu firma pe care e inscrisa duba, eu sunt din brasov, lamuritima varog ce am de facut
Iti trebuie imputernicire de la firma pe care e masina daca nu ai contract de vanzare cumparare.
p_vio46 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-15, 10:08   #3
lory1988

Stock
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 2
Default Re: recuperare talon

nu imi inapoiaza talonul daca e numele meu pe constatarea RAR si pe procesul verbal, si pe dovada de circulatie? pt ca nu nu mie mia vandut firma masina, eu sunt al treilea
lory1988 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -