Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-13, 15:58   #1
cosminnnn

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 7
Default Inmatriculare provizorie

Am cumparat o masina din It, azi m-am dus cu actele la tradus si legalizat, maine urmand sa intru in posesia lor + sa dau declaratia cum ca masina a fost adusa cu platforma.

Am inteles ca mai tre sa platesc doua taxe provizorii, la locale ( 8 lei ) si CEC ( 13lei ) , alea am zis sa le platesc cu o zi inainte sa ma duc cu dosaru.

Cererea o pot gasi pe net sau o primesc la drpciv ?

Din ce am gasit pe net dosaru tre sa contina urmatoarele...daca mai e ceva de adaugat va rog sa-mi spuneti.


La Politie se va depune un dosar ce va trebui sa contina:
- certificatul de inmatriculare al masinii in original si in copie
- traducerea legalizata a certificatul de inmatriculare
- chitanta de 8 lei reprezentand taxa de autorizare provizorie a circulatiei de l
- chitanta de 13 lei reprezentand taxa circulatie provizorie de la CEC Bank
- copie dupa asigurarea RCA pentru o luna
- copie dupa factura de achizitie a masinii
- copie dupa Certificatul de inmatriculare al firmei in cazul inmatricularii pe persoana juridica
- traducerea legalizata a facturii
- copie dupa buletinul de identitate a persoanei ce a achizitionat automobilul sau delegatului firmei in cazul persoanelor juridice
cosminnnn is offline   Reply With Quote
Old 14-07-13, 00:44   #2
CabinetAvocatura

Stock
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 4
Default Re: Inmatriculare provizorie

Quote:
Originally Posted by cosminnnn View Post
Am cumparat o masina din It, azi m-am dus cu actele la tradus si legalizat, maine urmand sa intru in posesia lor + sa dau declaratia cum ca masina a fost adusa cu platforma.

Am inteles ca mai tre sa platesc doua taxe provizorii, la locale ( 8 lei ) si CEC ( 13lei ) , alea am zis sa le platesc cu o zi inainte sa ma duc cu dosaru.

Cererea o pot gasi pe net sau o primesc la drpciv ?

Din ce am gasit pe net dosaru tre sa contina urmatoarele...daca mai e ceva de adaugat va rog sa-mi spuneti.


La Politie se va depune un dosar ce va trebui sa contina:
- certificatul de inmatriculare al masinii in original si in copie
- traducerea legalizata a certificatul de inmatriculare
- chitanta de 8 lei reprezentand taxa de autorizare provizorie a circulatiei de l
- chitanta de 13 lei reprezentand taxa circulatie provizorie de la CEC Bank
- copie dupa asigurarea RCA pentru o luna
- copie dupa factura de achizitie a masinii
- copie dupa Certificatul de inmatriculare al firmei in cazul inmatricularii pe persoana juridica
- traducerea legalizata a facturii
- copie dupa buletinul de identitate a persoanei ce a achizitionat automobilul sau delegatului firmei in cazul persoanelor juridice

Va putem ajuta sa inmatriculati masina definitiv, fara plata timbrului de mediu.
0737.442.771
expert.consultanta@gmail.com
CabinetAvocatura is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -