Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-13, 17:12   #1
3 0CSY

Stock
 
3 0CSY's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 4
Question probleme la rar!

Am o autoutilitara vw t4 adusa din italia, care a fost folosita intro baza militara americana... Cei de la rar zic ca e provenienta america si nu vor sa o omologheze pentru ca e euro 2, si legea spune ca se omologheaza doar de la euro 3 in sus. Idee este ca masina nu a vazut niciodata america, a circulat in italia, mai precis nici nu a fost incrisa in vreo tara, numai nr locale de baza. Masina este productie germania(logic)... nemtii cand au scoso din fabrica iau facut brief banuiesc...dupa aceea au vanduto armatei americane... am acte de provenienta, un certificat de la americani si 2 note explicative tehnice, o factura de la firma italiana care a cumparat masina de la americani, o declaratie vamala cum ca firma din italia ia platit vama, si o declaratie fiscala. Cu toate acestea RAR-ul nu doreste sa-mi omologheze masina, si nu mai pot circula cu ea...expirand si al treilea rand de nr rosii. Ce variante as avea sa o inmatriculez? si unde? se poate oare contesta decizia RAR-ului?? need help urgent !!
3 0CSY is offline   Reply With Quote
Old 07-07-13, 19:18   #2
adrianpaul

Stage 4
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 243
Default Re: probleme la rar!

dute la o reprezentanta vw, cu actele masinii tale, si cere o hartie oficiala in care sa se specifice provenienta masinii tale.
adrianpaul is offline   Reply With Quote
Old 07-07-13, 22:32   #3
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: probleme la rar!

Quote:
Ce variante as avea sa o inmatriculez? si unde?
Pe malul civilizat al Dunarii !
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-13, 07:01   #4
3 0CSY

Stock
 
3 0CSY's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 4
Default Re: probleme la rar!

La reprezentante ju te ajuta cu nimic, in schimb pe malul civilizat al dunarii da, dar deja am dat actele la 3 firme de specialitate, si inca nici un raspuns pozitiv 100% ca se poate.
3 0CSY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -