Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-14, 00:12   #1
RaresDarius

Stage 1
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 13
Default Inmatriculare Bulgaria?

Salut. Am 17 ani , inca putin si fac 18 si dau de permis .
Tata are un 190 D si sunt foarte pasionat de el , asa ca mi-a luat si mie unul , bine-inteles de afara. Are motor de 2.5 Diesel , iar in Romania te omoara taxele si impozitele. Dau de 4 ori cat am dat pe masina.
Ar fi o varianta pe Bulgaria , dar nu prea stiu nimic despre acest lucru. Am citit cateva comantarii si e cam periculos ca te trag in piept cu diferite lucruri : vorbesc din Romania despre o anumita suma , acolo cere alta mai mare , cuiva i s-a furat si masina si banii...Cica dupa 5 ani deja nu mai e masina ta ca expira nu stiu ce....
Ajutati-ma si daca cunoasteti care face inmatriculari Bulgaria si sunt de incredere , spuneti-mi si mie. Si cam cat m-ar costa...
Din cate stiu , daca ai inmatriculat masina pe Bulgaria , deja nu are cum sa mai fie a ta , ca sa fie a ta trebuie sa ai buletin bulgaresc , asa o inscrie pe o firma (cred) si iti da procura ca poti mergea cu ea....Asa ca daca vrea ala poate sa vina sa-si ia masina (adica masina mea)....
Lamuriti-ma si pe mine.
RaresDarius is offline   Reply With Quote
Old 18-08-14, 09:35   #2
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Inmatriculare Bulgaria?

Quote:
Originally Posted by RaresDarius View Post
Salut. Am 17 ani , inca putin si fac 18 si dau de permis .
Tata are un 190 D si sunt foarte pasionat de el , asa ca mi-a luat si mie unul , bine-inteles de afara. Are motor de 2.5 Diesel , iar in Romania te omoara taxele si impozitele. Dau de 4 ori cat am dat pe masina.
Ar fi o varianta pe Bulgaria , dar nu prea stiu nimic despre acest lucru. Am citit cateva comantarii si e cam periculos ca te trag in piept cu diferite lucruri : vorbesc din Romania despre o anumita suma , acolo cere alta mai mare , cuiva i s-a furat si masina si banii...Cica dupa 5 ani deja nu mai e masina ta ca expira nu stiu ce....
Ajutati-ma si daca cunoasteti care face inmatriculari Bulgaria si sunt de incredere , spuneti-mi si mie. Si cam cat m-ar costa...
Din cate stiu , daca ai inmatriculat masina pe Bulgaria , deja nu are cum sa mai fie a ta , ca sa fie a ta trebuie sa ai buletin bulgaresc , asa o inscrie pe o firma (cred) si iti da procura ca poti mergea cu ea....Asa ca daca vrea ala poate sa vina sa-si ia masina (adica masina mea)....
Lamuriti-ma si pe mine.
Astea sunt niste aberatii ca iti fura masina, mai erau aberatiile alea ca iti face acte la masina dar defapt e pe carte tractor sau mai stiu eu ce.

Te costa cam 450euro... am eu om in bucuresti daca vrei.
iti face actele pe numele tau,circului nelimitat oriunde vrei,acte valabile 1 an. asigurare +itp , pe urma te costa 150euro sa le prelungesti
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -