Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 24-01-14, 09:00   #1
Twixileanu

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 6
Default suspendare permis

Mi a fost suspendat permisul pe 60 de zile in urma unui accident...e cazul sa dau sala din nou pentru ca perioada de suspendare sa nu se mareasca la 90 de zile? Avānd in vedere faptul ca pe citatia pe care am promit o de la politie dupa fapta era stipulata clar data expirarii suspendarii...fara alte clauze. Iar la ridicarea permisului este neaparat necesara prezentarea dovezii de suspendare ? Sunt doar nesigur. Asa am inteles dp internet si as vrea ss fiu lamurit de cineva care stie 100% . Multumesc anticipat
Twixileanu is offline   Reply With Quote
Old 24-01-14, 11:24   #2
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: suspendare permis

Quote:
Originally Posted by Twixileanu View Post
Mi a fost suspendat permisul pe 60 de zile in urma unui accident...e cazul sa dau sala din nou pentru ca perioada de suspendare sa nu se mareasca la 90 de zile? Avānd in vedere faptul ca pe citatia pe care am promit o de la politie dupa fapta era stipulata clar data expirarii suspendarii...fara alte clauze. Iar la ridicarea permisului este neaparat necesara prezentarea dovezii de suspendare ? Sunt doar nesigur. Asa am inteles dp internet si as vrea ss fiu lamurit de cineva care stie 100% . Multumesc anticipat
Daca scrie 60 zile,60 zile ramane ! Nu trebuie sa dai sala. te duci cu dovada aia unde scrie cand iti expira suspendarea si iti ridici permisul.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 24-01-14, 11:37   #3
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: suspendare permis

Trebuie sa dai examenul pentru ca perioada sa nu ti se mareasca la 90 de zile! Am fost cu cineva care I-a luat permisul si a dat examenul asta...iar intre timp venise cineva gen cazul tau la ghiseu care I-au expirat cele 60 de zile de suspendare si I-a spus ala de la ghiseu ca trebuie sa mai stea inca 30 pentru ca nu a venit sa dea examenul!

Cel mai bine suni si intrebi,depinde si de caz.
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-14, 15:12   #4
Ufpp

Stage 5
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 545
Default Re: suspendare permis

Si eu zic la fel , trebuie sa dai examenul , altfel se mareste cu inca 30 zile .
Mie mi la luat pe 90 de zile ,daca nu ma duceam sa sustin examenu mai se adauga inca 1 luna . Poti da un telefon ca sa fi 100% convins.
Ufpp is offline   Reply With Quote
Old 24-01-14, 17:42   #5
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: suspendare permis

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Trebuie sa dai examenul pentru ca perioada sa nu ti se mareasca la 90 de zile!
asa stiam si eu ,cam trista treaba asta
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-14, 17:50   #6
Twixileanu

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 6
Default Re: suspendare permis

Am fost la ei sa ma interesez...trebuia sa dau examenul dar eu habar nu am avut..ieri a fost ultima zi in carr puteam sa dau..am mai primit o luna...trist cu politia romana
Twixileanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -