Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-14, 23:43   #1
horeste12

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
Default Inmatriculare - Certificat fiscal - masina din germania cu 2 fosti proprietari romani

Buna ziua. Am cumparat o masina care a fost adusa din Germania: cel care a adus-o din germania (primul proprietar roman) a vandut-o celui de-al doilea proprietar roman de la care am cumparat-o eu si acum vreau sa o inmatriculez. Intrebarea mea este daca am nevoie de certificat fiscal de la ambii proprietari, sau doar de la ultimul? Cel de la care am cumparat-o mi-a spus ca certificatul pe care il avea de la primul proprietar a ramas la primarie cand l-a scos pe al lui, iar mie mi s-a spus ca imi trebuie certificat de la ambii. Va multumesc pentru ajutor.
horeste12 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-14, 11:43   #2
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Inmatriculare - Certificat fiscal - masina din germania cu 2 fosti proprietari ro

Quote:
Originally Posted by horeste12 View Post
Buna ziua. Am cumparat o masina care a fost adusa din Germania: cel care a adus-o din germania (primul proprietar roman) a vandut-o celui de-al doilea proprietar roman de la care am cumparat-o eu si acum vreau sa o inmatriculez. Intrebarea mea este daca am nevoie de certificat fiscal de la ambii proprietari, sau doar de la ultimul? Cel de la care am cumparat-o mi-a spus ca certificatul pe care il avea de la primul proprietar a ramas la primarie cand l-a scos pe al lui, iar mie mi s-a spus ca imi trebuie certificat de la ambii. Va multumesc pentru ajutor.
Primul trebuie sa ii dea la urmatorul..iar ala de la care ai cumparat-o tu...tie.
PRIMUL -> AL 2LEA -> TU
asa merge fiscalul,al 2 lea nu poate sa o treaca la fiscal fara primul de la care a luat-o. Deci toate se leaga. Daca iti ofera fiscal cel de a l 2 lea in care scrie ca a fost scoasa masina din evidenta..poti sa o inmatriculezi fara probleme
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -