Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-13, 22:26   #1
Ciumpy94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 67
Default Sfaturi urgente ..

Am nevoie de niste sfaturi ... In acest moment masina mea nu are ITP & asigurare ( sunt expirate si pentru destepti , nu circul cu ea , ma uit pur si simplu si turb ) dar am bani sa le fac , insa ma sperie aceasta presupusa lege.Am vorbit si cu o avocata in legatura cu un eventual contract de inchiriere intre mine si bulgar si a zis ca nici asta nu m-ar scapa daca s-ar baga legea.Ce credeti , mai am alte variante in afara de reinmatriculare pe firma pe bulgaria? (In RO ma costa 1450 si .. masina valoreaza cam 1100)
Astept sfaturi urgent .. 18 ani .. sunt nerabdator sa conduc.
La aceasta masina nu am contract de V-C ci doar procura pe numele meu.
Ciumpy94 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-13, 02:19   #2
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Sfaturi urgente ..

Te-a mancat undeva...Mai bine o vinzi sau o duci la fiare vechi si iti cumperi ceva care poate fi inmatriculat pe Romania. Mie personal mi se pare ca Timbrul de mediu favorizeaza inmatricularea de masini Euro 2. Spre exemplu un M3 E36 este cam 1.000 de euro si ceva la inmatriculare. Daca masina merita, inmatriculeaz-o. Daca este o masina banala si fara nimic deosebil scapa de ea. Mai spun inca o data ... daca masina ta este buna si chiar merita atunci inmatriculeaz-o si tine-o, daca este inca o pisicutza banala scapa de ea.
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-13, 09:27   #3
Ciumpy94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 67
Default Re: Sfaturi urgente ..

Inmatricularea sare din discutie deoarece costa 1450 de euro si .. e EURO 2 .Masina e un ford mondeo mk2 din 1999 , 1.8 TD.
Mai astept sugestii.
Ciumpy94 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-13, 16:06   #4
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sfaturi urgente ..

eu stiu ca se poate face itp in romania si asigurare la fel .. fara a o duce tocmai la bulgari ..

chestia e ca in romania o sa le faci mai pe bune ... decat la aia .. din ce stiu bulgaru mai trece cu vederea una alta .. la noi .. cine stie unde nimeresti .

poate te pot ajuta baietii astia

http://www.inmatricularetaxabulgaria.ro/index.html


sau

http://www.comunicate-de-presa.ro/no...et-a11377.html


ai faci asigurare si daca e departe s-o duci pt itp acolo pe platforma il faci in romania.



sper sa te ajute
__________________
Peugeot 206
1.4 .. economic pe timp de criza
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-13, 18:55   #5
Ciumpy94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 67
Default Re: Sfaturi urgente ..

Da .. problema e ca nu stiu ce decizie sa iau.Daca ar fii dupa mine mi-as face si asigurare si itp saptamana asta .. dar daca se baga legea cu 30 de zile atunci practic circul 30 de zile si adio masina..
Chiar nu stiu ce decizie sa iau .. astept..pareri.
Ciumpy94 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 13:29   #6
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Sfaturi urgente ..

atunci mai asteapta sa vezi incotro se merge cu legea asta.
vlad300 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -