Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-13, 23:18   #1
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default indreptare jante Autosoft ?

salut colegii ..cati dintre voi ati trecut pe la Renumitul si minunat service de roti AUTOSOFT ???

m-am dus vara trecuta la acestia cu 4 jante din aliaj pentru marire gaura centrala si SURPRIZA ! domne aveti jantele strambe ...desi eu m-am dus cu tot alta treaba ! Bineinteles clientul a hotarat sa le indrepte macar pe cele 2 mai rele eu din cat cunosc rotile erau OK din punctul meu de vedere si acea mica deviere se facea prin plumbi la echilibrare !

in final lom rotile de acolo , mergem la mine la noi la vulcanizare si ma apuc sa ii montez anvelopele baiatului ! tin sa precizez ca pe cele 2 jante indreptate de baieti au intrat aproape 120-130 de grame de ROATA iar pe cele neindreptate au intrat aproximativ 30-40 grame

de aici trageti si voi concluzii !!! pe cati i-am intrebat care au trecut pe la autosoft ...toti au avut jantele strambe ) si na omu se sperie si da cate 50 lei de roata deci 100 lei la orice vizita ca doar nu le indrepti pe toate 4

am auzit caz si cunosc persoana respectiva care i-au fisurat janta pe DUDESTI si i-a puso in brate domne era fisurata inainte sa o indrept DAR ea nu pierdea aer sau ceva de genul !

Cam ce parere aveti ...eu zic ca este o mare MAGARIE si sloganul Autosoft este DOMNULE aveti jantele STRAMBE si trebuiesc indreptate ! daca gresesc sa ma corecteze cineva !
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 22-03-13, 08:33   #2
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: indreptare jante Autosoft ?

aproape la orice vulcanizare o sa-ti spuna ca jantele sunt strambe, e doar o strategie de scos banii ).
Cel mai bine le pui pe aparat in fata ta, le invarte si le studiezi la ochi abaterea in cele doua axe (din profil, si dealungul ei), si 2 sa-ti spuna ce plumb cere janta in sine 20-30gr ar fi ok.

Si daca crapa janta la indretat, nimeni nu-si asuma raspunderea si ii inteleg.
E pur si simplu o loterie, depinde de cat de stramba e janta din ce aliaje e facuta si cat se trage de ea la indreptat.

Avand in vedere ca romania e plina de gropi ar trebui indreptate f des, eu le indrept doar atunci cand nu se mai pot echilibra, am mers si cu 200km/h si nu au fost probleme. Pe de o parte nu conteaza firma, la vulcanizari pleaca si vin multi angajati care fac un "training" la fata locului, pe viitor mergi la sirius - 0723 821 598 ...e "za best" din tot bucurestiul, eu merg la el numai cu jante facute dauna, e putin scump dar merita fiecare banut.

Last edited by ziemenz; 22-03-13 at 08:39.
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 22-03-13, 08:53   #3
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: indreptare jante Autosoft ?

Quote:
Originally Posted by ziemenz View Post
aproape la orice vulcanizare o sa-ti spuna ca jantele sunt strambe, e doar o strategie de scos banii ).
Cel mai bine le pui pe aparat in fata ta, le invarte si le studiezi la ochi abaterea in cele doua axe (din profil, si dealungul ei), si 2 sa-ti spuna ce plumb cere janta in sine 20-30gr ar fi ok.

Si daca crapa janta la indretat, nimeni nu-si asuma raspunderea si ii inteleg.
E pur si simplu o loterie, depinde de cat de stramba e janta din ce aliaje e facuta si cat se trage de ea la indreptat.

Avand in vedere ca romania e plina de gropi ar trebui indreptate f des, eu le indrept doar atunci cand nu se mai pot echilibra, am mers si cu 200km/h si nu au fost probleme. Pe de o parte nu conteaza firma, la vulcanizari pleaca si vin multi angajati care fac un "training" la fata locului, pe viitor mergi la sirius - 0723 821 598 ...e "za best" din tot bucurestiul, eu merg la el numai cu jante facute dauna, e putin scump dar merita fiecare banut.
am fost la sirius acum ceva ani ..cu o janta ATS CUP ..buza dusa in palma am spart janta intro groapa ..si mi-a facuto ca noua ,,,
ideea este alta la autosoft am fost cu jante TIPLA ..stiu eu ca le-am probat la noi la vulcanizare pe masina si m-am dus cu ...clientul la AUTOSOFT ca omu acolo are incredere si acolo JANTE STRAMBE ..nu 1 nu 2 TOATE 4 dao in mama masii ....si nu numai cu ala cu multi am patit asa si am auzit pe MULTI care se duc acolo si au jantele strambe !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -