Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 18-04-13, 12:02   #1
pirvulescu_adrian

Stock
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 6
Default Inmatriculare AUTO din RO in Germania

Buna ziua,

Locuiesc de ceva vreme in Germania, si pt ca mi-am adus masina aici, sunt fortat prin legislatia locala sa imi inmatriculez masina si sa platesc taxe in Germania.

Masina este inmatriculata de mai bine de 5 ani pe TM, am platit asigurare si tot ce era nevoie pana acum in Romania, dar in ultima vreme am tot avut probleme cu politia locala care de fiecare data mi-a sugerat ca trebuie sa o inscriu acolo altfel voi lua o ameda destul de mare pt neplata taxelor samd.

Problema e in felul urmator: cum este mai simplu sa imi schimb numerele de romania in numere de germania ?
- trebuie neaparat sa merg in Timisoara si sa imi radiez masina... etc, si sa iau numere provizorii de ro, dupa care sa aduc masina aici sa sa fac inmatricularea pe ger.
- sau pot direct de aici sa fac ceva cerere la oficiile locale care pot face radierea in ro pt mine.


Scure... nu sunt in domeniu si nu am facut radieri/inscrieri prea des, de aceea va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi.

Va multumesc!
pirvulescu_adrian is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -